Biustonosze typu push-up mają za zadanie sprawić, by nasze piersi i dekolt wyglądały jeszcze bardziej zjawiskowo. Ich priorytetem jest podtrzymanie i wyeksponowanie biustu, by prezentował się jak najlepiej. Należy jednak pamiętać o tym, jak ważne jest dobranie rozmiaru biustonosza tego typu. W tym artykule postaram się wam pomóc, drogie panie, dobrać odpowiedni push-up.


Cechy biustonosza push-up

Biustonosze push-up od tych zwykłych różnią się posiadanymi wewnątrz wkładkami. Jest ich wiele rodzajów: od wyjmowanych poprzez te na stałe scalone z miseczką. Wyróżniamy wkładki gąbkowe, żelowe, większe czy mniejsze. Każda z nas znajdzie coś dla siebie. Często zadajemy sobie pytanie, jaki rozmiar biustonosza wybrać? Odpowiedź wcale nie jest prosta, gdyż w zależności od typu push-upa rozmiar ten może się różnić.


Dobór odpowiedniego rozmiaru push-upa

Rozmiar biustonosza push-up dobieramy tak samo jak w przypadku zwykłego. Jednak na uwadze trzeba mieć wkładki wypełniające, które mogą nieznacznie zmienić rozmiar dotychczasowy. Ważnym elementem jest zmierzenie obwodu pod biustem. Stanik musi dobrze przylegać do ciała, nie powinien się przemieszczać. Na obwodzie spoczywa największy ciężar naszych piersi więc bardzo istotnym jest aby było to dokładnie zmierzone. Spora część biustonoszy push-up jest wyposażona w fiszbiny zaś miseczki są usztywnione. Zatem dobranie odpowiedniej miseczki w stosunku do obwodu jest tak samo istotne. Przymierzając kolejne miseczki trzeba zwrócić uwagę na wygląd naszych piersi. Za duża miseczka będzie odstawać i sprawi, że piersi wydadzą się mniejsze a stanik pusty. Z kolei zbyt mała sprawi, że biust stanie się płaski i będzie nieładnie wystawał z miseczek pod pachami lub na dekolcie. Ta dobrana idealnie podniesie biust, uwydatni dekolt a w parze z dobrym obwodem odciąży nasz kręgosłup. Dobierając biustonosz z fiszbinami warto wiedzieć jak powinny być one umiejscowione. Otóż prawidłowy rozmiar biustonosza, oczywiście poza odpowiednim obwodem i miseczkami, poznamy także po wspomnianych fiszbinach. Najlepiej gdy przylegają one ściśle do mostka między piersiami i kończą się za nimi tuż pod pachami. Cały czas musimy pamiętać o tym, że dobry rozmiar biustonosza ma nie tylko wpływ na wygląd naszych piersi ale także na nasze zdrowie. Co za tym idzie gdy rozmiar ten jest źle dobrany możemy sobie poważnie zaszkodzić. Dlatego, drogie panie, przyłóżmy się, by zmierzyć rozmiar biustonosza jak najlepiej. Push-up będzie zdecydowanie lepiej leżał.


odpowiedni push-up zdziała cuda


Idziemy na zakupy

Teraz gdy wiemy już, jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza, wystarczy udać się do naszego ulubionego sklepu z bielizną i wykorzystać zdobytą wiedzę. W internecie na wielu stronach znajdziemy kalkulator rozmiaru biustonosza, który pomoże nam obliczyć rozmiar. Można oczywiście się nim wspomóc jednak najlepszy efekt osiągniemy gdy same przymierzymy i ocenimy w którym modelu nasz biust wygląda najlepiej. W każdym salonie z bielizną znajdziemy też wykwalifikowaną brafitterkę, która z ogromną przyjemnością pomoże nam ocenić nasz biust i dokonać ostatecznego wyboru. Przecież wszystkie wiemy jak ważne jest by rozmiar biustonosza był idealny. Zapewni to nam komfort, dobre samopoczucie, pewność siebie.


Dobieranie rozmiaru biustonosza stanie się dla nas łatwe i nabierzemy wprawy gdy będziemy próbować. Warto odkrywać nowe modele, przymierzać, analizować. Można na bieżąco śledzić nowości bieliźniane i zgłębiać wiedzę o tym jak dobrać rozmiar biustonosza tak by był dla nas jeszcze lepszy. Gdy już zdobędziemy wiedzę możemy pomóc naszym koleżankom czy przyjaciółkom oraz najbliższym. Niech wiedzą, jak ważny jest prawidłowy rozmiar biustonosza, zarówno push-up, jak i zwykłego!

Biustonosz push-up – jak dobrać rozmiar? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1