Depilacja laserowa to zabieg, który zyskuje coraz większą popularność. Bezbolesnym i trwałym usunięciem zbędnego owłosienia zainteresowane są głównie kobiety, jednak wśród osób poddających się depilacji laserowej nie brakuje mężczyzn. Przed skorzystaniem z zabiegu warto jednak dowiedzieć się, jak działa laser oraz jakie efekty można dzięki niemu uzyskać.


Jak działa depilacja laserowa?

Laser to urządzenie, którego działanie oparte jest na zjawisku fototermolizy. Wytwarzana przez niego wiązka światła przenika do skóry i pochłania melaninę, czyli barwnik, który znajduje się w meszkach włosów. Ze względu na emitowaną w tym czasie ilość ciepła, dochodzi do zniszczenia cebulek włosowych. Depilacja jest bezbolesna, chociaż osoby wrażliwe na ból mogą odczuwać delikatne pieczenie. Czas trwania zabiegu wynosi od kilkunastu minut do trzech godzin, w zależności od tego, jak duża partia ciała poddawana jest depilacji.


Skuteczność depilacji laserowej

Skuteczność depilacji laserowej oceniana jest bardzo wysoko, jednak nie u każdego człowieka osiągnięcie satysfakcjonujących efektów jest tak samo proste. Najwięcej melaniny znajduje się w ciemnych włosach, dlatego to właśnie w przypadku ciemnego owłosienia efekty zabiegu są najlepsze. Należy także pamiętać o tym, że całkowite i trwałe usunięcie włosków wymaga wykonania serii 3-5 zabiegów. Trzeci zabieg pozwala na trwałe wyeliminowanie przynajmniej 80% owłosienia. Po przeprowadzeniu serii zabiegów zaleca się, aby raz na dwa lata wykonać tak zwany zabieg utrwalający. Służy on usunięciu pojedynczych włosków, które po pewnym czasie mogą pojawić się na skórze.


depilacja laserowa jest bardzo skuteczna


Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Emitowana przez laser energia nie przenika do głębszych partii skóry, dlatego nie stanowi zagrożenia dla zdrowia człowieka. Tę metodę depilacji można wykorzystywać nawet w przypadku wrażliwych partii ciała. Depilacja laserowa bikini jest równie bezpieczna, jak laserowe usuwanie włosów na przykład z nóg. Pojawiające się niekiedy zaczerwienienie znika w ciągu doby. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu. Depilacja laserowa nie jest polecana osobom o ciemnej karnacji, ponieważ znajduje się w niej dużo melaniny, co sprzyja powstaniu przebarwień. Na liście przeciwwskazań znajdują się również choroby skórne, takie jak bielactwo i łuszczyca. Lasera nie można stosować na skórze opalonej albo pokaleczonej. Omawiając temat bezpieczeństwa warto zwrócić uwagę na depilację laserową w domu. W sprzedaży dostępne są lasery, dzięki którym możliwe jest samodzielne wykonanie zabiegu, ale bezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistów.


Ile kosztuje depilacja laserowa?

Wiele osób zastanawia się nad tym, ile kosztuje depilacja laserowa. Niestety, nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Koszt uzależniony jest od wybranego salonu kosmetycznego oraz od partii ciała, które są poddawane zabiegowi. Pewną rolę odgrywa także miasto, w którym ma być wykonana depilacja laserowa. Cena zabiegu w Warszawie może różnić się od kosztów depilacji na przykład w Zakopanem czy w Kielcach. Osoby zdecydowane na depilację laserową powinny jednak pamiętać, aby mieć na uwadze przede wszystkim swoje bezpieczeństwo, a nie niską cenę.

Depilacja laserowa - czy naprawdę działa? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1