Gdy chcesz poprawić uśmiech…
Wymarzony uśmiech gwiazdy filmowej nie musi być już dla ciebie odległym marzeniem – bonding zębów zazwyczaj wykonuje się łącznie z konturowaniem. Co to oznacza w kilku prostych zdaniach? Sam bonding polega na nałożeniu specjalnej żywicy i powierzchni kompozytowej na przygotowany wcześniej ząb. Konturowanie z kolei wykonuje się z wykorzystaniem albo przygotowanego wcześniej w określonym kształcie materiału, albo poprzez rzeźbienie go na zębach. Połączenie obu tych metod sprawi, że będziesz mogła cieszyć się idealnym uśmiechem i usuniesz nie tylko silne przebarwienia, ale również ukryjesz ukruszone fragmenty zębów, schowasz diastemę, czyli przerwę między jedynkami, a także poszerzysz powierzchnię płytki.
Dlaczego warto wybrać bonding?
Przede wszystkim bonding zębów jest metodą o wiele mniej inwazyjną niż zakładanie profesjonalnych licówek porcelanowych. Podczas bondingu stomatolog nieco zmniejszy powierzchnię zęba – czy to żywego, czy martwego – a następnie za pomocą roztworu kwasowego sprawi, że będzie on szorstki. Potem nałoży specjalną warstwę kompozytu, którą następnie wygładzi i przygotuje tak, aby ząb wyglądał naturalnie. Nie musisz obawiać się, że różnica będzie widoczna – kompozyt jest dobierany odpowiednio do koloru zębów, dzięki czemu, jeśli robisz tylko kilka wypełnień, nie będą się one odróżniać. Z kolei gdy robisz całą strefę uśmiechu – zęby mogą stać się ostatecznie nieco jaśniejsze.
Bonding zębów jest często wybierany przez kobiety, które nie są w stanie zdecydować się, czy chcą ukryć diastemę. Taka decyzja dla dojrzałej kobiety jest trudna, bo charakterystyczna przestrzeń między dwiema jedynkami jest cechą wyróżniającą – ale wiele kobiet ma do niej także liczne zastrzeżenia, dlatego zastanawia się, czy nie przydałaby się odbudowa zęba. Bonding jest metodą nietrwałą, stąd może świetnie pomóc w rozwianiu wątpliwości.
Bonding zębów – cena i czas wykonania
Bonding ceniony jest jeszcze z innych powodów. Przede wszystkim nie jest to metoda bardzo droga; gdy chodzi o prosty bonding, cena zazwyczaj jest na podobnym poziomie co wykonanie klasycznego wypełnienia. Oczywiście musimy dobrze dobrać dentystę i mieć do niego zaufanie, bo źle wykonany bonding zębów będzie szybko się przebarwiał czy źle działał na dziąsła, powodując nawracające infekcje. Nadal jednak jest to metoda o wiele mniej inwazyjna od innych sposobów odbudowy zębów.
Zachęca również czas wykonania zabiegu – klasyczny bonding zębów wykonuje się podczas jednej wizyty u stomatologa. Co prawda, jej czas zależy od tego, ile zębów zdecydujemy się odbudować, dlatego na wizytę trzeba się umówić wcześniej i ustalić ze stomatologiem plan działania, jednak nadal jest to jedno proste spotkanie.
Przeciwwskazania do bondingu
Czasami bonding zębów nie może być wykonany. Stomatolog może najpierw chcieć wyleczyć ewentualne ubytki oraz próchnicę, albo w ogóle odmówić wykonania zabiegu, jeśli dziąsła są w złym stanie. Co więcej, jeśli cierpisz na bruksizm, czyli nerwowo i nawykowo zaciskasz zęby, powodując ścieranie ich powierzchni, najpierw będziesz musiała nosić nocą specjalną szynę, która cię tego oduczy – abyś w przyszłości nie zniszczyła odbudowanej powierzchni zęba.
Nie słyszałam o tej metodzie, ale może nie jest ona aż tak skuteczna skoro mało popularna. Nie wiem. ;-) W każdym razie ja w CMPdent robiłam osłonięcie implantu i wyszło bardzo ładnie.
Ile w końcu kosztuje na jeden ząb bo nigdzie nie znalazłam ceny
Ja używam past z serii nature on zeby poprawic wyglad zabkow narazie sie sprawdza
no i oczywiscie w temacie: są stosunkowo tanie jak na jakosc dobrych skladnikow takze mega plus
Wypróbowałam nie dawno i faktycznie super te pasty są i white on seria rzeczywiście wybiela