Francuzki często uważane są za kobiety idealne. Szczupłe, o doskonałych proporcjach ciała, a do tego zawsze uśmiechnięte, otwarte na świat i ludzi. Co ciekawsze, nie są one zwolenniczkami cudownych diet ani głodówek. Sposobem na idealną linię jest przede wszystkim zdrowy tryb życia. Francja nie bez powodu jest określana mianem królestwa dobrej kuchni. Większość potraw opiera się na świeżych warzywach, rybach i owocach morza – produktach bogatych w minerały i witaminy, czyli korzystnych dla zdrowia. 


Dlaczego Francuzki nie tyją?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego Francuzki nie tyją? Receptą na nienaganną figurę w każdym wieku, zdrowy wygląd i doskonałe samopoczucie jest nade wszystko uregulowany styl życia. Śniadanie to podstawowy i jednocześnie najbardziej obfity posiłek mieszkańców Francji. Powinno dostarczyć odpowiednią ilość kalorii, zapewniając energię na cały dzień.


Co ważniejsze, maksymalna ilość kalorii przed południem to prosty sposób na właściwą przemianę materii. W praktyce oznacza to, że kalorie nie będą odkładać się w postaci nadprogramowych kilogramów, powodując frustrację niejednej kobiety. Śniadanie Francuzek jest bogate w minerały, witaminy, białko i węglowodany. Ważne jest to, aby było ono urozmaicone i… estetycznie podane. Oryginalnie przygotowana potrawa to poemat dla zmysłów, a tym samym mniejsza chęć pałaszowania ogromnych porcji.


Drugim, równie ważnym posiłkiem jest lekki lunch, koniecznie o stałej porze oraz lekka kolacja, najczęściej podawana na ciepło. W międzyczasie Francuzki zjadają dwie – trzy przekąski i wypijają spore ilości wody mineralnej.


Ciekawostką może okazać się fakt, iż Francja pod względem złóż wody mineralnej należy do krajów najuboższych, nie mniej jednak posiada doskonale rozwinięty marketing – narzędzie, za którego pomocą można skutecznie wpoić ludziom konieczność picia odpowiednich ilości wody mineralnej.
Racjonalna dieta i uregulowany styl życia to główny powód tego, że Francuzki nie tyją.


Francuzki znają prosty sekret urody


Ruch to zdrowie

Racjonalne porcje i umiar w jedzeniu to jeden z powodów, dzięki któremu Francuzki nie tyją. Forum dotyczące kwestii szeroko rozumianego zdrowia wśród francuskiej społeczności to miejsce, które powinny odwiedzić także przedstawicielki innych nacji. Znaleźć tam można wiele cennych rad i wskazówek dotyczących racjonalnego odżywiania i zdrowego stylu życia.


Według danych statystycznych, Francuzki zdecydowanie przedkładają spacer lub jazdę rowerem ponad jazdę samochodem. Drogę do szkoły lub pracy często pokonują na własnych nogach, korzystając z wygodnego, sportowego obuwia lub klasycznych balerinek. W sytuacji, gdy podczas wykonywania obowiązków zawodowych wymagany jest elegancki strój, Francuzki przebierają buty w miejscu pracy.


Ważną funkcję w życiu Francuzek odgrywa także sport. Karnet na fitness, regularny jogging czy jazda na rowerze to aktywności, które idealnie można połączyć z życiem towarzyskim. Aktywny tryb życia sprzyja skutecznej utracie kalorii, a zamiast fałdek tłuszczu pojawiają się mięśnie.


Francuzki są piękne

W większości współczesnych kultur funkcjonuje model szczupłej, zadbanej kobiety. W dużej mierze jest to zasługa samej natury tudzież genów przekazywanych przez rodziców, nie mniej jednak warto pamiętać, że równie ważna okazuje się racjonalna dieta, zdrowy styl życia i siła woli. Świadomość własnej atrakcyjności oraz tego, że trzeba dbać o siebie i własne zdrowie to elementy, które w znacznym stopniu wpływają na to, że Francuzki nie tyją. Przepisy na smaczne i zdrowe potrawy można znaleźć na portalach o charakterze kulinarnym, w książkach, a nawet na forach internetowych. Doskonałym źródłem informacji może okazać się przyjaciółka lub koleżanka z pracy.


Każda kobieta, która choć raz w życiu zastanawiała się, dlaczego Francuzki nie tyją, a Francja – mimo bogactwa kulinarnego – posiada jeden z najniższych wskaźników otyłości, powinna wziąć pod uwagę racjonalną, zdrową i zróżnicowaną dietę, odpowiednią ilość ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu, a także pozytywne nastawienie do świata i ludzi.


Zamiast żyć tempem odrzutowca i wciąż narzekać na chroniczny brak czasu, lepiej zafundować sobie długi spacer, zamiast kolejnej kawy wypić szklankę soku, wziąć do ręki ulubioną książkę i uśmiechać się do wszystkich wokół. Efekt gwarantowany.

Francuski sekret na idealną figurę! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1