Biust powinien być atutem każdej kobiety. To w końcu jedna z tych rzeczy, których najbardziej zazdroszczą nam mężczyźni. Niestety mało która kobieta jest z niego naprawdę dumna. Za małe, a nawet za duże piersi są przyczyną kompleksów u wielu kobiet, nie mówiąc już o ich nieodpowiadającym kształcie czy braku jędrności. Nie mamy zbyt wielkiego wpływu na rozmiar własnych piersi, ale za to możemy wpłynąć na ich kształt i elastyczność.


Nie rozmiar, a kondycja

Istnieją mężczyźni, którzy wolą kobiety z dużymi piersiami, jednak również wielu jest takich, którzy preferują kobiety z miseczkami A. Najważniejsze, żeby piersi były zadbane. Mogą być bowiem duże i sflaczałe (i co nam po rozmiarze) bądź też niewielkie, ale naprawdę jędrne i urocze.


Odpowiedni biustonosz

Odpowiednio dobrany biustonosz pomaga utrzymać odpowiedni kształt biustu. Z kolei tak drobne zaniedbanie może znacznie przyczynić się do kompleksów z powodu niezbyt ładnego biustu. Ważne jest nie tylko odpowiednie dopasowanie kształtu i rozmiaru miseczki, ale też obwodu pod biustem. W tym celu najlepiej dokładnie zmierzyć się metrem bądź skorzystać z porady brafitterki, która pomoże nam dobrać odpowiedni biustonosz. Zarówno zbyt obcisły, jak i za luźny stanik jest niewskazany.


biust


Codzienna pielęgnacja biustu

Pamiętamy o tym, by pielęgnować twarz, włosy czy wmasowywać balsam w nogi. A czy również poświęcamy codziennie czas na pielęgnację biustu? I nie chodzi tylko o mycie, ale również o odpowiedni balsam, który pozwoli zachować biust w atrakcyjnym stanie przez długie lata. Młodym kobietom wystarczy zwykły balsam nawilżający. Z kolei kobiety w ciąży czy dojrzałe mogą stosować balsamy liftingujące, napinające i regenerujące. Wiele z nich zawiera kolagen, który jest bardzo cennym składnikiem w przypadku skóry tracącej jędrność. Codzienną pielęgnację warto wzbogacić o masaż, dzięki któremu składniki aktywne lepiej się wchłoną.


Ćwiczenia na piękny biust

W końcu nie można zapomnieć i o tym. Wygląd biustu wspomagają głównie ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej (tak, uznawane za typowo męskie – wyciskanie na klatę pomoże wam cudownie wpłynąć na wygląd i jędrność biustu). Przeciwieństwem ćwiczeń jest siedzenie w zgarbionej pozycji. Garbienie się nie tylko optycznie pomniejsza biust, ale i sprawia, że skóra staje się coraz mniej napięta, a piersi opadają.


Dieta

Dieta jest czymś, co ma wpływ na całą sylwetkę i wygląd skóry, w tym także biustu. Warzywa, owoce i jeszcze raz warzywa to najlepsze, czym możecie uraczyć wasz biust. Witaminy B, C, D i E zawarte w wielu produktach pozytywnie wpływają na pobudzenie krążenia, a tym samym elastyczność skóry. Ważne, by nie przesadzać ze słodyczami, fast foodami i tłuszczami trans, które nie tylko sprzyjają otyłości, ale również są przyczyną obwisłych piersi. A o takich chyba żadna z nas nie marzy? Zanim więc pozazdrościcie biustu znanym aktorkom czy modelkom – zastanówcie się, co możecie zrobić dla dobra waszego?

Czy rozmiar ma znaczenie? Kilka słów na temat biustu Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1