Wiele par stoi teraz przed poważną decyzją – jaką formę świętowania zawarcia związku małżeńskiego wybrać. Czy ma być to drogie wesele na kilkaset osób, czy może spokojna kolacja w najbliższym rodzinnym gronie? Przyjął się zwyczaj, iż po ślubie kościelnym następuje huczne przyjęcie weselne w gronie zarówno bliskiej, jak i dalszej rodziny i przyjaciół. Niestety tego typu imprezy nie tylko sporo kosztują, ale wymagają też bardzo wielu przygotowań i wcześniejszych rezerwacji nawet z dwu- lub trzyletnim wyprzedzeniem. 


Uroki hucznego wesela

Mówi się, że ten dzień zdarza się tylko raz w życiu. I faktycznie – nawet jeżeli z wielu powodów kobiety powtórnie wychodzą za mąż, rzadko kiedy ma to tak uroczysty charakter jak ich pierwszy ślub. To wielka okazja, którą można odpowiednio uczcić. Uroczysta kolacja może być sposobem świętowania rocznicy ślubu czy imienin, ale w dzień ślubu pasuje mieć imprezę, jakiej nie zapomni się do końca życia. Obecność rodziny z obu stron, zachwyty ciotek, masa prezentów, wykwintniejsze jedzenie i w końcu tańce to coś, co podkreśla, że to nie byle jaka okazja.


Niestety to wszystko kosztuje. Jedzenie, obsługa kelnerska, sala, zespół grający, kierowca i noclegi dla gości. Pomimo że na różne sposoby można minimalizować koszty, podczas urządzania hucznego wesela one tak czy inaczej będą na tyle duże, że nierzadko będą wymagały zaciągnięcia kredytu. Również jeżeli parze narzeczonych śpieszy się z weselem, mogą napotkać problemy braku wolnych miejsc w lokalach, zwłaszcza w sezonie weselnym (od wiosny do jesieni).


ślub


Ślub w kameralnym gronie?

Coraz częściej wiele par odchodzi od tradycji, decydując się na ślub w kameralnym gronie i imprezę bez tańców bądź tylko obiad w restauracji w gronie najbliższych. Ma to swoje plusy. Jednym z nich jest spora oszczędność, drugim – brak zamieszania oraz brak potrzeby zarówno długich przygotowań, jak i sprzątania po takiej imprezie. Wiele osób nie lubi dużych, hucznych imprez, zwłaszcza jeżeli mają być w centrum uwagi. Po co mają się zmuszać do tego na własnym weselu, które w końcu powinno być miłym i pozytywnym wspomnieniem?


Jedno jest pewne – nie należy sugerować się tym, co mówią inni, ale tym, co czuje się samemu. Ważne, by w zgodzie z partnerem dojść do dobrego dla was obojga rozwiązania. Rodzina zaś powinna zaakceptować waszą decyzję. Czy to będzie huczne wesele, czy też tylko zaślubiny w kameralnym gronie, ważne żebyście to wy – młoda para – byli zadowoleni z takiego rozwiązania.

Wielkie wesele czy kameralne zaślubiny? Co wybrać? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1