Depilacja laserowa to zabieg medycy estetycznej, na który decyduje się coraz więcej kobiet i mężczyzn. To bardzo skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Jest też bezpieczna, a jeśli zastosuje się znieczulenie – całkowicie bezbolesna. Depilacja laserowa to metoda bezinwazyjna. Po jej zastosowaniu nie pojawi się problem wrastających włosków, alergii czy blizn. Na czym polega depilacja laserowa?


Depilacja laserowa – podstawowe informacje

Laserowa depilacja to metoda wykorzystująca zjawisko fototermolizy. Laser stosowany do zabiegu wytwarza wiązkę światła – podczas przyłożenia lasera do skóry wiązka przenika do niej. Pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik w cebulkach włosów. Poprzez pochłanianie promieni cebulki ulegają zniszczeniu, a włoski nie wyrastają. Podczas zabiegu można odczuwać dyskomfort – pieczenie, swędzenie lub szczypanie, dlatego można poprosić o znieczulenie depilowanych miejsc za pomocą specjalnej maści. Laser jest bezpieczny, nie wnika w głąb skóry, emitowana przez niego wiązka działa tylko na jej powierzchni.


Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Na miesiąc przed wyznaczonym terminem zabiegu trzeba zrezygnować z metod depilacji, które wyrywają włoski razem z cebulkami (wosk, depilator elektryczny). Niektóre zioła, np. dziurawiec, mają właściwości fotouczulające, dlatego na pewien czas należy je odstawić. Należy unikać też peelingów i kosmetyków z beta-karotenem. Na co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem nie można się opalać – depilacja laserowa na opalonej skórze może spowodować poparzenia i przebarwienia. Przed wykonaniem laserowej depilacji konieczna jest konsultacja z lekarzem, który ustali właściwe parametry zabiegu lub ustali przeciwwskazania do jego wykonania.


depilacja laserowa daje świetne efekty


Przeciwwskazania

Depilacja laserowa to nie jest metoda depilacji odpowiednia dla każdego. Nie można go wykonywać u kobiet w ciąży oraz osób młodych (przed okresem dojrzewania), kiedy ich gospodarka hormonalna nie jest uregulowana. Choroby uniemożliwiające wykonanie laserowej depilacji to: łuszczyca, bielactwo, nowotwory, padaczka, zaburzenia hormonalne i skłonność do przebarwień. Zabiegu nie wykonuje się osobie z infekcjami skóry, aktywną opryszczką, skaleczeniami na skórze obejmującej depilację oraz przyjmującej światłouczulające leki.


Depilacja laserowa – ile zabiegów potrzeba, aby była skuteczna?

Skuteczność laserowej depilacji zależy od wielu czynników – koloru skóry, rodzaju włosków, ich ilości i struktury. Aby ta metoda była skuteczna i trwała, należy zastosować kilka serii, w odstępach co 6–12 tygodni, ponieważ laser działa tylko na włoski, które są akurat w fazie wzrostu.


Łatwiej usuwa się włosy ciemne i grube – w tym przypadku wystarczy ok. 5–6 serii. Im włoski są jaśniejsze i delikatniejsze, tym więcej zabiegów wymagają. Także włosy na twarzy wymagają większej ilości zabiegów. Podczas jednego zabiegu można usunąć do 30% niechcianych włosków. Podczas trzeciego zabiegu usuwane jest już nawet do 90% włosów.


A jaka jest cena?

Cena depilacji laserowej zależy od obszaru ciała, który chcemy wydepilować i miasta, w którym mieszkamy. Przykładowo, depilacja laserowa bikini zaczyna się od ok. 300 zł za jeden zabieg. Depilacja łydek to koszt ok.  450 zł, górnej wargi – 200 zł, pach – od 360 zł, ud – 500 zł, a zabieg na plecy to koszt między 200 a nawet 1000 zł. Uwaga, to jedynie uogólnione, przybliżone ceny.


Depilacja laserowa – wady i zalety

Dla niektórych osób depilacja laserowa może być bolesna lub nieprzyjemna – wszystko zależy od indywidualnego progu bólu. Jeden zabieg niestety nie przyniesie pożądanych rezultatów, więc jest to dodatkowy koszt i czas. Laserowa depilacja nie zadziała na delikatny meszek oraz włosy rude i siwe. Koszt takiej depilacji może być naprawdę wysoki.


Zaletą tej metody depilacji na pewno jest to, że można ją wykonać na dowolnej części ciała. Nie wywołuje skutków ubocznych, nie podrażnia skóry. Co najważniejsze – depilacja laserowa po odpowiedniej serii zabiegów jest trwała.

Depilacja laserowa – na czym polega? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(1)
    • ~AgnieszkaJarzabek
      24 marzec 2017

      Z tą bolesnością to różnie bywa. Mam koleżankę, która zabiegi depilacji laserowej wspominała bardzo źle. Ja dwa razy próbowałam light sheer duet w estetica w krakowie i musze przyznać, że mnie nie bolało. To znaczy "czułam" depilację ale nie musiałam zagryzać zębów z bólu:) Oba zabiegi wytrzymałam bez większego problemu. Znieczulali mnie zimnym nawiewem - w trakcie.