Wielkanoc tuż, tuż… Będzie można trochę odpocząć, spotkać się z rodziną i zjeść coś dobrego. Wszystko wydawałoby się idealne. Tymczasem święta niosą ze sobą o wiele więcej obaw niż mogłoby się wydawać. Zwłaszcza nieszczęsne kobiety, zamiast cieszyć się z nadchodzących świąt wielkanocnych, nerwowo przeliczają wydatki, kalorie i pozostały na wysprzątanie domu czas. Oto 4 największe obawy, z którymi przed świętami muszą zmierzyć się współczesne kobiety. 


Wielkanocne sprzątanie i pieczenie

Która z nas to lubi? A święta to nie nakrywający się na zawołanie stolik, ale dużo, dużo wcześniejszych przygotowań. Kompleksowe sprzątanie domu, mycie okien, w końcu pieczenie ciast… To wszystko trzeba odpowiednio wcześniej przygotować, aby zdążyć wyrobić się do świąt. Nic dziwnego, że przyprawia to kobiety o niemały stres. Zwłaszcza jeżeli nie mają w tym wsparcia ze strony męża czy rodziny. Na szczęście na ogół święta przygotowywane są wspólnie i każdy wnosi coś od siebie. A nic nie pomaga tak pozbyć się stresu związanego z przygotowaniami, jak wzajemna pomoc.


Niezręczne spotkania z dalszą rodziną

Święta to właściwie jedyny czas, kiedy spotkania rodzinne są na porządku dziennym. I tak rozmowa ze wścibską ciotką, która nie widziała nas od roku, może przyprawić nas o porządne obawy. Zwłaszcza jeżeli kobieta jest panną w wieku, w którym dawniej byłoby się już starą panną. „Kiedy znajdziesz jakiegoś kawalera?”, „Kiedy ślub?”, „Jeszcze się nie zaręczyłaś?” – to pytania, które mogą wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej cierpliwą pannę. Do równie niezręcznych należą pytania o zarobki czy życie intymne. Taki urok świąt i spotkań z osobami, za którymi się niezbyt przepada… ale w końcu rodziny się nie wybiera.


wielkanoc


Świąteczne kalorie

Niejedna kobieta panikuje z powodu zbliżających się świąt, nie tylko wielkanocnych. Na stole będzie tyle pysznych i kalorycznych rzeczy, a pragnąć nie przytyć, pasowałoby najlepiej niczego nie ruszać. Ale raz na jakiś czas można nacieszyć się życiem (czytaj: jedzeniem). Nie na co dzień ma się tak suto zastawiony stół. Pościć można przed świętami i po nich, ale w końcu jak sama nazwa mówi – w święta trzeba świętować! Oczywiście nie trzeba objadać się aż do bólu brzucha. Dobrym sposobem na oszukanie głodu jest picie dużej ilości wody czy niesłodzonych napoi. Jednak pamiętajmy, że najłatwiej pozbyć się pokusy, ulegając jej.


Wielkanocne wydatki

Wielkanoc do tanich świąt nie należy. Trzeba zakupić masę dobrego mięsa, jajka i składniki do ciast. W końcu przydałoby się ugościć też rodzinę dobrym winem. I tak wydatki rosną. Na szczęście święta nie zdarzają się co miesiąc, zaś wydatkami zawsze można się podzielić. No i wiele można zaoszczędzić dzięki kupowaniu tańszych zamienników produktów i hurtowym zakupom w większych supermarketach.

4 największe przedświąteczne obawy kobiet Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1