Dzisiaj każda z nas chce być gładka. Niestety natura obdarzyła nas owłosieniem nie tylko na głowie. W dodatku na rynku jest dziś dostępnych tyle metod depilacji, że aż nie wiemy, którą wybrać. Poznajcie wady i zalety każdej z nich. Dowiedz się, jaka depilacja będzie idealna dla ciebie.


Depilacja maszynką

Standard. Szybkie, tanie i praktyczne – możesz to zrobić wszędzie. Jednak taka depilacja ma minusy: włoski bardzo szybko odrastają, w dodatku coraz grubsze, a jeżeli skóra jest wrażliwa, mogą wystąpić na niej podrażnienia. Wtedy powinnaś pamiętać o kremie lub balsamie po goleniu. Ale oczywiście, możesz wybrać też inną metodę.


Depilator

To metoda zdecydowanie bardziej bolesna, ale i skuteczniejsza. Coś za coś. Plusem jest, że po depilacji masz spokój z włoskami na dłuższy czas, zaś minusem, że mogą one zacząć wrastać, stąd potrzeba wykonywania częstych peelingów.


Krem do depilacji

To depilacja chemiczna. Krem rozpuszcza włosy, jednak aby podziałał, musi pozostać na skórze 5-10 minut. Zabieg nie boli i jest skuteczny na dłuższy czas niż golenie maszynką, ale niestety o wiele krótszy niż po depilatorze. Do minusów może należeć też nieprzyjemny zapach kremu. Poza tym, jeżeli depilujemy większe partie ciała, krem bardzo szybko może się skończyć.


depilacja


Depilacja woskiem

Tutaj są opcje na ciepło lub zimno. Jednak skutek ten sam. Włoski mają przykleić się do plasterka z woskiem i oderwać wraz z cebulkami. Do minusów należy na pewno ogromna bolesność zabiegu, oraz to że może być z tym trochę „paprania”. Jednak taki zabieg usuwa włoski na dłuższy czas, jeżeli chcemy mieć więc spokój na minimum dwa tygodnie, możemy śmiało postawić na tę metodę (oczywiście jeżeli jesteśmy w stanie znieść ból).


Depilacja laserowa

I to już trwała metoda usuwania owłosienia. Zależnie od metody i skali naszego owłosienia, wystarcza około 10 zabiegów, by pozbyć się niechcianych włosów. Później należy wykonywać tylko zabiegi przypominające raz na pół roku lub rok. Wydawałoby się same plusy? Niestety. Te metody są bardzo kosztowne. Poza tym wymagają pewnych wyrzeczeń i istnieje wiele przeciwwskazań. Podczas depilacji laserem nie można spożywać witamin i pić ziół światłouczulających. Do najbardziej znanych metod depilacji laserowej należy metoda IPL (jedna ze słabszych, ale i tańszych), a także light sheer (skuteczniejsza). Na depilację laserową warto zdecydować się, jeżeli włosy na danej partii ciała są dla nas szczególnie uciążliwe, a wszystkie inne metody zawodzą. Albo jeżeli po prostu mamy na to pieniądze.

Depilacja – która metoda jest najlepsza dla ciebie? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(1)
    • ~malina
      7 grudzień 2016

      Ja w moim mieście chodzę do kosmetyczki na epilfree po takim zabiegu włoski odrastają wolniej a dana cześć ciała jest gładsza i przyjemna w dotyku. Teraz wybieram się na depilacje pach aby przed sylwestrem efekt był jeszcze lepszy.