Która z nas nie marzy o prześlicznym uśmiechu niczym z Hollywood? Niestety nie tak łatwo go osiągnąć. Tym bardziej, że wiele z żywności, którą spożywamy, w tym słodycze, kawa, herbata, wino, a także palenie papierosów, szkodzi nieskazitelnej bieli zębów. Jednak jest kilka sposobów, by zyskać śnieżnobiałe zęby. I to wcale nie są kosztowne sposoby. 


Soda oczyszczona

Jak się okazuje, ta przydaje się nie tylko w kuchni. Można używać jej do czyszczenia wielu rzeczy, a także do celów kosmetycznych (np. by pozbyć się wyprysków). Jednym ze sposobów jest również używanie sody jako wybielacza do zębów. Wymieszaj ją wraz z pastą i taką mieszanką szczotkuj zęby. Później dokładnie przepłucz usta. Regularne stosowanie daje efekt białych zębów.


Cytryna

Ta zawiera kwas askorbinowy, który działa wybielająco. Wystarczy do szklanki wypełnionej do połowy wodą wycisnąć pół cytryny i taką „miksturę” wypić. Jeżeli ktoś nie lubi smaku, wystarczyłoby płukać zęby, ale o wiele lepiej jest pić wodę z cytryną, która działa w końcu prozdrowotnie.


Unikanie kofeiny i tytoniu

Jak zostało wspomniane wcześniej, kawa czy mocna, czarna herbata zostawiają na zębach nieładny osad, przez który tracą śnieżnobiały odcień. Na ile więc możesz, unikaj picia tych napojów, a jeżeli nie możesz się bez nich obejść, przestudź je i pij przez rurkę, która pozwoli uniknąć kofeinie bezpośredniego kontaktu z zębami. Tym bardziej w imię białych zębów powinnaś unikać palenia. Niestety tytoń jest jedną z tych rzeczy, które najgorzej działają na zęby.


Wybieraj wino białe zamiast czerwonego

Może i czerwone wino kojarzy się klasą, ale niestety również pozostawia na zębach nieładny osad. Dlatego jeżeli masz wybór, sięgaj po to białe, które dla samych zębów jest nieszkodliwe.


Nici dentystyczne

Dzięki nim usuniesz osad spomiędzy zębów, którego nie jest w stanie zlikwidować zwykła szczoteczka. Dodatkowo nici dentystyczne pomagają zapobiegać chorobom dziąseł.


białe zęby


Pasty wybielające

To najczęstszy sposób usuwania osadu z zębów. Takie pasty dostępne są w każdej drogerii czy aptece. Jednak mała uwaga: osoby, które cierpią na nadwrażliwość dziąseł i zębów, nie powinny stosować tego typu past, gdyż mogą jeszcze nasilić nadwrażliwość i ból z tym związany. Przy wybieraniu past wybielających dobrze jest też kierować się składem i wybierać te oparte na naturalnych składnikach roślinnych. Wiadomo, że mogą mieć one nieco mniejszą skuteczność, ale również zdecydowanie mniej efektów ubocznych. Oprócz past wybielających możemy zakupić wybielające płukanki lub paski. Te ostatnie cieszą się nadzwyczaj dobrą skutecznością, jednak ich cena również nie jest niska.


Węgiel

Wybielanie zębów węglem stało się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Nie chodzi o węgiel drzewny, ale o węgiel, który zakupicie w aptece, a stosujemy go głównie przy problemach z układem pokarmowym. Okazuje się, że to również doskonały, naturalny „wybielacz” zębów! Wystarczy, że na zamoczoną szczoteczkę wysypiemy zawartość torebki z węglem i zaczniemy myć zęby. Będą one czarne, ale to nic. Gdy po czterech minutach szczotkowania dokładnie wypłuczemy usta, ukażą się nam o wiele bielsze niż wcześniej zęby! Próbujecie?


Skórka z banana

To również jeden z domowych sposobów wybielania. Jedni są z niego ogromnie zadowoleni, inni mniej, ale dlaczego by nie spróbować? Nic nie kosztuje, bo banana można zawsze zjeść lub użyć do przyrządzenia smacznej potrawy, zaś skórę od banana i tak mamy w zwyczaju wyrzucać. Tym razem nam się nie zmarnuje. Przecieramy zęby jej wewnętrzną stroną przez dobre kilka minut. Jeżeli czynność będziemy powtarzać regularnie, codziennie, być może uda nam się zaobserwować, jak zęby się wybieliły. Właściwości wybielające posiada również wewnętrzna skórka pomarańczy.


Truskawki

Posiadają właściwości wybielające i oczyszczające. Możesz rozetrzeć truskawki na zębach i potrzymać przez kilka minut taką „papkę” – albo po prostu dużo ich jeść. Dzięki temu zapobiegniesz osadzaniu się kamienia na zębach. Niestety do świeżych, zdrowych i smacznych truskawek mamy dostęp tylko w sezonie letnim. Ale kiedy nadejdzie, warto wykorzystać ten czas, by naturalnie wybielić zęby.


Orzechy włoskie

Rozdrobione orzechy włoskie to również sposób na białe zęby. Zapobiega ich żółknięciu oraz osadzaniu się bakterii i kamienia. Jeżeli dotychczas unikałaś jedzenia orzechów – czas do nich powrócić.
Oczywiście poza tymi metodami możesz skorzystać z profesjonalnego wybielania zębów u stomatologa. Niestety takie zabiegi już trochę kosztują, poza tym mogą wystąpić po nich efekty uboczne, np. nadwrażliwość zębów. Jednak jeżeli zależy ci na jak najszybszym i jak najskuteczniejszym wybieleniu zębów, z tych metod powinnaś być najbardziej zadowolona.

10 domowych sposobów na śnieżnobiałe zęby Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1