Nigdy nie miałaś problemu z włosami, a ostatnio odkryłaś, że dużo łatwiej się łamią i są przesuszone? Oznacza to, że straciły naturalne sebum – czyli tak zwany płaszcz, który był dla nich ochroną. Teraz tracą wilgoć niezwykle szybko, są bardzo suche i osłabione, więc ich końcówki się rozdwajają, a sam włos często się łamie. Możesz jednak zastosować domowe sposoby na suche włosy, które przywrócą im dawny blask. 


Włosy są przesuszone – dlaczego tak się stało?

Czy często chodzisz na basen? Jeżeli regularnie moczysz włosy w chlorowanej wodzie, możesz mieć problem z ich przesuszaniem się. Warto też unikać mocnych szamponów - na przykład tych aptecznych, przeciwłupieżowych. Przesuszone włosy to także wynik częstego ich farbowania oraz wystawiania na ostre słońce. Trzeba też pamiętać, że przesuszone włosy pojawiają się z wiekiem. Im jesteś starsza, tym większa szansa, że zacznie brakować im naturalnego sebum.


Suche włosy – jak sobie z nimi radzić?

Przede wszystkim zacznij od wyboru odpowiedniego szamponu, bo to właśnie w trakcie mycia głowy spłukujesz także sebum. Jeżeli twoje włosy są przesuszone, powinnaś stosować bardzo delikatne szampony, najlepiej ziołowe, bez chemicznych dodatków. Możesz też zaopatrzyć się w szampon dla dzieci, który zadba o to, by twoje włosy były lśniące i odpowiednio miękkie. Musisz też zrezygnować z suszarki. Po umyciu włosów po prostu osusz je ręcznikiem, a później pozwól, by doschły same w naturalny sposób. Jeżeli bardzo się spieszysz i naprawdę musisz skorzystać z suszarki, niech to będzie wyłącznie chłodne powietrze, a samą  suszarkę trzymaj jak najdalej od włosów. Powinnaś też regularnie używać balsamu do włosów lub specjalnej odżywki, która ma właściwości nawilżające. Kosmetyki te nakładaj raczej na same włosy, nie na skalp.


suche włosy to problem do wyeliminowania


Maseczka na suche włosy

Walkę z suchymi włosami  wspomagają również maseczki wykonane w domowych warunkach. Oczywiście wcześniej należy dokładnie umyć głowę, po czym nałożyć maskę, masując jednocześnie skórę głowy oraz przeplatając włosy przez palce. Przy maseczkach warto używać folii aluminiowej, którą trzeba owinąć głowę – wtedy lepiej i szybciej się wchłonie. Na folię dobrze założyć też gorący ręcznik, albo jeszcze fajniejszy gadżet  - koc rozgrzewający do kupienia w większości sklepów z wyposażeniem domowym. Z czego powinna się składać taka maseczka na suche włosy? Na przykład z banana lub aloesu. Sprawdzi się także nabiał w postaci naturalnego jogurtu albo mleko i miód. Lista produktów sprzyjających pielęgnacji suchych włosów jest o wiele dłuższa i można je łączyć według własnych upodobań.


Warto też robić sobie maseczki olejowe, używając do nich różnego rodzaju olejów w różnych kombinacjach. Można dodawać do nich inne produkty bądź wmasowywać we włosy sam olej. Jeżeli natomiast chodzi o codzienną pielęgnacje włosów, musisz zaopatrzyć się w specjalistyczną szczotkę z naturalnym włosiem. Czesz włosy codziennie i bardzo delikatnie, żeby ich nie osłabić. Dodatkowo wprowadź odpowiednią dietę, a na pewno już niedługo pozbędziesz się problemu suchych włosów.

Domowe sposoby na suche włosy są skuteczne! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1