Marzysz o gęstej i lśniącej fryzurze, ale twoje włosy są cienkie i bardzo słabe? Codziennie tracisz ich ogromne ilości? Mamy dla ciebie domowe sposoby na wzmocnienie włosów. Jeżeli z nich skorzystasz, twoje marzenia o pięknych włosach mogą stać się realne. Jak osiągnąć wymarzony efekt? Czy ta kuracja będzie wymagała dużych pieniędzy? Sprawdź!


Jaki sposób będzie najlepszy na wzmocnienie włosów?

Najpopularniejszą metodą, która pomaga wzmocnić włosy, są maski i różnego rodzaju płukanki. Przygotujesz je sama w domu bez większych kosztów. Maskę otrzymasz, na przykład rozgniatając banana i łącząc go z wodą. Tak przygotowany kosmetyk nałóż na włosy i pozostaw na pół godziny, po czym spłucz ciepłą wodą. Wzmocnić włosy pomoże także płukanka aloesowa - wystarczy położyć na gazie kilka liści tej rośliny, rozgnieść je, a później po prostu odcedzić sok, a po zmieszaniu go z wodą, wypłukać w nim włosy. Bardzo odżywcza jest również maślanka, więc po tradycyjnym umyciu włosów możesz je nią przepłukać, po czym umyć głowę jeszcze raz swoim codziennym szamponem. Możesz przygotowywać również bardziej skomplikowane mieszanki, ale te opisane powyżej są równie skuteczne i nie wymagają wielkiego nakładu finansowego.


Czym i jak wzmocnić włosy?

Świetnie sprawdzi się również cebula, którą wystarczy dokładnie zmielić lub bardzo drobno pokroić i nałożyć na włosy (dodatkowo można zmieszać ją wcześniej z chrzanem). Wystarczy kwadrans z papką cebulową na głowie, by znacznie polepszyć kondycję włosów, a dodatkowo też zadbać, by się nie przetłuszczały. W formie maseczki zadziała również chmiel, który trzeba zmieszać z kurzym żółtkiem - jeżeli masz długie włosy potrzebne będą dwie lub trzy sztuki. Mieszankę nakładamy na głowę, a po pół godziny zmywamy szamponem. Skuteczna jest też mieszanka z drożdży i mleka, która zarówno wzmocni, jak i odżywi włosy.


wzmocnienie włosów jest ważne dla ich wyglądu


Wzmocnienie włosów – ważna jest dieta

Na zmianie przyzwyczajeń żywieniowych skorzystasz podwójnie, ponieważ nie dość, że zyskają na tym twoje włosy, to przyspieszysz jeszcze przemianę materii. Dołączając do codziennego menu produkty, które mają duży wpływ na wygląd włosów, będziesz mogła je wzmocnić. Jakich witamin powinnaś dostarczać do organizmu? Przede wszystkim tych z grupy B, a dodatkowo również A oraz E. Musisz też pamiętać o żelazie, krzemie oraz cynku. Jeżeli chcesz mieć pewność, jakich składników odżywczych brakuje w twojej diecie, możesz pokusić się o zrobienie profesjonalnego badania, czyli pierwiastkowej analizy włosów.


Choćbyś robiła sobie codziennie maseczki i domowe płukanki, to możesz mieć pewność, że żadna z nich nie będzie w stanie wzmocnić twoich włosów w tak znaczący sposób, jak właśnie odpowiednio skomponowana dieta. Oczywiście pielęgnacja od zewnątrz jest równie ważna i chociaż warto korzystać z domowych sposobów, to czasem możesz pozwolić sobie także na profesjonalny kosmetyk – na przykład szampon czy odżywkę z kolagenem. Choć te produkty są dość kosztowne, to ich skuteczność jest bardzo wysoka. Wzmocnienie włosów dzięki diecie jest realne!

Domowe sposoby na wzmocnienie włosów Ocena: 4.5/5 Ilość głosów: 2