Temat mówi wszystko. Tak, tak, pokiwacie głowami. Może przejdzie wam na myśl: „gdyby tak faktycznie coś takiego zrobić?”, a potem wrócicie do oglądania serialu, jedzenia chipsów i bezużytecznego scrollowania fejsa. Czy naprawdę za to będziecie sobie wdzięczne w przyszłości? Od czasu do czasu trzeba sobie pozwolić na całkowicie bezużyteczne rzeczy, ale kiedy to „od czasu do czasu” zaczyna wypełniać cały wasz dzień, może by było warto zastanowić się swoim życiem i samorozwojem?


Rzeczy, które procentują

Gdy byłaś mała, chodziłaś do szkoły i być może także na różne zajęcia pozalekcyjne. Miało to zaprocentować w twojej przyszłości, którą masz dziś. Ale czy to oznacza, że teraz już czas twojego rozwoju minął i czeka cię jedynie zwyczajne życie pełne szarej rutyny? To zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Są ludzie, którzy dbają o własny rozwój nawet na starość, kiedy wydawałoby się, że jest im to już zupełnie niepotrzebne. A jednak! Pasje i zainteresowania posiada człowiek w każdym wieku. Rzadko kiedy w tej dziedzinie zostajemy mistrzami, ale zawsze możemy się doskonalić. I nie sam sukces, ale już droga do niego oznacza dla nas ogromny rozwój.


rozwój


Lista czynności, których rozwój może zaowocować w przyszłości

Zastanawiasz się teraz, co takiego mogłabyś zrobić, co przyniesie ci jakąś korzyść albo przynajmniej na pewno nie przyniesie strat? Podsuwamy kilka pomysłów. Oczywiście ty możesz mieć ich o wiele więcej!


1. Nauka języków – zazwyczaj popłaca, zwłaszcza jeśli są to języki popularne bądź języki krajów, które planujesz zwiedzić w przyszłości.
2. Nauka gry na instrumencie – czasem w towarzystwie okazuje się „jak znalazł”. I to nie tylko podczas rodzinnych uroczystości.
3. Rozwój pasji typu śpiew, malarstwo, taniec – to może być wspaniała odskocznia od rzeczywistości, coś, co cię relaksuje, a wszelkie pokazy, występy, wystawy mogą stać się czymś, co nadadzą sens twojemu życiu, a tobie energii.
4. Sport – gama jest bardzo szeroka. Niezależnie od tego, czy trenujesz zawodowo, czy robisz to wyłącznie dla siebie – mogą pojawić się w twoim życiu sytuacje, kiedy nie pożałujesz swojej dobrej kondycji i rewelacyjnego wyglądu sylwetki.
5. Nauka gotowania. Może przydać się (i to nie tylko kobietom) po założeniu własnej rodziny. Zwłaszcza kiedy będą mieli odwiedzić cię teściowie, a ty nie będziesz musiała w pośpiechu zamawiać cateringu, bo sama będziesz potrafiła przyrządzić pyszności.
6. Wszelkie inne umiejętności typu: pisanie, programowanie, grafika itd. Nigdy nie wiesz, kiedy przyjdzie zmienić ci pracę. W obecnym świecie zdarza się to niestety dosyć często. Jeżeli będziesz miała problem ze znalezieniem pracy we własnym zawodzie, zawsze mogą uratować cię dodatkowe umiejętności – dzięki nim zdobędziesz pracę, o której wcześniej byś nawet nie pomyślała.
To co, zrobicie dziś coś, za co będziecie wdzięczne sobie w przyszłości? ;)

Zrób dziś coś, za co będziesz sobie wdzięczna w przyszłości! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(1)
    • ~Dot
      20 kwiecień 2017

      Dobry wpis, popieram :) Każdego dnia warto zrobić coś dla siebie.