Rodzice bardzo często na przyjęcie weselne zabierają swoje pociechy. Tańczące obok dorosłych maluchy sprawiają, że atmosfera staje się bardziej rodzinna. Jak zorganizować całe przyjęcie, aby i rodzice bawili się dobrze? Obecność dzieci na weselu ma swoje plusy i minusy. Dzieci są nieprzewidywalne i kreatywne, potrafią rozbawić każdego. Mogą też jednak grymasić, a wieczorem staną się senne. Jak zorganizować wesele odpowiednie dla dzieci i dorosłych?


Dzieci na weselu – czy warto je zapraszać?

Zdecydowanie! Wesele tylko dla dorosłych będzie miało nieco dziwny, sztywny charakter. Rodzice, zapraszani bez dzieci, będą musieli zorganizować dla nich odpowiednią opiekę, a to dodatkowy kłopot i koszt. Dzieci są niezwykle naturalne, najczęściej to one zachęcają wszystkich do tańca i zabawy. Potrafią ocieplić atmosferę każdego przyjęcia, widok małej gromadki z pewnością rozczuli nie tylko Pannę Młodą. Oczywiście, zorganizowanie wesela z dziećmi wymaga więcej pracy – maluchom trzeba zorganizować specjalne atrakcje, odpowiednie menu czy pokój, gdzie w razie czego będą mogły odpocząć. Jednak zadowolenie i uśmiech zarówno dzieci, jak i ich rodziców, będzie wspaniałą nagrodą.


Stół dla dzieci na weselu

Bardzo często Para Młoda decyduje się ustawić osobny stolik dla dzieci, aby mogły swobodnie się bawić bez rodziców. Oczywiście, przy takim stoliku należy posadzić nieco większe dzieci, które poradzą sobie z samodzielnym jedzeniem. Menu dla małych gości powinno się różnić od tego dla dorosłych, zwłaszcza jeśli potrawy będą wykwintne. Jeśli menu będzie bardziej przystępne, wystarczy zmniejszyć porcję i wprowadzić niewielkie modyfikacje. Zamiast ziemniaków można np. podać dzieciom domowe frytki, aby urozmaicić danie. Na stole muszą się też znaleźć przekąski, zwłaszcza słodkie: desery z owocami i bitą śmietaną, galaretki czy lody. Wystrój takiego stolika powinien być kolorowy – warto nad stołem powiesić balony, talerze czy kubeczki mogą posiadać nadruki ulubionych postaci z bajek. Dobrym pomysłem jest kącik ze słodyczami dla dzieci, w którym znajdą czekoladki, cukierki, żelki czy koreczki np. z kawałkami owoców. Prawdziwą przyjemność sprawią także drobne upominki – mogą to być niewielkie, ozdobne torebki wypełnione cukierkami.


dzieci na weselu potrzebują odpowiednich rozrywek


Opieka dla dzieci podczas wesela

Nowym trendem na weselnych przyjęciach jest organizacja specjalnej opieki dla najmłodszych gości. Animatorzy zajmują się dziećmi zarówno na sali, jak i przy stole, dzięki czemu rodzice mogą odetchnąć i świetnie się bawić. Wynajęcie animatorów na weselu wcale nie musi być drogie – całodobowa opieka może kosztować jedynie ok. 1000 zł. Wynajęcie takich osób na kilka godzin to koszt zaledwie kilkuset zł. Warto przemyśleć tę opcję – czasem członkowie rodziny nie potrafią zapanować nad maluchami lub robią to nieudolnie, w końcu też chcieliby dobrze się bawić na przyjęciu. Animatorzy są odpowiednio przygotowani – to ich praca, za którą dostają wynagrodzenie. Maja oni przy sobie wszystkie niezbędne materiały i przedmioty do zapewnienia dzieciom rozrywki. Skupiają się też na wszystkich dzieciach i sprzątają po sobie.


Animacje dla dzieci na weselu

Wbrew pozorom, zabawy dla dzieci na weselu wcale nie muszą sprawiać wiele kłopotu. Proponujemy kilka sprawdzonych zabaw i sposobów, które maluchy pokochają:
• Specjalna playlista – podczas ustaleń rodzajów muzyki granej na weselu można zaproponować osobną listę dla dzieci, która będzie grana od czasu do czasu. Przy piosenkach dla dzieci świetnie (a czasem nawet lepiej) bawią się też dorośli.
• Kredki, kartony i kolorowanki – można zorganizować specjalne miejsce, gdzie dzieci bez przeszkód będą mogły rysować. Nie muszą to być osobne stoliki, można przeznaczyć do tego nawet kawałek podłogi.
• Malowanie twarzy – tania opcja, a sprawi wiele radości maluchom, które będą mogły przeobrazić się w kota czy żołnierza.


Kącik dla dzieci to opcja, o której warto pomyśleć organizując uroczystość. Opieka dzieci na weselu nie musi być kosztowna, a może sprawić wiele radości i uśmiechu.

Dzieci na weselu – goście wyjątkowi Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(1)
  • ~pff
   23 sierpień 2021

   Nigdy w życiu. Wesele to nie kinderbal ze Smerfnymi Hitami i Świnką Peppą. Większośćcwesel to imprezy z alkoholem - jak w tłumie coraz bardziej podchmielonych gości i wśród dudniącej muzyki okiełznać maluchy? I dlaczego para ma płacić za animatora dla bombelków dalszej kuzynki?
   Są ludzie ktorzy lubią dzieci, inni ich nie lubią - i mają święte prawo ich po prostu na imprezie życia nie chcieć.