Niezależnie od tego, czy długo to planowałaś, czy też była to zwyczajna wpadka, pojawiają się obawy: „jak to będzie?”, „czy podołam?” itd. Noszenie w swoim łonie istoty ludzkiej wiąże się też z wieloma wyrzeczeniami, które być może cię smucą. Jednak bycie w stanie błogosławionym posiada też całą masę zalet. Więc zamiast użalać się nad sobą, przeczytaj o tym, czego mogą pozazdrościć ci inne, nieciężarne kobiety. Ciąża może być super!

 

Możesz, a nawet powinnaś jeść

Ciąża to czas, kiedy nie musisz szukać wymówek od drakońskich diet, bo one naprawdę nie są dla ciebie. Powinnaś się zdrowo odżywiać, ale kiedy sięgniesz po czekoladkę, nikt nie zwyzywa cię od tłuściochów, bo ciężarnej wolno. Truskawki o trzeciej w nocy w sezonie zimowym? Normalka. W dodatku jeżeli masz porządnego faceta, ten jeszcze powinien przynosić ci to jedzenie, co poza ciążą się raczej nie zdarza…


Nie musisz podejmować ciężkich prac

Dźwiganie, sprzątanie, wieszanie firanek - ciąża wyklucza tego typu obowiązki. Wreszcie masz argument, by zaangażować w to swojego faceta! Nawet jeżeli nie chce robić tego dla twojego dobra, to zawsze może pomóc ci dla dobra dziecka. Normalnie głupio byłoby ci prosić o pomoc przyjaciółki, ale przecież ciężarnej się nie odmawia. To twój argument nie do przebicia, który możesz sobie od czasu do czasu wykorzystać.


Wreszcie możesz zaprzyjaźnić się z łóżkiem

I lepiej zrób to teraz, bo jak pojawi się dziecko, raczej już ciężko będzie walczyć o tę przyjaźń. Jeżeli do tej pory byłaś kobietą karierowiczką, której zawsze brakowało kilku godzin snu, ciąża pozwoli ci w końcu nadrobić zaległości. Nawet jeżeli w pierwszych miesiącach ciąży pracujesz, to zwolnij obroty. Zobaczysz, świat bez ciebie się nie zawali – a ty poczujesz się lepiej, gdy odpoczniesz. Korzystaj z tego czasu, bo ciąża nie będzie trwać wiecznie, a 9 miesięcy minie szybko jak z bicza strzelił.


ciąża


Nagle masz dużo znajomych

Oczywiście to nie reguła każdej ciąży. Ale kiedy znajomi dowiadują się, że i wnet urodzisz, nagle robią się nadzwyczaj mili, przynoszą ci kwiaty i czekoladki, a nawet ubranka dla przyszłego dziecka. Czy gdy zobaczyli cię z brzuchem, ruszyło ich sumienie, czy też robią to interesownie, by potem móc zabawiać malucha – nieważne. Ciesz się, że są. O wiele gorzej przeżywać ciążę w samotności.


Pierwszeństwo w kolejkach

Tak się przyjęło, że kobiety w ciąży się przepuszcza. I ustępuje się im miejsca w tramwajach. Oczywiście robią to tylko bardziej kulturalne i wyrozumiałe osoby, ale dobre i to. Poczuj się przez chwilę jak gwiazda z brzuchem i nie krępuj się ludzkiej dobroci, która i tak zdarza się nadzwyczaj rzadko.


Możesz chodzić w luźnych ciuszkach

I nikt nie zarzuci ci, że ubierasz się aseksualnie, nieelegancko i tak dalej… Luźne swetry, tuniki i podkoszulki polubisz jeszcze tak bardzo, że nie będziesz chciała się rozstawać z nimi i po ciąży. Luźne oznacza wygodne – a która z nas nie lubi wygody?


Twoje humory są bardziej zrozumiałe

Za płacz bez powodu czy wybuch złości nikt nie wyśle cię do psychiatry, gdyż naturalną rzeczą jest, że u kobiet w ciąży buzują hormony. Oczywiście nie znaczy to, że nie powinnaś siebie kontrolować, ale na pewno łatwiej znaleźć wytłumaczenie dla nagłych zmian nastroju u kobiety w ciąży.


Wnet wydasz na świat nowe życie

Tworzysz historię, dajesz życie nowym pokoleniom – oznacza to twoją wielką moc. W dodatku możesz się cieszyć, że będziesz pierwszą i najważniejszą osobą w życiu nowej istoty, która przyjdzie na świat. To duma być kobietą w ciąży i szczęście – móc urodzić dla świata dziecko. Ciesz się tym, gdyż wiele kobiet chciałoby, a nie może. Tobie się udało!

8 zalet bycia w ciąży Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(4)
  • ~kams
   17 maj 2017

   "przekonujące" baaaardzo :D aż się chyba zdecyduje :D

   • ~Hexe
    17 maj 2017

    Co za bzdury? Jasne, leżmy w łóżku, jedzmy co i ile chcemy, nic nie róbmy i tyjmy.

    • ~Magda
     17 maj 2017

     co to za pierdoły, kto to pisze, matko ludzie litości

     • ~Kwiatek
      18 maj 2017

      pierniczenie ;) obalamy po kolei: 1. wcale nie należy jeść czego się tylko chce i o której się chce. oczywiście, że należy się zdrowo odżywiać ale je się DLA dwojga a nie ZA dwoje. 2. nie należy się przeforsowywać, ale to mam nie sprzątać i żyć w syfie??, 3.taaaaak, wyśpię się na zapas. szkoda, że się nie da ;), 4. wcale nie mam nagle dużo znajomych. mam ich tyle, ile miałam. tacy, którzy sobie przypominają o człowieku z jakiegoś powodu są mi niepotrzebni, 5.hehehe piewrszeństwo w kolejkach ;) zdarzyło mi się 2 razy przez całe do tej pory 8 miesięcy i wcale nie uważam, że powinno się mnie jakoś inaczej traktować. po prostu jak się nie czuję na siłach to się nie pcham na zakupy., 6. a to bez ciąży nie mogę się ubrać wygodnie albo w luźne ciuchy??, 7. jesteśmy dorosłymi ludźmi, panujmy nad swoimi emocjami. histeryzując z powodu pierdół robimy z siebie wariatki, 8. jedyny w miarę logiczny argument, ale te kobiety, które chcą mieć dziecko nie trzeba do tego przekonywać, a te, które nie chcą to i tak nic nie przekona póki same tego nie odkryją. niektóre nie odkrywają