To zagadka, na którą wielu mężczyzn chciałoby poznać odpowiedź. A czy my, kobiety, ją znamy? Buty i torebki są ładne – wiadomo. Ale czy to wszystko, co przemawia za tym, żeby kupować ich tak wiele?


Buty i torebki - jak je dobrze dopasować?

Dobieranie torebki do butów jest jednym z ulubionych zadań każdej stylistki. I jeżeli te dwie rzeczy ze sobą nie współgrają, to absolutnie nie ma mowy o jakimkolwiek wyjściu na ulicę. Dlaczego tak cenimy sobie właśnie buty i torebki? Bo to są atrybuty, które najlepiej potrafią podkreślić zarówno naszą kobiecość, jak i klasę. Dodadzą nam szyku i elegancji, bądź też zamienią nas w prawdziwą rockmankę.

Kupując jakikolwiek ciuch, wiemy, że będziemy nosić go maksymalnie raz na tydzień. A buty i torebki są czymś, czego potrzebujemy na co dzień. Dlatego stawiamy na ich jakość, a co za tym idzie – cenę. Torebki i butów nie potrzebujemy prać po każdym użyciu, stąd możemy kupić jedną, dwie pary naprawdę dobrych. Ale jako kobiety nie poprzestajemy na tym. Na rynku jest tak wiele rodzajów, modelów, kolorów butów oraz torebek, że nie jest dziwne, iż zakupiwszy jeden zestaw, wypatrzymy za niedługo kolejny – ładniejszy. Buty oraz torebki pełnią u nas funkcje tak przedmiotów użytkowych, jak i ozdób. O ile biżuterii tak bardzo nie widać na pierwszy rzut oka, to buty i torebka są czymś, po czym rozpoznaje i ocenia się nas na ulicy. W związku z tym kupując te atrybuty, wybieramy naprawdę efektowne rzeczy. Takie, które zrobią pozytywne wrażenie, ale i oddadzą naszą osobowość.


buty i torebki


Dopasowane buty i torebki poprawiają wygląd!

Buty na obcasie optycznie wysmuklają naszą sylwetkę, wydłużając nogi, stąd pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale i optycznie korygują sylwetkę. Traktujemy je czasem niemal jak eksponaty, dzieło sztuki i ozdoby, z którymi pokazujemy się nawet chętniej niż z biżuterią. Jako kobiety uwielbiamy oglądać piękne buty. Z zapałem historyka, zwiedzającego kolejne muzeum, obchodzimy setny sklep, nieustannie wzdychając: „Jakie cudo! No, tylko ta cena...!”.


Z torebkami jest podobnie. Tyle kolorów, fasonów, duże, małe, jaskrawe i bardziej stonowane, hipissowskie, boho, eleganckie i rockowe obsypywane ćwiekami. Mamy torebki bardzo drogie ze skóry naturalnej, jak i te z ekologicznej, w końcu materiałowe, a nawet plastikowe torebki – równie urocze.

Buty i torebki kochamy za to, że choćbyśmy miały bardzo przeciętne, jednokolorowe ubranie, to abstrakcyjne i kolorowe buty z torebką odmienią nasz look o 180 stopni i z szarej czy czarnej myszki zamienimy się w prawdziwą blogerkę modową.


Co za dużo, to niezdrowo?

Nie znam żadnej kobiety, która by posiadała wyłącznie jedna parę butów lub jedną torebkę. Te rzeczy kupuje się nie tylko według pory roku, ale i według okazji. Inne buty zakłada się do teatru, inne na imprezę klubową, a jeszcze inne na siłownię. Również możemy posiadać wiele torebek, większe i mniejsze, zależnie od przeznaczenia. Mężczyźni nigdy nie zrozumieją, że my tych wszystkich rzeczy naprawdę potrzebujemy. No dobrze, może dziesiąta czarna torebeczka na łańcuchu jest przesadą, ale jeżeli będzie choć czerwona – to zupełnie zmienia postać rzeczy.

Dlaczego wydajemy fortunę na buty i torebki? Ocena: 4/5 Ilość głosów: 2