Wiele kobiet, które dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem, najczęściej sięga po takie kosmetyki jak tusz do rzęs i podkład. Do bronzera i różu podchodzimy bardzo sceptycznie. Jest to spowodowane faktem, iż większość z nas nie wie, jak używać tego typu kosmetyków. Nie wiemy, w jaki sposób je aplikować, żeby uzyskać zadowalający efekt. Kiedy jednak zapoznamy się z nimi bliżej, często zauważamy, że stały się w naszej kosmetyczce niezbędne.


Po co nam bronzery do twarzy?

Bronzery, inaczej pudry bronzujące, służą w makijażu do różnych celów. Możemy za ich pomocą wykonturować twarz, możemy również nadać sobie nieco opalenizny. Jeżeli kształt naszej twarzy odbiega od ideału – jest ona zbyt okrągła, zbyt kanciasta, mamy za szerokie czoło, zbyt duży nos, itp., możemy optycznie zmienić jej kształt za pomocą tego kosmetyku. Jak więc używać bronzera w takich przypadkach?


Jak nakładać bronzer? Na pewno przyda się nam pędzel do bronzera, za pomocą którego będziemy aplikować kosmetyk. W tym miejscu warto wspomnieć, że bronzery mogą mieć rozmaitą konsystencję. Na rynku możemy dostać produkty w formie pudrów sypkich, pudrów prasowanych, ale też kosmetyków o konsystencji kremu. W zależności od rodzaju bronzera możemy wybrać odpowiedni pędzel do jego aplikacji. Kosmetyk nakładamy na miejsca, które chcemy optycznie ukryć, wyszczuplić. Jeżeli zależy nam na wyszczupleniu okrągłej twarzy, nakładamy produkt na kości policzkowe, a także w miejsce, gdzie tworzy się nam drugi podbródek. Dobrze wykonturowana twarz sprawia wrażenie znacznie szczuplejszej. Również w przypadku zbyt szerokiego nosa sprawdzi się zasada konturowania.


Bronzer do twarzy może nam pomóc także w jej ociepleniu, nadaniu opalenizny. Jeżeli chcemy uzyskać taki efekt, muskamy twarz pudrem w miejscach, w których najszybciej pojawia się opalenizna. Należy pamiętać, że to, czy makijaż wykonany z użyciem bronzera będzie udany, zależy przede wszystkim od jakości kosmetyku – od tego, czy prawidłowo dobierzemy jego odcień, a także od umiejętnej aplikacji. Kosmetyk nie może być zbyt ciemny, musi być dobrany do kolorytu naszej cery. Jeżeli ma ona dużą domieszkę ciepłych pigmentów, wybieramy bronzer o ciepłym odcieniu, jeżeli natomiast jesteśmy zdecydowanie chłodnym typem kolorystycznym, powinnyśmy wybrać bronzer, który będzie w chłodnym odcieniu. Warto wybierać kosmetyki dobrej jakości. Warto też eksperymentować i szukać idealnego dla nas bronzera.


bronzer i róż konturują twarz


Niezastąpiony róż

Dobry róż do twarzy jest produktem, który powinien obowiązkowo znaleźć się w kosmetyczce każdej amatorki makijażu. Właściwie dobrany róż sprawia, że nasza twarz nabiera życia, wygląda bardzo młodzieńczo. Zanim pójdziemy na zakupy, powinnyśmy pamiętać, że róż do policzków powinien być odpowiednio dobrany pod kątem kolorystycznym. Dobre kosmetyki charakteryzują się również łatwą aplikacją. Po czym poznamy dobry róż do policzków? Po pierwsze powinien bez problemu rozprowadzać się na naszej twarzy. W żadnym wypadku nie może pozostawiać plam. Jednak powinien być też dobrze napigmentowany. Tylko wtedy będzie widoczny na naszej twarzy. Ideałem jest kosmetyk, który można stopniować – kiedy nałożymy jedną warstwę, efekt jest subtelny, a przy większej ich ilości róż staje się bardziej widoczny na naszej twarzy.


Jak nakładać róż? Najlepszym sposobem na aplikację tego kosmetyku jest użycie pędzla do różu. Jeżeli jednak kupimy produkt w formie płynnej lub kremowej, z powodzeniem możemy nakładać go palcami, specjalną gąbeczką lub też innym aplikatorem. Tu koniecznie powinnyśmy pamiętać, że kosmetyki o kremowej lub płynnej konsystencji aplikujemy na nieprzypudrowaną twarz. Jedynie wtedy mamy szansę uzyskać pożądany efekt. Gdzie nakładać róż? Tradycyjnie powinnyśmy nakładać go na szczyty kości policzkowych, choć w makijażu nie obowiązują sztywne reguły i dopuszczalne jest zastosowanie tego kosmetyku według własnych upodobań.

Bronzer i róż – niedoceniane kosmetyki Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1