Fryzjerskie zabiegi rozjaśniające włosy są bardzo inwazyjne i chociaż pozwalają na szybkie osiągnięcie jasnego koloru, to włosy są zniszczone, suche oraz łamliwe. Na szczęście istnieją naturalne sposoby na rozjaśnienie włosów, które stosowane są od wieków przez kobiety na całym świecie. Dzięki ich stosowaniu można uzyskać delikatny efekt rozjaśnienia bez niszczenia fryzury.


Przed rozpoczęciem rozjaśniania

Domowe sposoby na uzyskanie jaśniejszego odcienia najlepiej sprawdzają się na naturalnych, niefarbowanych włosach. Każda z metod wymaga cierpliwości - rozjaśnienie czarnych włosów do jasnego blondu niestety nie będzie możliwe, ale z łatwością można zejść do ciepłych odcieni brązu. Rozjaśnienie koloru włosów przeprowadzane naturalnymi metodami najszybciej działa latem, kiedy to ostre słońce dodatkowo potęgować będzie rozjaśniający efekt różnych produktów.


Rozjaśniające właściwości miodu

Miód to jeden ze sprawdzonych sposobów na delikatne rozjaśnienie włosów, także farbowanych. Nie tylko nawilża i wzmacnia, ale także daje piękny bursztynowy kolor, lekko wpadający w rudy. Jaki miód na rozjaśnienie włosów sprawdzi się najlepiej? Doskonałym wyborem będzie płynny miód lipowy lub wielokwiatowy, należy wymieszać dwie łyżeczki z dwoma łyżkami dobrej maski do włosów, całość pozostawić na włosach około pół godziny. Taka maseczka stosowana po każdym myciu już po trzech tygodniach sprawia, że włosy są jaśniejsze.


Szybkie rozjaśnienie? Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek na rozjaśnienie włosów? Ten sposób jest sprawdzony przez naturalnie ciemnowłose mieszkanki południa. Zimnotłoczoną oliwę należy wetrzeć dokładnie we włosy i zostawić na godzinę, potem można ją zmyć przy użyciu szamponu. Olejowanie włosów nie tylko sprawi, że będą one jaśniejsze, ale dodatkowo wzmocni je i przyśpieszy wzrost.


rozjaśnienie włosów - z nami będzie skuteczniejsze


Cytryna - rozjaśnienie włosów nie dla każdego

Sok z cytryny na rozjaśnienie włosów działa bardzo dobrze, ale sama cytryna niestety niszczy włosy dosyć mocno. Warto więc połączyć ją z innymi rozjaśniającymi składnikami, które będą dodatkowo pielęgnować włosy. Cytryna i miód albo rumianek i cytryna na rozjaśnienie włosów sprawdzą się równie dobrze, a przy tym włosy nie będą suche i łamliwe.


Rabarbar na rozjaśnienie włosów

Rabarbar, a konkretnie jego korzeń, to jeden z naturalnych sposobów na rozjaśnienie włosów, który działa dosyć szybko i mocno. Suszony korzeń rzewienia (inna nazwa rabarbaru) zakupić można w aptekach i sklepach zielarskich - wystarczy go dokładnie zmielić, wymieszać z odrobiną gorącej wody i odżywki (dla lepszego efektu można dodać trochę soku z cytryny), a następnie nałożyć na włosy na około godzinę. Po upływie tego czasu należy dokładnie umyć włosy. Ze względu na silne działanie rozjaśniające, warto przeprowadzić próbę na niewielkim paśmie włosów. Rzewień może uczulać i podrażniać skórę głowy, więc jeżeli pojawi się uczucie gorąca, pieczenia lub swędzenia jak najszybciej trzeba go spłukać.


Rozjaśniające szampony

Szampon do włosów, który przy okazji je rozjaśni? Ta metoda wydaje się niemożliwa, ale doskonale sprawdzi się w przypadku włosów farbowanych, których kolor wyszedł zbyt ciemny. W tym celu należy zastosować szampon przeciwłupieżowy, a dla lepszego efektu wymieszać można go z sodą oczyszczoną. Soda rozchyla łuski włosów, po jej użyciu warto wykonać płukankę wodą wymieszaną z octem jabłkowym, dzięki temu łuski domkną się, a włosy będą błyszczące i miłe w dotyku.


Domowe sposoby na rozjaśnienie włosów są bezpieczne, a ich działanie jest na tyle delikatne, że można dowolnie stopniować uzyskany efekt. Przy pomocy babcinych sposobów można także wykonać delikatne pasemka lub ombre.

Domowe sposoby na rozjaśnienie włosów Ocena: 4/5 Ilość głosów: 3