Boho – niepowtarzalny, niekonwencjonalny i łamiący wszelkie zasady styl, wywodzi się z luzu i hippisowskiej niezależności szeroko rozumianej cyganerii artystycznej. Podbija serca fashionistek na całym świecie, stale powraca w kolekcjach mody i znakomicie wpisuje się w nowoczesne trendy. Makijaż w stylu boho może być dopełnieniem tożsamego stroju i fryzury, ale sprawdzi się także w zestawieniu z dress codem o inny pochodzeniu.


Wyznaczniki stylu boho

Styl boho wiąże się z ideologią zabawy, kreatywnej twórczości oraz pogardy dla sztywnych konwenansów, ograniczających nas na co dzień. W zakresie mody opiera się na luźnych, długich spódnicach, szerokich spodniach, dżinsowych kamizelkach i kurtkach, szerokich paskach, dużych torbach, kontrowersyjnych zestawieniach kolorystycznych, futrzanych elementach garderoby oraz dużej ilości biżuterii, która jest zróżnicowana, nakładana warstwami i stanowi element mocno przykuwający wzrok.


Makijaż w stylu boho – cera

Kolorowym, zwiewnym i bogatym w ozdoby strojom w wersji boho, powinny towarzyszyć delikatne makijaże, które podkreślą urodę a jednocześnie będą stwarzać wrażenie luzu i niezależności. W przypadku cery, warto postawić na kremy typu BB bądź CC – zamaskują niedoskonałości ale nie będą powodowały efektu maski. Można zmatowić je pudrem mineralnym. Jeżeli dodamy do tego delikatne podkreślenie kształtu kości policzkowych bronzerem, to uzyskamy naturalny, świeży i dziewczęcy look.


Oczy a makijaż w stylu boho

Oczy mogą prezentować styl boho na różne sposoby. Najpopularniejsze z nich są dwa – makijaż typu no – make up oraz postawienie na barwy natury. W pierwszym przypadku sprawdzą się beżowe cienie, modelujące oko, podkreślone dobrze wytuszowanymi rzęsami oraz zadbanym kształtem brwi. Jeżeli chcemy wprowadzić kolor, warto dobrać go do typu urody, wybierając z brązów, delikatnego złota, czerni, stonowanego różu oraz subtelnych fioletów. Najlepiej sprawdzą się tutaj cienie matowe, których naturalność będzie doskonale uzupełniać inne elementy stylizacji. Kształt oczu podkreślony czarną kredką, bez zachowania wyraźnych jej konturów – to także lubi styl boho.


makijaż w stylu boho jest piękny i oryginalny


Soczyste usta boho

Naturalność przede wszystkim – styl boho wymaga od nas naturalnego piękna, które jest jedynie podkreślone strojem a nie przez niego wygenerowane. Dlatego też, usta muszą być zadbane, miękkie i dobrze nawilżone. Do ich pomalowania użyj błyszczyka w odcieniu jasnego różu bądź beżu, uwydatniającego wargi ale pozostawiającego je maksymalnie naturalnymi. Odstaw kredki i ciężkie szminki – usta mają być pozbawione wyraźnych konturów.


Jak uzupełnić makijaż w stylu boho?

Zastanawiasz się, w jaki sposób uzupełnić swój makijaż w stylu boho, by zyskać jeszcze więcej świeżości? Postaw na efektowne dodatki. W rozpuszczone, naturalnie pofalowane włosy wepnij ozdoby z piór bądź koralików a na przedramionach naklej metaliczne tatuaże. Pamiętaj o tym, iż styl boho lubi bogactwo ozdób ale ich niewyważonego nadmiaru nie zniesie nawet on. Odważny strój i ciekawe dodatki, warto więc stonować dyskretnym makijażem i fryzurą czesaną przez wiatr.


Styl boho w wielkim świecie

Szukasz inspiracji w zakresie kompozycji stylizacji typu boho? Podejrzyj jak noszą się jego współczesne ikony – Kate Moss, siostry Olsen, Nicole Richie czy Siena Miller. Wszystkie one doskonale wykorzystują elementy zarówno garderoby, jak i makijażu, by kreować niepowtarzalne i idealnie dopasowane do siebie stylizacje.

Czy wiesz, jak wykonać makijaż w stylu boho? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1