Wrastające włoski, nieustanna konieczność golenia nóg i dyskomfort powodujący, że rzadko decydujesz się założyć spódnicę czy sukienkę. Wiele kobiet boryka się z problemami zaczerwienienia, ran na skórze, powstających krostek czy uczuleń na kremy, kosmetyczne specyfiki. Wybór prostej, skutecznej, a jednocześnie taniej metody depilacji może zająć trochę czasu. Jedną z propozycji, która zdobywa coraz większą popularność, jest depilacja maszynką elektryczną. Jest kontrowersyjna ze względu na ból, jaki może wywoływać, z drugiej strony pozwala pozbyć się włosków na ok. 4 tygodnie. Jak zatem rozpocząć przygodę z tym rodzajem golenia?


Na czym polega depilacja depilatorem?

Depilator jest urządzeniem wyposażonym w specjalną głowicę z ostrzami, która podważa i wyrywa włoski wraz z cebulkami. Na tym polu jest skuteczniejsza niż maszynka do golenia, która ucina włosy, pozostawiając ich drobne fragmenty, co wiąże się z rychłą koniecznością powtórzenia zabiegu. Obecnie dostępnych jest wiele modeli depilatorów – niektóre z nich mają obracającą się głowicę, która bez problemu radzi sobie z trudno dostępnymi miejscami, goląc nogi także w okolicach kostek czy na kolanie. Działają szybko, nie wymagają wysiłku, wiąże się z nimi jeden podstawowy problem – mogą wywoływać ból. Choć producenci proponują chłodzące rękawice, łagodzące kremy, to pierwsze spotkanie z elektrycznym sposobem depilacji okaże się nieprzyjemne oraz bolesne. Mówi się, że dla piękna trzeba cierpieć. Pocieszające może być to, że wraz z kolejnymi użyciami, maszynka będzie wywoływała coraz mniejszy ból – wrażliwa skóra przyzwyczai się do ostrza.


Pierwsze kroki w depilacji

Nie jesteś jednak bezbronna w starciu z bólem golenia nóg. Można go zminimalizować poprzez odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu. Weź wcześniej kąpiel w ciepłej, ale niezbyt gorącej wodzie, odpręż się. Aby usunąć wrastające włoski oraz martwy naskórek, nałóż peeling. Po dokładnym wysuszeniu ciała – szybkie, energiczne wycieranie usprawni krążenie, a tym samym przyczyni się do łatwiejszej depilacji – możesz rozpocząć depilację. Wykonuje się ją na sucho, bez kremów, pianek (te mogą tylko zaszkodzić – skóra nie może być tłusta), delikatnie przesuwając depilator z dołu w górę. Odpowiednim kątem będzie 90 stopni, pamiętaj jednak, by nie dociskać maszynki. Ciekawym trikiem jest też lekkie naciągnięcie skóry drugą ręką – naprężona nie będzie tak podatna na ból. Po usunięciu włosków nałóż balsam do ciała, który nawilży skórę, pozwoli jej się zregenerować. Unikniesz tym samym zaczerwienienia czy czerwonych plamek.


depilacja


Depilacja – wady i zalety

Stosowanie depilatora wciąż spotyka się z wieloma sprzecznymi opiniami – niektóre kobiety się nim zachwycają, inne się obawiają. Jakie wady i zalety ma depilacja tą metodą?


Wady:

– Depilacja bikini, nóg czy pach może być bolesna (okolice intymne są bardziej ukrwione, wrażliwe, podatne na bodźce),
– Początkowy zakup depilatora wiąże się z jednorazowym, większym wydatkiem,
– Niekiedy włoski mogą wrastać w skórę (gdy golimy nogi pod złym kątem),
– Zanim przyzwyczaisz się do depilatora, zabieg depilacji może trwać długo (robienie przerw, związanych z odczuwanym bólem).


Zalety:

– Depilacja jest szybka i skuteczna,
– Korzystając z tej metody, możesz cieszyć się gładkimi nogami przez 4 tygodnie,
– Z każdym goleniem włoski stają się rzadsze, słabsze,
– Depilator świetnie sprawdza się zarówno w domu, jak i w podróży – bezprzewodowe modele działają ok. godziny bez ładowania, są poręczne oraz lekkie,
– Aby korzystać z depilacji, nie musisz kupować dodatkowych akcesoriów, kosmetyków,
– Nie powoduje reakcji alergicznych, czerwonych plamek,
– Maszynka elektryczna jest łatwa w utrzymaniu – wystarczy oczyścić ją z włosków,
– W perspektywie długoterminowej pozwala oszczędzić (jednorazowy wydatek, a kilka lat używania).


Piękne, gładkie nogi to marzenie każdej kobiety. Nie zawsze możemy zdecydować się na depilację laserową, która eliminuje problem z włoskami raz na zawsze, ale jednak znacznie obciąża budżet. Dlatego ciekawym, skutecznym rozwiązaniem jest depilator – początkowe nieprzyjemne uczucie zniknie wraz z użytkowaniem produktu, a ty przez całe wakacje będziesz cieszyć się opalonymi nogami oraz ulubionymi spódnicami i spodenkami.

Depilacja – co należy wiedzieć, by była skuteczna? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1