Istnieje wśród nas obecny stereotyp, że teściowie to ludzie, z którymi komunikacja jest bardzo utrudniona. Nie trzeba chyba przypominać, ile kawałów krąży o teściowej… Jednak czy w rzeczywistości faktycznie rodziców naszego partnera życiowego nie da się polubić? 


Teściowie... dlaczego za nimi nie przepadamy?

Ma to swój główny powód, mianowicie: teściowie często zbytnio wtrącają się w nasze życie. O ile jesteśmy przyzwyczajone do niezapowiedzianych odwiedzin rodziców i pytań przez nich zadawanych – teściowie zachowujący się w ten sposób mogą nam działać na nerwy. Nie czujemy z nimi aż takiej więzi i nie chcemy być poddawane ciągłej kontroli. Nie mówiąc już o zdaniach wypowiadanych przez teściową: „Ja jak byłam w twoim wieku, to…” i wszystkie inne, sugerujące nam, że nie umiemy czegoś dobrze zrobić. Poprawianie po nas ścielenia łóżka, sprzątania, a nawet przyrządzonych posiłków może doprowadzić nas do białej gorączki. Dlatego mieszkanie z teściami nie jest wskazane (podobnie zresztą jak z rodzicami). Wiadomo, że więcej konfliktów będzie wybuchało, jeśli będziemy konfrontować się codziennie, niż gdy będziemy się widzieć raz na jakiś czas. Ale kiedy wspólne mieszkanie jest na razie konieczne, można coś zrobić, aby nie było to dla nas tak dramatyczne przeżycie.


teściowie


Za co możemy cenić teściów?

Teściowie to nie samo zło, ale też wiele wsparcia, a może nawet i miłości? Powinnyśmy to zauważyć i z tego skorzystać. Do czego teściowie mogą nam się przydać? Po pierwsze nie ma to jak pyszny obiadek u teściów… kiedy byś miała czas na zrobienie pełnego obiadu wraz z deserem? Po drugie jeżeli masz dziecko, bez obaw możesz zostawić je u teściów i wyskoczyć z mężem na randkę. To nie to samo co zostawienie maleństwa z nowo poznaną opiekunką. Po trzecie zawsze masz komu się wyżalić na to, jak cię los kopnął w kuper, nawet jeżeli nie ma w pobliżu twoich rodziców.


W końcu teściowa może się okazać twoją stylistką i doradzić ci co do kostiumu na bankiet… jeśli ma jako taki gust, to dlaczego by jej nie zaufać? A może też w rozmowach z nią znajdziesz wiele innych wspólnych tematów? Tak czy inaczej, teściowie to osoby, którym zależy nie tylko na szczęściu ich syna, ale i na twoim. W końcu to jest twoja rodzina i co prawda rodziny się nie wybiera, ale na pewno da się ją pokochać. Oczywiście masz prawo trzymać się od teściów z daleka, ale nie zaniedbuj z nimi kontaktu całkowicie, gdyż może się okazać, że staną się dla ciebie lepszymi przyjaciółmi niż właśni rodzice.

Teściowie – zło konieczne, a może materiał na przyjaciół? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1