Każda z nas słyszała historię o Alicji, która znalazła się w fascynującej Krainie Czarów. No ale nie jesteśmy od tego, by zawracać wam głowę bajkami. Historia o Alicji, która niezupełnie ze swojej winy znalazła się w krainie niekochania, to nie bajka, a przykra rzeczywistość, w któej brak miłości. Może podobna spotkała którąś z was?


Zły świat Alicji

Alicja urodziła się w patologicznej rodzinie. Ojciec – alkoholik, matka – współuzależniona, siostra w tajemnicy przed rodzicami dorabiała jako prostytutka, zaś brat odsiadywał wyrok za handel narkotykami. Alicja była typowym przykładem rodzicielskiej „wpadki po pijoku”. Całe dzieciństwo spędziła sama, bawiąc się starymi, zużytymi zabawkami po starszym rodzeństwie. W szkole była bardzo nieśmiała, często padała ofiarą kolegów z klasy i ich patologicznych zabaw. Była przyzwyczajona do ciągłego poniżania i wyśmiewania. Nie sprawiała wrażenia kogoś, kto bardzo by to przeżywał... wszystko chowała w głąb siebie.


Zawsze marzyła o tym, by wyrwać się z domu, toteż kiedy w wieku 16 lat poznała Kamila, pierwszego chłopaka, który się nią zainteresował – robiła wszystko, by jej nie zostawił. Znosiła jego kłamstwa i brak szacunku, nauczyła się nawet, by nie pytać go o nic. Jego obecność rekompensowała jej brak miłości w rodzinie. Każdą noc, którą mogła u niego spędzić, traktowała jak święto, nagrodę wyrwania się z domu, na którą zasłużyła za bycie idealną dziewczyną w związku. Pożyczała Kamilowi pieniądze, nie licząc na to, że je kiedykolwiek odda – pomimo że wiedziała, iż chłopak miesza się w różnego rodzaju przestępstwa. Nie znała innego życia. Nic dziwnego, że Kamil trzymał ją przy sobie i próbował od siebie uzależnić, dzięki Alicji miał pieniądze, seks, towarzystwo i wsparcie we wszystkich swoich poczynaniach. Zostawił ją wtedy, gdy Alicja wyznała mu, że jest w ciąży.


brak miłości


“Jak ty to sobie teraz wyobrażasz? Nie mamy pieniędzy na dziecko!” – skwitował i wywalił ją z domu ze wszystkimi rzeczami. Alicja wróciła do domu rodzinnego i postanowiła zagłodzić siebie i dziecko.

Przez ponad tydzień nie przyjmowała żadnych pokarmów, aż pewnego dnia zasłabła i znalazła się w szpitalu. Okazało się, że poroniła. Gdy dowiedziała się o tym, momentalnie zadzwoniła do Kamila, będąc pewna, że znów ją przyjmie – ale okazało się, że chłopak znalazł już inną dziewczynę na jej miejsce.


Brak miłości toczy błędne koło

Alicja rzuciła pracę i szkołę, zaczęła spędzać dni na ślepym patrzeniu w okno. I tak wypatrzyła... Marka, czyli kogoś, kto miał odmienić jej życie. Był przystojnym kurierem, którego Alicja obserwowała od dłuższego czasu. Ze względu na to, że dziewczyna nie była brzydka, skutecznie udało jej się uwieść mężczyznę, który po trzech miesiącach przychodzenia wyłącznie na seks oświadczył jej się. Alicji wydawało się wtedy, że odnalazła szczęście, a żywot nieszczęśliwej kobiety z patologicznego domu już się skończył.


Okres narzeczeństwa Alicji i Marka był nadzwyczaj krótki, ale również szczęśliwy. Jednak już kilka miesięcy po ślubie okazało się, że Marek ją zdradza. Alicja popadła wtedy w głęboką depresję, obwiniając za to siebie i zbyt małe przywiązywanie wagi do urody. Marek kilka razy prosił ją o wybaczenie, Alicja pozornie zgadzała się, ale w rzeczywistości nic nie potrafiło już w niej odbudować zaufania do tego mężczyzny ani do wszystkich innych ludzi. Po ośmiu latach nieszczęśliwego małżeństwa i depresji zdecydowała się na wizytę u psychologa. Zrozumiała, że krainę niekochania sama podświadomie kreuje, przez to, co wyniosła z domu. Obecnie stara się o rozwód z Markiem, odbudowę poczucia własnej wartości oraz pokochanie siebie. Bo kraina niekochania zaczyna się od niekochania samej siebie… Pamiętajcie o tym!

Alicja w Krainie Niekochania - smutna historia o braku miłości Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1