Długie, piękne rzęsy to marzenie każdej kobiety. Podkreślają urodę, dodają atrakcyjności i pewności siebie. Sposobem na skorygowanie ewentualnych niedociągnięć natury, jest przedłużanie rzęs. Optymalnym rozwiązaniem jest przedłużanie rzęs metodą 1:1 – nieinwazyjne, zapewniające doskonałe i trwałe efekty. Decydując się na przedłużanie rzęs, musimy pamiętać, że jest to mniejsza lub większa ingerencja w naturę. W wielu przypadkach rozwiązanie to jest konieczne ze względów estetycznych i psychologicznych – długie, piękne, rzęsy podkreślają kobiecy seksapil i indywidualizm, dodają pewności siebie i optymizmu.


Na czym polega przedłużanie rzęs metodą 1:1?

W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszy się przedłużanie rzęs metodą 1:1. Zabieg ten polega na trwałym doczepianiu za pomocą specjalnego kleju i szczypczyków do każdej uprzednio odseparowanej rzęsy jej syntetycznego lub naturalnego odpowiednika.
Zabieg ten jest adresowany przede wszystkim dla kobiet, które mają bardzo krótkie, rzadkie lub proste rzęsy. Przedłużanie rzęs odgrywa przede wszystkim rolę estetyczną, dlatego też wiele kobiet decyduje się na to rozwiązanie ze względu na zbliżające się, ważne wydarzenie (np. ślub, bal maturalny, a nawet zabawa sylwestrowa).
Należy pamiętać, że przedłużone rzęsy utrzymują się przeciętnie do sześciu tygodniu, niemniej jednak średnio co trzy tygodnie wskazane jest ich uzupełnianie.


Jak przygotować się do zabiegu przedłużania rzęs?

Zabieg przedłużania rzęs trwa od półtorej do trzech godzin, głównym czynnikiem jest w tym przypadku gęstość naturalnych rzęs – im bardziej gęste, tym dłuższy czas zabiegu.
Dwa, trzy dni przed planowanym zabiegiem warto wykonać hennę, która pozwoli zniwelować różnicę kolorystyczną pomiędzy naturalną i sztuczną rzęsą.
W dniu zabiegu lepiej nie wykonywać makijażu – używane w tym celu kosmetyki, a także niezbędny demakijaż mogą osłabić nowo przyczepione rzęsy i dodatkowo je natłuścić. Podczas zabiegi rzęsy są optymalnie odtłuszczane za pomocą odpowiedniego preparatu – działanie to ma na celu zapewnienie odpowiednich warunków klejenia.


Ryzyko splątania rzęs dolnych i górnych zostaje skutecznie zniwelowane za pomocą płatków kolagenowych, posiadających właściwości nawilżające, liftingujące i odżywiające.
W przypadku kobiet posiadających bardzo cienkie i delikatne rzęsy preferowana jest metoda 2:1, czyli dwie sztuczne rzęsy, wykonane z futra norek, która jest znacznie lżejsza niż propozycje syntetyczne, i jedna rzęsa naturalna.


przedłużanie rzęs to bardzo efektowny zabieg


Rodzaje sztucznych rzęs

Doskonałym sposobem na poprawienie własnego image jest przedłużanie rzęs. Opinie zadowolonych klientek dowodzą, że optymalną alternatywą są rzęsy z norki – lekkie i delikatne, podatne na malowanie, doskonale imitują rzęsy naturalne.
Należy jednak pamiętać, że jest to produkt zwierzęcy, dlatego też może wywołać reakcje alergiczne.
Imponująco prezentują się także rzęsy jedwabne, odznaczające się różną długością oraz stopniem podkręcenia. Są one skłonne do plątania, warto jednak pamiętać, że problem ten można rozwiązać za pomocą lekkiej szczoteczki do rozczesywania rzęs. Rzęsy jedwabne, podobnie jak rzęsy z norek, mogą uczulać. Jedyną alternatywą, która nie wywołuje reakcji alergicznych są rzęsy syntetyczne.


Przedłużanie rzęs – kto może skorzystać z zabiegu?

Przedłużanie rzęs to zabieg bezpieczny, zapewniający optymalne efekty wizualne. Należy jednak pamiętać, że istnieją sytuacje, w których przedłużanie rzęs jest niewskazane.
Z wspomnianego zabiegu powinny zrezygnować przede wszystkim kobiety posiadające bardzo wrażliwe oczy. Delikatna rogówka może być drażniona zarówno przez klej, jak i same rzęsy.
Przeciwwskazaniem są także niektóre choroby oczu, m.in. zapalenie spojówek oraz niewielkie ranki w okolicy oka.


Przedłużanie rzęs nie sprawdzi się także w przypadku kobiet, które codziennie stosują wodoodporne tusze do rzęs – preparaty te skutecznie skracają żywotność sztucznych rzęs. `
Z zabieg zrezygnować muszą także kobiety, których naturalne rzęsy są bardzo słabe – w tej sytuacji naturalne rzęsy mogą wypadać razem ze sztucznymi.

Efektowny sposób na piękne, długie rzęsy Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(3)
  • ~agata
   26 kwiecień 2017

   Ja mam kiepskie rzęsy, dlatego jakiś czas temu zaczęłam używać specjalnego serum do rzęs biotebal, które pobudza wzrost rzęs. Już teraz wyglądają lepiej, bo zrobiły się dłuższe i gęstsze

   • ~nojka
    26 maj 2017

    A jak długo trzeba stosować to serum, żeby zobaczyć pierwsze efekty? Ja za dwa miesiące biorę ślub i potrzebuję sobie poprawić wygląd rzęs, a nie chciałabym sztucznych

   • ~derka
    25 lipiec 2017

    u mnie pierwsze efekty Biotebalu xxl było widać po około 3ech tygodniach, ale apetyt rośnie i chcę, by rzęsy były jeszcze troszkę dłuższe, więc nadal go stosuję. Fajnie też, że hamuje ich wypadanie i odżywia.