Najpierw jest ślub i wesele – poprzedzone miesiącami przygotowań. I choć to przyjemny etap w życiu, to jest również bardzo męczący. Dlatego Młodzi zazwyczaj z utęsknieniem czekają na to, co przychodzi później – miesiąc miodowy, a wraz z nim również podróż poślubna. Gdzie warto pojechać? Jak spędzić te wyjątkowe dni, by zostały w naszej pamięci na długo? Mamy dla was kilka pomysłów. 


Podróż poślubna w Polsce

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Coraz częściej wyjeżdżamy w podróż poślubną za granicę. Sądzimy, że to najciekawsze rozwiązanie, a tymczasem w Polsce również można spędzić niezapomnianą podróż poślubną. Nie dość, że jest to najtańsza opcja, to może dostarczyć tam takiej samej ilości wrażeń jak zagraniczne podróże. Mamy w naszym kraju wszystko – i morze, i góry, i przepiękne jeziora. Możemy zwiedzić Polskę wzdłuż i wszerz i przywieźć z podróży poślubnej mnóstwo pozytywnych wspomnień.


I tak na przykład warto wybrać się w Bieszczady. Jeżeli tylko wybierzemy odpowiednią porę, jest szansa, że będziemy tam prawie sami. Tak! Mimo przepięknych widoków, zdarza się taki czas, że w Bieszczadach nie zastaniemy tłumów i w ciszy będziemy mogli przemierzać górskie szlaki. A wieczorami skorzystajmy z gościnności mieszkańców i przy smacznym jedzeniu i z kieliszkiem nalewki w dłoni rozkoszujmy się chwilami we dwoje.


podróż poślubna to okazja do odpoczynku w pięknym miejscu


Gdzie pojechać w podróż poślubną za granicę?

Tutaj opcji również jest wiele i wszystko zależy wyłącznie od tego, jak chcemy spędzić te wspólne dni. Czy wolimy aktywny wypoczynek, czy też jesteśmy raczej zainteresowani słodkim lenistwem? Z miłością, romantycznością i podróżami poślubnymi kojarzą się nam głównie dwa miejsca. Pierwszym z nich jest Paryż pełen urokliwych uliczek i kawiarni, które serwują wręcz nieziemską kawę, z wieżą Eiffla albo słynnym mostem, na który zakochani przychodzą po to, by przypiąć do niego kolejną kłódkę będącą symbolem miłości.


Drugim miejscem idealnym na zagraniczną podróż poślubną jest Wenecja – miasto zakochanych, które kojarzy nam się także z poetami i artystami. Wenecja jest magicznym miastem, gdzie główny transport odbywa się drogą wodną. Nie znajdziemy tam kilometrowych korków samochodowych, a zakochani podróżują głównie pieszo. Romantyczne spacery, lampka przepysznego wina i niezwykły włoski klimat. Gdzie jeszcze można jechać w podróż poślubną?


Jeżeli chodzi o zagraniczne kurorty, to z całą pewnością warto odwiedzić Dominikanę. Nie ma chyba na świecie piękniejszej wyspy – informował nas o tym już sam Krzysztof Kolumb. To miejsce chętnie odwiedzane przez Polaków i dość oblegane, ale ma swoją magię. Jeżeli natomiast kochacie piasek i morze, to warto wybrać się na przykład do Tajlandii, gdzie podziwiać można szerokie i wyjątkowo czyste plaże. Świetne są również Indie, w których dobrze poczują się wielbiciele historii, ale też odludnych zakątków, gdzie można spędzić czas tylko we dwoje, rozkoszując się romantycznymi widokami.


Pomysł na podróż poślubną

Podróż poślubną warto zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Możecie wyjechać na własną rękę bądź skorzystać z propozycji jednego z wielu biur podróży – dzięki czemu nie będzie trzeba martwić się ani noclegiem, ani samym dojazdem. Jeżeli jednak zależy wam, by w trakcie miesiąca miodowego mieć dużo swobody, warto pokusić się o przygotowanie własnego planu.

Podróż poślubna – gdzie warto pojechać? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1