Farbowanie włosów jest zabiegiem, który można wykonać samodzielnie. Odpowiednie dobranie koloru do urody sprawia jednak wiele kłopotów. Dowiedz się, jak wybrać idealny odcień! Farba do włosów to ważny wybór.


Przyjrzyj się sobie i swojej garderobie

Pierwszym krokiem, który odpowie na pytanie, jak dobrać kolor farby do włosów, jest dokładne przyjrzenie się sobie. Wiele kobiet powtarza od lat sprawdzone frazesy, a przecież nasz wygląd z wiekiem się zmienia! W naturalnym i sztucznym świetle określ, jaki jest twój prawdziwy kolor włosów. Jest on ciepły i słoneczny, a może raczej zimny? Włosy są koloru blond, rudego, brązowego czy czarnego? Czy są wszystkie w tym samym kolorze, czy może robią ci się naturalne refleksy? Jakiego koloru jest twoja skóra na ciele, jakiego koloru są usta? Nie poprzestawaj na tym – aby kolor wyglądał naturalnie, ważny jest również twój styl. To, jak nosisz się codziennie, jest bardzo ważne. Jakie kolory lubisz, po jakie sięgasz najczęściej, a po jakie najrzadziej? Jeżeli będziesz miała wszystkie te informacje, to możesz albo wybrać się do fryzjera, albo zdecydować na samodzielną zmianę koloru.


Jaka farba do włosów? Samodzielna zmiana koloru

Większość z nas wybierze to drugie rozwiązanie, więc jeżeli coś się nie powiedzie, to będziemy zdane tylko na siebie. Przy radykalnych zmianach lepiej jest się udać do fryzjera, który dobierze kolor i odpowiednio go nałoży. Samodzielna zmiana koloru nie powinna być przeprowadza przy pomocy dostępnych mieszanek, ponieważ zazwyczaj wychodzą one inaczej niż jest pokazane na opakowaniu. Lepszym rozwiązaniem jest wybranie fryzjerskich farb, które miesza się w odpowiednich proporcjach z utleniaczem. To, jak wymieszać farbę, jest pokazane w katalogu, a moc utleniacza dobiera się na podstawie kondycji włosów i kolory wyjściowego.


odpowiednia farba do włosów zdziała cuda


Kolory dla jasnej cery

Jeżeli masz jasną, delikatną cerę w ciepłym odcieniu, to nie decyduj się na kolor czarny, gdyż będziesz wyglądać w nim bardzo niekorzystnie. W takim kolorze wyglądają dobrze jedynie kobiety, które mają zimny typ urody, a ich cera jest wręcz porcelanowa. Dla “ciepłych” kobiet doskonały wyborem są odcienie rudości i ciepłe brązy.


Ciemna cera i kolor włosów – jaka farba do włosów będzie odpowiednia?

Jeżeli masz ciemną cerę, to doskonale będziesz wyglądała we włosach zafarbowanych na różne odcienie brązu oraz czarnego. Dzięki temu twoja uroda będzie podkreślona, a ty będziesz wyglądać jak gwiazda Bollywood! Farba do włosów może zdziałać cuda.


Naturalne rudości – czym je zmienić? Odpowiednia farba do włosów

Kobiety o naturalnie rudym kolorze włosów często mają jasną skórę z piegami, a do tego zielone oczy. Taki typ urody jest bardzo ciepły i posiadaczka takiego typu nie powinna decydować się na zimne odcienie. Orzechowy brąz, grafitowa czerń czy odcienie wpadające w popielaty blond bardzo ją postarzą i sprawią, że skóra nabierze niezdrowego odcienia. Jeżeli chcesz coś zmienić, to wybierz brązy, a najlepiej słomkowy, słoneczny blond, który będzie wyglądał korzystnie w zestawieniu z taką skórą.


Jak dobrać kolor farby do włosów – test

Najlepiej jest przetestować dobór koloru poprzez założenie peruki, ale nie każda z nas ma taką możliwość. Można na wybrany kolor zafarbować tylko jedno pasmo, a następnie przyłożyć je do skóry i oczu. Na co zwrócić uwagę? Całość powinna wyglądać tak, jakby kolor był po prostu naturalny. Jeżeli oczy są kolorem podkreślonym i nie gryzie się on z cerą, to będzie to doskonały wybór! 

Farba do włosów idealna – dobierz ją do urody! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1