Przez dziewięć miesięcy nosisz je pod sercem i pielęgnujesz. Kiedy więc przychodzi na świat i zaczyna się rozwijać, chcesz stworzyć mu optymalne warunki dorastania. Zadbać o jego rozwój psychiczny i fizyczny. A zajęcia fitness dla dzieci z pewnością ci w tym pomogą.


Ruch, którego zabraknąć mu nie powinno

O tym, jak ważna dla naszego zdrowia jest aktywność fizyczna, wiemy wszystkie doskonale. Często też wydaje się nam, że codzienny ruch wykonywany przy standardowych czynnościach jest wystarczający. W praktyce jednak chodzi nie tylko o to, ile się ruszamy, ale też jak. I to samo dotyczy naszych dzieci. To, że są ruchliwe, że w podskokach wracają z piaskownicy do domu, czy biegają po placu zabaw, nie gwarantuje, że ich aktywność fizyczna jest optymalna.


Prawidłowa postawa

To właśnie ona jest gwarantem tego, że ruch jest zdrowy dla twojego dziecka. Tymczasem w zwykłych zabawach bardzo często dziecko przyjmuje nieprawidłową postawę. Co więcej, przyzwyczaja się do niej, a to może prowadzić do różnego rodzaju skrzywień i bolesnych wad. Tymczasem zajęcia fitness dla dzieci wymuszają prawidłowe przyjęcie postawy i przyzwyczajają organizm do jej utrzymania. Prowadzone pod okiem trenera ćwiczenia wzmacniają kręgosłup i poszczególne partie mięśni. Są więc w pełni zdrowe i bezpieczne dla dziecka.


Aktywny styl życia

Zajęcia fitness dla dzieci oprócz tego, że są pomocne "tu i teraz", odbiją się szerokim echem w przyszłości dziecka i zarażą aktywnym stylem życia. Dzieci zafascynowane tym, że na zajęciach jest tak fajnie, znacznie rzadziej rezygnują z ćwiczeń na rzecz siedzenia przed telewizorem niż dzieci, które nie ćwiczą w ogóle. Dla nich aktywność staje się po protu częścią codzienności, nawykiem, bez którego dzień jest pusty i wybrakowany. A przecież, czym skorupka za młodu nasiąknie...


fitness dla dzieci


Wsparcie dla psychiki

Prawidłowa postawa, mocny kręgosłup, lepsza kondycja - to pozytywne aspekty fitnessu od strony fizycznej. Pamiętaj jednak, że zajęcia fitness dla dzieci to również ogromne wsparcie dla ich psychiki. Odpowiednio dobrany wysiłek fizyczny wzmacnia w dziecku poczucie jego pewności siebie. Jednocześnie staje się ono bardziej odważne w pokonywaniu trudności i odporne na ponoszone porażki. Poza tym, podczas wysiłku fizycznego w organizmie dziecka zachodzi redukcja stresu, któremu ono również na co dzień podlega.


Zachowania społeczne

Wielu zachowań społecznych uczymy dziecko w domu. Jednak wychodząc poza jego ściany, dziecko spotyka się z innym światem i musi radzić sobie z zupełnie innymi problemami, a także relacjami międzyludzkimi. Tymczasem bawiąc się w grupie i obserwując siebie nawzajem, dzieci nabywają nowych umiejętności i kształtują w sobie nowe zachowania społeczne. Uczą się też akceptacji samych siebie. Wszystko to przekłada się na ich umiejętności adaptacyjne. Dzięki nim, wchodząc w nowe środowiska w przyszłości, łatwiej będą nawiązywać kontakty.


Pomoc w nadwadze

Zajęcia fitness dla dzieci to propozycja skierowana nie tylko do rodziców, którzy chcą, by ich dzieci były sprawniejsze fizycznie i zdrowsze psychicznie. To także propozycja dla tych rodziców, których dzieci mają problemy z nadwagą. Niestety otyłość to poważny problem zarówno natury estetycznej, jak i zdrowotnej. Tymczasem ćwiczenia fitness są bardzo ciekawą formą aktywności, do której znacznie łatwiej jest zmotywować dziecko niż do na przykład zwykłego biegania.


Jeśli ktoś mówi ci, że fitness dla dzieci to snobistyczny pomysł, nie słuchaj go. To naprawdę bardzo ciekawa i pomocna forma aktywności fizycznej. Dzięki ćwiczeniom twoje dziecko będzie nie tylko sprawniejsze, ale też znacznie zdrowsze i szczęśliwsze. A na tym przecież ci zależy.


Fitness dla najmłodszych - dlaczego warto? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1