Niektórzy ludzie przywiązują do punktualności ogromną wagę, natomiast inni nieustannie się spóźniają. W przypadku kobiet powodem spóźnienia często jest zbyt długie przebywanie w łazience. Niestety nie w każdej sytuacji można pozwolić sobie na przybycie z opóźnieniem, nawet kilkuminutowym. Spóźnienie na spotkanie z koleżankami z pewnością zostanie wybaczone, ale spóźnienie do pracy może mieć negatywne skutki, dlatego warto pomyśleć, jak zapobiec takim sytuacjom.


Uporządkowanie kosmetyków – spóźnienie ci niegroźne

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na skrócenie czasu przebywania w łazience jest uporządkowanie kosmetyków. Może się wydawać, że szukanie kremu do twarzy, tuszu do rzęs i błyszczyka trwa tylko chwilę, ale czasami takie poszukiwania zajmują sporo cennego czasu. Zamiast wrzucać wszystko do jednej szafki albo dużej kosmetyczki, lepiej skorzystać z kuferka, w którym kosmetyki będą starannie posortowane.


Szybkie fryzury – recepta na spónienie

Wiele kobiet przyznaje, że w ich przypadku długie przygotowanie do wyjścia z domu związane jest z koniecznością wykonania odpowiedniej fryzury. Problem pojawia się szczególnie wtedy, gdy zdarzy nam się zaspać, a włosy znajdują się w nieładzie i są oporne na układanie. W celu uniknięcia nagany w pracy za spóźnienie, warto mieć w pamięci kilka fryzur, których wykonanie zajmuje tylko chwilę. Być może dobrym rozwiązaniem będzie upięcie włosów klamrą albo splecenie ich w warkocz. Istnieje wiele szybkich fryzur, jednak stres spowodowany zaspaniem i pośpiechem może sprawić, że o nich nie pamiętamy. Co więcej, może się okazać, że w naszej kosmetyczce brakuje akcesoriów, które są potrzebne do wykonania takiej fryzury. Należy zatem udać się na zakupy, a następnie schować przydatne akcesoria w miejscu, gdzie łatwo będzie je znaleźć. Spóźnienie nie ma żadnych praw!


Suchy szampon

Wiele kobiet rozpoczyna dzień od umycia włosów. W przypadku zaspania jest to duży problem, ponieważ mycie i suszenie zajmuje sporo czasu. Z tego względu dobrze byłoby mieć w domowej łazience suchy szampon. Wprawdzie taki kosmetyk nie zastąpi mycia głowy i nie powinien być stosowany jako zamiennik zwykłego szamponu, jednak w sytuacjach awaryjnych sprawi, że włosy będą wyglądały świeżo.


porządek w kosmetykach to mniejsza szansa na spóźnienie


Wieczne spóźnienie? Szybki makijaż

Nie zawsze można pozwolić sobie na to, by spędzić pół godziny na wykonywaniu perfekcyjnego makijażu. Z drugiej jednak strony w pewnych sytuacjach zewnętrzny wizerunek odgrywa bardzo ważną rolę. Konieczne jest zatem znalezienie sposobu na to, żeby szybko poprawić swój wygląd. Styliści zalecają, aby szybki makijaż wykonać przy pomocy tuszu do rzęs, korektora pod oczy i kremowego różu, nałożonego na policzki. Taki make-up sprawia, że twarz wygląda na wypoczętą, a dzięki temu, że jest błyskawiczny, spóźnienie ci niegroźne.


Kosmetyki 2w1 zawalczą ze spóźnieniem

Spóźnieniom można zapobiec także poprzez stosowanie kosmetyków 2w1, a niekiedy nawet 3w1. Jeżeli decydujemy się umycie włosów przed wyjściem z domu, to zaoszczędzimy trochę czasu, stosując szampon z odżywką, zamiast nakładania odżywki już po umyciu włosów. Pośród tego typu kosmetyków znajdują się także kremy CC. Łączą one w sobie właściwości korektora, podkładu oraz filtru przeciwsłonecznego. Zamiast żelu pod prysznic można zastosować olejek, który nawilży skórę, a tym samym sprawi, że można będzie zrezygnować z wcierania w nią balsamu.


Dostosowanie się do powyższych zasad ograniczy ryzyko spóźnienia. Trzeba jednak pamiętać o tym, że najważniejsze jest to, aby uniknąć zaspania. Warto zatem zakupić dodatkowy budzik, aby nie groziło nam spóźnienie na samolot albo na ważne spotkanie biznesowe.

Wiecznie spóźniona? Triki na szybsze tempo Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1