Biustonosz push-up to najlepszy przyjaciel wielu kobiet. Powiększa optycznie piersi, unosi je i seksownie zaokrągla. Nic dziwnego, że panie tak go lubią. Podobnie jak ze wszystkimi stanikami – należy go dobrze dobrać, aby spełniał swoje funkcje.


Jak wygląda biustonosz push-up?

Biustonosz typu push-up jest usztywniany specjalnymi wkładkami z pianki, gąbki lub żelu silikonowego. Wkładki umieszcza się w małej kieszonce na miseczkach. Staniki push-up posiadają fiszbiny, które podtrzymują biust. Dobrze wyprofilowane biustonosze zbierają piersi z boków i idealnie wypychają je do góry.


Rodzaje biustonoszów push-up

Warto wiedzieć, że nie wszystkie rodzaje biustonosza nadają się do codziennego użytku. Wszystko zależy od rodzaju wkładek. Delikatne wypełnienia z gąbki czy żelu nie działają inwazyjnie na piersi i takie push-upy mogą być noszone dość często. Istnieją także rodzaje staników push-up, które powiększają piersi za pomocą dużych wkładek i dobrze zabudowanych usztywnień nad fiszbinami. Taki typ w dłuższej perspektywie może zniekształcać piersi, powodować bóle i obtarcia. Dlatego przeznaczony jest do sporadycznego użytkowania, głównie na specjalne wyjścia, podczas których chcemy szczególnie podkreślić i powiększyć piersi.


biustonosz push-up


Dla kogo biustonosz push-up?

Jeszcze kilka lat temu biustonosze typu push-up były tworzone głównie z myślą o kobietach o niewielkim biuście. Panie z miseczkami A w zwykłych biustonoszach miały prawie niewidoczny pod ubraniem biust, a stanik push-up dokonywał z ich piersiami prawdziwej rewolucji – nadawał im idealny kształt jabłuszek, ładnie wypychał, szeroko rozstawione piersi zbliżał do siebie.
Jednak obecnie staniki push-up produkowane są także z myślą o kobietach z większym biustem. Mają bowiem za zadanie nie tylko powiększyć optycznie biust, ale też nadać mu ładny kształt. Duży biust w nieforemnym, nieusztywnionym staniku, w dodatku źle dobranym, nie prezentuje się najlepiej. Staniki push-up przywracają dużym piersiom odpowiednią formę, unoszą piersi nieco obwisłe, zbliżają do siebie piersi szeroko rozstawione.


Jak dobrze dobrać rozmiar biustonosza?

Kupując biustonosz push-up, wybierz ten sam rozmiar, jaki nosisz na co dzień. Niech nie kusi cię wybieranie rozmiaru mniejszego, aby wzmocnić efekt powiększenia. Rezultat będzie odwrotny od zamierzonego. Piersi będą zdeformowane – a stanik, zamiast powiększać, będzie je spłaszczać.


Obwód biustonosza musi być dopasowany tak, aby ściśle przylegał do ciała. W żadnym razie nie powinien podciągać się do góry. To obwód, a nie ramiączka, jest odpowiedzialny za właściwe podtrzymanie biustu. Ramiączka nie mogą wżynać się w ciało, nie powinnaś też zbyt mocno ich skracać w celu podkreślenia efektu uwypuklenia biustu. W wyniku skracania tył biustonosza nieestetycznie znajdzie się aż na łopatkach, co nie jest najlepsze dla twoich piersi. Zwróć uwagę, aby obwód był ściśle przylegający do ciała – ale nie może sprawiać bólu, uciskać, pozostawiając ślady na ciele oraz utrudniać oddychania.


Ważna jest też wielkość miseczki. Za duża sprawi, że efekt powiększenia nie będzie widoczny, a stanik będzie odstawał pod ubraniem. Za mała miseczka też jest niewskazana. Zdeformuje piersi, nienaturalnie wypchnie je do przodu, może też je spłaszczyć, więc efekt push-up nie zostanie osiągnięty. Fiszbiny w miseczce nie mogą wbijać się w piersi na wysokości pach, powinny ją swobodnie otaczać i kończyć się kawałek za piersią, a nie w jej części.
Ważna jest także technika zakładania stanika push-up. Przed zapięciem haftek powinnaś zebrać piersi ręką, aby w miseczce znalazła się cała pierś. Dzięki temu biust będzie dobrze układał się w staniku, a fiszbiny nie wbiją się w ciało.


Biustonosz push-up dokonał rewolucji w kobiecej garderobie i za to kochają go kobiety. Jest to biustonosz do zadań specjalnych, ale może się sprawdzić tylko wtedy, gdy zostanie właściwie dobrany.

Co może i jak wybrać idealny biustonosz push-up Ocena: 5/5 Ilość głosów: 3