26 maja świętujemy Dzień Matki. Pomimo że nie zawsze mamy z nimi dobry kontakt, to jest to w końcu dzień, w którym możemy podziękować im za cały trud wychowania lub za to, że zechciały wydać nas na świat. Chociaż właściwie możemy to robić przez cały rok, rzadko kiedy poza Dniem Matki okazujemy swoim mamom uczucia. Może więc 26 maja to jedyna świetna okazja? 


Nieważne co kupisz na Dzień Matki – ważne, jak wręczysz

Wiele osób ma niemałe dylematy związane z tym, co kupić swojej mamie. Kwiaty zbyt oklepane, czekolada tucząca, krem przeciwzmarszczkowy już dostała, biżuteria za droga, a perfumy – nie wszystkie jej pasują. Stąd Dzień Matki może przysparzać wiele trudności. W dodatku ten dzień coraz bardziej staje się dniem zysku dla wielu sklepów oferujących gotowe prezenty na Dzień Matki. Tymczasem matki nie oczekują drogich prezentów, a raczej takich, które są wręczane z miłości, a nie rzucone na odczepnego, „bo tak wypada”. Przypomnijmy sobie tyko radość naszej mamy, z jaką odbierała zrobioną przez nas w przedszkolu laurkę. Pomimo że nie miała ona żadnej wartości materialnej, dostarczała naszej mamie więcej radości niż niejeden materialny prezent. Nie oznacza to, że teraz musimy się wygłupiać, robiąc laurkę. Jednak ważne, by prezent był pomysłowy, szczery i wręczony z miłości. Takich pomysłów jest mnóstwo. Może być do rzecz związana z twoją pasją – płyta z muzyką, obraz czy tomik wierszy, własny wypiek lub coś powstałego podczas robótek ręcznych. Jeżeli sama nie masz własnej pasji, w związku z którą mogłabyś zrobić prezent, zastanów się nad pasjami swojej mamy. Co lubi, co ją interesuje. Krem czy wodę toaletową z pewnością kupi sobie sama. Ale biletów na koncert ulubionego zespołu lub relaksacyjnego zabiegu w SPA będzie sobie odmawiać jako niepotrzebnego wydatku. Stąd taki prezent ucieszy ją szczególnie. Również zafundowanie mamie wczasów jest całkiem sensownym pomysłem, tyle że wiąże się z niemałymi wydatkami. Zawsze możesz złożyć się z resztą jej dzieci, jeżeli tylko masz rodzeństwo. ;)


Dzień Matki


Jak umilić ten dzień?

Ale Dzień Matki to nie tylko prezenty. Gdyby twoja mama miała do wyboru: otrzymać pocztą materialny upominek od ciebie lub nie dostać nic materialnego, a cieszyć się twoją obecnością, pewnie wybrałaby to drugie. Dlatego tak ważne jest, by w Dniu Matki odwiedzić swoją rodzicielkę lub chociaż wykonać do niej telefon. Oczywiście możesz też jej pomóc w obowiązkach, upiec ciasto, zrobić śniadanie lub kawę do łóżka. Tego typu rzeczy naprawdę cieszą i pozwolą jej w pełni radośnie spędzić taki dzień.


Wiedz jednak, że najważniejsza w tym wszystkim jest pamięć. Podobnie jak wtedy, gdy masz urodziny, doceniasz sam gest ludzi, którzy pamiętali o tym i złożyli ci życzenia. Podobnie jest w przypadku Dnia Matki. Nie zapomnij o osobie, która cię urodziła i wychowała! Traktujmy nasze matki, tak jak same chciałybyśmy być traktowane.

Dzień Matki – czym ją uszczęśliwić? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1