Czy wiesz, że twoje włosy są dodatnio naładowane? To właśnie dlatego "nie współgrają" na przykład z ubraniami, które mają taki sam ładunek. Wówczas są przez nie odpychane, unoszą się i bardzo elektryzują. Czy są jakieś sprawdzone sposoby na elektryzujące włosy? Jak poradzić sobie z tym frustrującym problemem?


Elektryzujące włosy – dlaczego tak się dzieje?

Często za elektryzowanie się włosów odpowiedzialne są tak zwane czynniki klimatyczne. Jeżeli powietrze jest zbyt suche, nie wpływa to dobrze na nasze włosy. Tak samo, jeśli jest zbyt wilgotne. W przypadku elektryzowania liczy się nawet dobór odpowiedniej szczotki i charakterystyczne czesanie włosów.


Sposób na elektryzujące się włosy

Jeżeli nie chcesz, by twoje włosy się elektryzowały, zadbaj o nie już w momencie mycia głowy. Przede wszystkim używaj odpowiedniego szamponu – produkty przeciw elektryzowaniu się włosów także są dostępne na rynku – ale również wykonuj masaż skóry głowy. Co ma piernik do wiatraka?! - zapytasz. Otóż chodzi o to, że taki masaż poprawia ukrwienie skóry głowy, co działa również pozytywnie na cebulki naszych włosów, zatem i na zmniejszenie ich tendencji do elektryzowania się. Wybieraj szampony, które nie będą się szczególnie pieniły, a w składzie mają wyłącznie zioła. Zwróć też uwagę na odpowiednie suszenie włosów - unikaj gorącego strumienia powietrza - znacznie zdrowszy jest ten zimny. Dodatkowo zawsze trzymaj suszarkę z dala od włosów. Domowe sposoby na elektryzujące się włosy to również wybór odpowiedniej szczotki. Najlepiej, jeżeli będzie ona wykonana z naturalnego włosia. Unikaj szczotek plastikowych i korzystaj ze specjalnych odżywek, które zapobiegają elektryzowaniu się włosów.


elektryzujące włosy to problem szczególnie zimą


Co na elektryzujące włosy?

Nawilżanie. Zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, nasze włosy są często przesuszone, słabe a także łamliwe. To wszystko przez zbyt suche powietrze. Możesz pomóc swoim włosom myjąc je częściej w pielęgnacyjnych szamponach i stosując po każdym myciu odżywki. Niewiarygodne działanie mają wszelkie kosmetyki z zawartością kolagenu. Wprawdzie są droższe niż kosmetyki nieprofesjonalne, ale naprawdę przynoszą widoczne rezultaty. Jeżeli więc masz problem z osłabionymi czy elektryzującymi się włosami, to kolagen na pewno pomoże ci go zwalczyć.


Częstym problemem są także elektryzujące się włosy po zdjęciu czapki. Lepiej więc wcześniej wetrzeć we włosy specjalny kosmetyk utrwalający fryzurę bądź spryskać je lakierem i chwilę odczekać, aż dokładnie wyschnie. Pamiętaj, żeby nie tapirować włosów przed wyjściem. Po założeniu czapki fryzura i tak oklapnie, a po jej zdjęciu będzie wyglądała jeszcze gorzej. Jeżeli regularnie używałaś różnego rodzaju masek, w trakcie zimy lepiej z  nich zrezygnuj. Możesz wykorzystać jedynie te, które zamykają cebulki włosowe i to nie częściej niż raz w tygodniu.

Elektryzujące włosy – jak poradzić sobie z problemem? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1