Ślub jest sporym wydatkiem dla młodej pary. Wynajęcie weselnej sali, suknia ślubna, garnitur, obrączki, zespół weselny, wystrój kościoła i dziesiątki innych rzeczy, o których nie można zapomnieć. Ale to wydarzenie, które odbywa się (z założenia) tylko raz w życiu, dlatego Młodzi chcą, by wszystko wypadło jak najlepiej. W związku z poniesionymi kosztami związanymi z organizacją wesela, dobrze byłoby ofiarować młodej parze taki prezent ślubny, który ułatwi im start w nowe życie. Mamy dla was kilka pomysłów na ślubne prezenty.


Pomysł na prezent ślubny

Jeżeli nie otrzymaliśmy od młodej pary jasnego komunikatu na temat prezentu ślubnego, który chciecliby otrzymać, to wszystko zależy od naszej pomysłowości. Warto jednak pamiętać, by kupować rzeczy praktyczne. Jeśli Młodzi zamierzają zamieszkać razem w nowym mieszkaniu, na pewno przyda im się pomoc w wyposażeniu go, zatem sprawdzą się prezenty typu: pościel, ręczniki, dobrej jakości sztućce czy serwisy obiadowe. Drobny sprzęt agd też będzie idealnym pomysłem na prezent ślubny – a pokusić się można na przykład o zakup miksera, urządzeń wielofunkcyjnych, odkurzacza czy czegoś z rtv – na przykład telewizora.


Bardzo uniwersalnym prezentem ślubnym może okazać się bon upominkowy do wybranego sklepu. Dzięki takiej opcji Młodzi będą mogli samodzielnie dokonać zakupu produktów, które są im najbardziej potrzebne, a jednocześnie kierować się własnym gustem. Można również pokusić się o wręczenie gotówki – ta opcja jest najbezpieczniejsza. Możemy mieć pewność, że Młodzi będą zadowoleni z prezentu, mogąc samodzielnie spożytkować pieniądze. A co, jeżeli kilka rodzin ma pomysł na taki sam prezent?


Lista prezentów ślubnych

Moda na takie listy przyszła do nas już dawno. Jest to niezwykle fajna opcja, która pozwala uniknąć sytuacji, gdy para młoda otrzymuje od gości na przykład 3 miksery i 5 kompletów zastawy stołowej. Taką listę prezentów ślubnych udostępnia się zazwyczaj drogą internetową. Jeżeli któryś z gości zdecyduje się na zakup określonej rzeczy z listy, znika ona z niej, a kolejne osoby widzą tylko przedmioty, których jeszcze nikt nie wybrał.


prezent ślubny też może być oryginalny


Jaki będzie oryginalny prezent ślubny?

Ponieważ ślub to niezwykle ważne wydarzenie, goście starają się ofiarowywać Młodym takie prezenty, które będą im o tym dniu przypominać. Wręczają im na przykład upominki bardzo spersonalizowane – na przykład z grawerami. Do oryginalnych prezentów można zaliczyć również kupon totolotka – często para młoda zaznacza, że chce go otrzymać od gości w zamian za kwiaty, które prędzej czy później zwiędną i przestaną cieszyć oko. Za to taki kupon być może uda się spieniężyć. Miejsce kwiatów często zastępują również wino lub maskotki, które Młodzi zazwyczaj przekazują do domu dziecka czy szpitala.


Prezent ślubny – czego nie kupować?

Istnieją też upominki ślubne, których kupować wręcz nie wypada. Należą do nich między innymi obrazy – bo często trudno trafić nimi w gust młodej pary. Biżuteria czy kosmetyki również nie są dobrym pomysłem na prezent ślubny. Zdarza się nawet, że goście wręczają młodym kołyskę czy też inne akcesoria dla dziecka, mimo że ci nie mają jeszcze potomka i być może nawet w najbliższym czasie nie planują powiększenia rodziny. Niełatwo jest wybrać odpowiedni prezent ślubny, dlatego warto korzystać z list prezentowych lub po prostu zapytać młodą parę, co najbardziej się przyda.


Prezent ślubny – co kupić młodej parze? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1