Kreacja weselna to bardzo ważny element dla każdego gościa, ponieważ od jej właściwego wyboru zależy komfort i dobre samopoczucie podczas trwania całej imprezy – a jak wiadomo, wesele to impreza całonocna. Sukienka na wesele jest klasycznym rozwiązaniem, które cały czas króluje wśród zaproszonych pań. Obecnie jednak sukienka na wesele może być dużo bardziej ekstrawagancka.


Czarna sukienka na wesele

Czarna sukienka na wesele jest w dalszym ciągu wyborem ekstrawaganckim, jednak dopuszczalnym. W związku z tym, że mamy się czuć komfortowo podczas wesela, a czerń ukrywa pewne mankamenty urody oraz optycznie wyszczupla, czarna sukienka już dzisiaj nikogo nie dziwi, a czerń przestała kojarzyć się tylko z kolorem żałobnym. Należy pamiętać, że czerń jest przede wszystkim kolorem klasycznej elegancji. Niedozwolona obyczajowo jest natomiast biel. Istnieje przesąd dotyczący białych sukienek. Zaproszone panie nie powinny ubierać bieli, ponieważ jest to kolor zarezerwowany dla panny młodej. Przesąd mówi, że właścicielka białej sukienki może „odbić" męża.  

 

Długa sukienka na wesele

Jeśli myślimy o długiej sukience na wesele, musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Są to przede wszystkim komfort i wygoda, warunki pogodowe i temperatura oraz krój i fason sukienki. Długa sukienka, żeby była wygodna, nie może być obcisła, ponieważ nie będziemy mogły w niej tańczyć ani poruszać się z gracją. Tkanina, z której jest uszyta, musi być odpowiednio dobrana. Jeśli ubierzemy za ciężką lub mało przewiewną suknię, będzie nam po prostu za gorąco i będziemy się pocić, co zdecydowanie nie jest komfortowe. Dobrze jest zatem wybierając długą sukienkę na wesele, zadać sobie pytanie: czy oprócz dobrego wyglądu, będę się w niej dobrze czuła? Jeśli odpowiedź jest twierdząca – droga wolna. Przeciwwskazania tu nie istnieją.


czerwona sukienka na wesele to odważny pomysł

 

Czerwona sukienka na wesele

Czerwona sukienka na wesele jest dobrym wyborem, gdy zdajemy sobie sprawę z tego, jaki efekt wywołuje. Musimy sobie uświadomić, że kobieta nosząca kolor czerwony wywołuje w mężczyznach skojarzenia erotyczne, tym samym staje się osobą w centrum zainteresowania. Czerwona sukienka na weselu może zatem sprawić, że podświadomie zajmiemy miejsce panny młodej i staniemy się najważniejszą kobietą na imprezie. Nawet jeśli pozycja panny młodej jest niezachwiana, a czerwień naszej sukienki nie wywołała zainteresowania u mężczyzn, przynajmniej nikt nam go nie okazał – musimy pamiętać o zazdrosnych kobietach, które z uwagi na czerwień naszej sukienki mogą być niemiłe i prezentować zachowania obronne, ponieważ poczują się zagrożone. Jeśli zatem możemy wybrać inny kolor, może warto się zastanowić. Jest tak wiele pięknych kolorów, że możemy zrezygnować z dominującej czerwieni na rzecz mniej kontrowersyjnego koloru, który jest pochodnym czerwonego. W grę wchodzą: intensywny róż (fuksja), koralowy, pomarańczowy. Są to kolory ciepłe, intensywne, ale nie pozostawiające jednoznacznych skojarzeń. 

Modna sukienka na wesele dla gościa Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1