Dzień ślubu to często najpiękniejszy dzień w życiu kobiety. Nic dziwnego, że przygotowania trwają nierzadko rok czy nawet dwa lata, a przyszła panna młoda dba, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Problem fryzury nie jest wcale taki mały.


Wielki dzień, czyli jak ważne są szczegóły

Najwięcej uwagi panna młoda poświęca oczywiście sobie, bo to w końcu ona będzie skupiać na sobie spojrzenia wszystkich gości. Oprócz sukni ślubnej to właśnie fryzura panny młodej przyciąga najwięcej uwagi i stanowi dopełnienie wizerunku. Dopasowanie detali do siebie to niezmiernie ważne zadanie, które później będzie rzutować na całościowe wrażenie.


Na co zwracamy uwagę przy doborze fryzury ślubnej?

Nad wyborem fryzury pomyśl wtedy, gdy masz już suknię ślubną. To, jakie uczesanie będzie najlepsze, zależy od dekoltu sukni, akcentów kolorystycznych i tego, jak strojna ona będzie.


Jeśli kreacja ma wycięte plecy lub ozdobną koronkę na plecach, warto wyeksponować tył sukni. Wybierz wtedy wysokie upięcie lub włosy zaczesane na jedną stronę, delikatnie opadające na ramię. Podobnie, jeśli zdecydowałaś się na strojną biżuterię – postaraj się nie zasłaniać jej włosami. Duże, wiszące kolczyki będą najlepiej wyglądać, gdy zaczeszesz włosy do tyłu lub wysoko upniesz.


Jeśli twoja suknia ma jakiś akcent kolorystyczny, np. kolorowy pas w talii, możesz wpiąć we włosy kwiat w podobnym kolorze. Fryzura ślubna powinna być także dobrana do rodzaju ozdoby we włosach – w zależności, czy decydujesz się na welon, woalkę, wianek, czy stroik. Pytanie o wybór ozdoby będzie pierwszym, jakie zada ci fryzjerka.


dobór odpowiedniej fryzury jest trudny


Pomyśl też o  szczegółach – o jakiej porze roku odbywa się twój ślub i czy wybrana sala ma klimatyzację. Jeśli pobieracie się w miesiącach letnich, jest duża szansa na upał. Lepiej wtedy sprawdzą się podpięte fryzury. Tego dnia będziesz rozgrzana emocjami, każdy gość będzie chciał z tobą zatańczyć podczas wesela. Jeśli dojdzie do tego jeszcze upał i brak klimatyzacji na sali weselnej, może się okazać, że rozpuszczone włosy uformowane w fale szybko stracą na atrakcyjności i po kilku godzinach zabawy będą nieestetycznie przyklejać się do twarzy.


Zawsze warto pokazać zdjęcie sukni ślubnej swojej fryzjerce, która z pewnością dobrze doradzi, jaki typ fryzury będzie pasował do danej kreacji.


Najpopularniejsze fryzury ślubne ostatniego roku

Trend widoczny w ostatnich latach to powrót do naturalności. Fryzjerzy i panny młode odchodzą od strojnych upięć i sztywnych loków, obficie spryskanych lakierem do włosów. Szczególną popularnością cieszą się wszelkie fryzury bazujące na warkoczu. Może to być luźny, pozornie niedbały kłos, wyglądający szczególnie uroczo do prostej sukni i wianka z kolorowych kwiatów. Równie pięknie wyglądać będą francuskie warkocze plecione tylko na górnej części włosów, a pozostałe pozostawione rozpuszczone, często lekko kręcone. Fryzury z wykorzystaniem warkocza są świetne dla posiadaczek niesfornych loków lub włosów opornych na układanie. Panny młode chętnie wybierały w ostatnim czasie włosy gładko zaczesane do tytułu i upięte w kok. Jest to fryzura niezwykle elegancka w swej prostocie. Pozwala wyeksponować suknię, biżuterię oraz twarz panny młodej, a przy tym jest niezwykle praktyczna. Niewątpliwym hitem ostatniego roku jest powrót do wytwornej elegancji lat 30. – fale upięte blisko twarzy, misterne upięcia, nisko upięte koki to fryzury odpowiednie na taką okoliczność.


Ślubne klasyki, czyli fryzury, które zawsze się sprawdzają

Istnieje kilka sprawdzonych fryzur, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem od wielu lat. Na ich czele stoi kok, który może przybierać wiele postaci – luźny kok zaraz nad karkiem, duży i wysoko upięty kok w stylu lat 60, kok z upiętych fal. Zaletą koków jest ich uniwersalność – pasują do różnych rodzajów sukni, a większość kobiet posiadających półdługie lub długie włosy będzie w nich świetnie wyglądać. Od wielu lat sprawdzają się także fryzury z wpiętymi żywymi kwiatami. Jest to szczególnie polecany dodatek dla pań z krótszymi włosami, które nie mogą eksperymentować z fryzurą. Uniwersalną fryzurą, która przypadnie do gustu wielu pannom młodym, są także delikatne i duże fale, które nadają wyjątkowej delikatności i naturalnego wyglądu.


Wybór fryzury ślubnej to tylko jedna z wielu decyzji, które musisz podjąć, organizując ślub i wesele. Warto jednak dobrze ją przemyśleć, skonsultować z fryzjerem, wybrać w odniesieniu do sukni i biżuterii. Odpowiednio dobrana sprawi, że tego wyjątkowego dnia będziesz lśnić tak, że goście nie będą mogli oderwać od ciebie wzorku.

Fryzury i upięcia ślubne. Jak dobrać uczesanie? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1