Każda z nas pragnie mieć zadbane, gładkie i jędrne ciało. Stosujemy więc w tym celu przeróżne metody, począwszy od codziennej pielęgnacji pod prysznicem, przez ćwiczenia, aż po specjalistyczne zabiegi. Najwięcej kłopotów przysparza nam jednak depilacja – jak wybrać metodę, która pomoże rozprawić się z niechcianym owłosieniem na poszczególnych partiach ciała, a jednocześnie będzie skuteczna? Która z tych metod będzie nadawała się jak najlepiej do zastosowania w okolicach intymnych? Zobaczmy, czym charakteryzuje się depilacja brazylijska.


Depilacja brazylijska – czy to temat tabu?

Zwolenniczki idealnie gładkich okolic intymnych mogą odetchnąć z ulgą – to właśnie dla nich przeznaczona jest depilacja brazylijska. Jednak mimo wysokiej skuteczności i zadowalających rezultatów mało która pani decyduje się na jej przeprowadzenie w gabinecie kosmetycznym, zaś w sieci spotkać można się coraz częściej z wyszukiwaniem hasła „depilacja brazylijska w domu”. Na czym polega ten rodzaj depilacji i dlaczego powoduje pąsowienie na samą myśl o niej? Depilacja brazylijska to rodzaj depilacji intymnej, który polega na zupełnym usunięciu owłosienia w okolicach narządów płciowych. Włosy usuwa się zarówno z łona, jak i warg sromowych, a także pośladków i odbytu. Zabieg taki wykonuje się za pomocą wosku bądź pasty cukrowej – obydwie metody nie należą do najprzyjemniejszych, jednak są niezwykle skuteczne. Pasta cukrowa zdecydowanie mniej jednak podrażnia skórę, gdyż jest gęstsza od wosku, dzięki czemu dociera głębiej do mieszków włosowych. By efekt zabiegu był w stu procentach satysfakcjonujący, włoski powinny mieć długość mniej więcej pół centymetra. Przez zabiegiem nie powinno się golić więc okolic intymnych przez około dwa tygodnie, zaś przed samą depilacją – używać kosmetyków natłuszczających skórę.


Jak wygląda taka depilacja?

W zależności od wyboru metody – wosku bądź pasty cukrowej, przeprowadzenie zabiegu depilacji wygląda nieco inaczej. W przypadku wosku będzie to nałożenie podgrzanego do temperatury mniej więcej 37 stopni płynnego specyfiku na skórę, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie nakłada się bawełniany kawałek plastra, by po kilku sekundach oderwać go energicznym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Zostają one wyrwane wraz z cebulkami. W przypadku pasty cukrowej – kosmetyczka nakłada ciepłą i gęstą substancję za pomocą patyczka, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie czeka, aż pasta zaschnie, po czym ściąga płaty zaschniętej masy zgodnie z kierunkiem porostu włosów, które także zostają usunięte wraz z cebulkami. Choć depilacja brazylijska jest metodą bardzo bolesną i stwarzająca ryzyko podrażnień, to dobrze przeprowadzona pozwala cieszyć się znakomitym efektem nawet przez 2 miesiące. Podczas wykonywania zabiegu kobieta ma na sobie jednorazowe majteczki – odsłaniane są kolejno poszczególne fragmenty ciała. Najlepsze rezultaty uzyskuje się po dwukrotnym zabiegu, przeprowadzonym w odstępie miesiąca.


depilacja brazylijska to szansa na gładkie ciało


Depilacja brazylijska w domu – jak ją wykonać?

Zabieg depilacji brazylijskiej można wykonać także samodzielnie w domu, jednak jest to działanie dość ryzykowne i mało wygodne, a to z kilku powodów – zwłaszcza jeśli wykonuje się ją po raz pierwszy. Po pierwsze – nie do wszystkich miejsc dotrzesz bez problemu, bez pomocy drugiej osoby. Po drugie – działając samodzielnie, narażasz się na dużo większy ból niż w gabinecie. Co gorsza, jeśli nie masz wprawy w depilacji woskiem bądź pastą cukrową, ryzykujesz wywołaniem długotrwałych podrażnień, a nawet zakażeń. Decydując się na samodzielne wykonanie zabiegu, tylko pozornie nie narażamy się na wstyd wynikający z obecności drugiej osoby – może zdarzyć się tak, że infekcja czy zakażenie tak czy tak doprowadzi nas przed oblicze osoby trzeciej, a mianowicie lekarza. Jeśli jednak jesteś zdecydowana na to, by wypróbować tą metodę – pamiętaj o tym, że im dłuższe będą włoski, tym łatwiej zabieg będzie przeprowadzić. Jeśli używasz wosku – przygotuj go zgodnie ze wskazówkami producenta. Zwracaj uwagę szczególnie na to, by nie rozgrzać go za mocno, gdyż narazisz się dodatkowo na ryzyko poparzeń. Zarówno pastę, jak i wosk nakładaj na małe partie skóry – im mniej włosków zerwiesz naraz, tym mniejszy ból. Warto skorzystać z pomocy lustra, zaś włoski oporne na wyrwanie woskiem bądź pastą usunąć za pomocą pęsety. Po zakończonym zabiegu zastosuj zasypkę dla niemowląt, oliwkę bądź balsam łagodzący.

Depilacja brazylijska – wszystko na jej temat! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1