Cera naczynkowa charakteryzuje się wyjątkową wrażliwością oraz skłonnością do podrażnień. Ponadto wygląda ona niezbyt estetycznie, dlatego też konieczne jest stosowanie zabiegów, które zniwelują główne cechy cery naczynkowej. Możliwości na tej płaszczyźnie jest wiele, jedną z alternatyw są popularne glinki. Jaki rodzaj wybrać, by ożywić cerę naczynkową i nadać jej naturalny blask?


Cera naczynkowa - charakterystyka

Zasadniczą cechą, która wyróżnia cerę naczynkową, jest wyjątkowa wrażliwość oraz skłonność do pękania niewielkich naczynek, czego efektem są niezbyt estetyczne pajączki. Oczywisty staje się fakt, iż tego typu cera wymaga szczególnej pielęgnacji, dlatego też od czasu do czasu warto skorzystać z alternatywy, jaką są dodatkowe zabiegi pielęgnacyjną. Jedną z propozycji są popularne i skuteczne glinki.


W ostatnim czasie glinki cieszą się coraz większą popularnością. Fakt ten w dużej mierze wynika z tego, że są one bardzo skuteczne i zapewniają optymalne efekty wizualne, a przy tym poprawiają wygląd i jakość cery. Co ważniejsze, są to kosmetyki ekologiczne, dzięki czemu można je stosować także w przypadku cery szczególnie wrażliwej, do której bez wątpienia należy cera naczynkowa.
Biorąc pod uwagę fakt, iż glinki wydobywane są bezpośrednio z ziemi, śmiało można stwierdzić, że nie są one skażone szkodliwymi działaniami środowiska, przejawiającymi się przede wszystkim w postaci zanieczyszczeń. Dzięki glinkom każda skóra, także cera naczynkowa, staje się bardziej zdrowa, elastyczna, jędrna i gładka. Co ważniejsze, znikają przebarwienia.


cera naczynkowa


Rodzaje glinek i ich wpływ na cerę naczynkową

Istnieje kilka różnych glinek, każda z nich posiada odpowiednie właściwości i działanie.
Bardzo popularna jest glinka czerwona, która idealnie sprawdza się w przypadku cery naczynkowej. Doskonałym rozwiązaniem są maseczki z tej glinki, która skutecznie zapobiega rozszerzaniu się naczynek krwionośnych, pochłania zanieczyszczenia zalegające w tkankach, wspomaga odbudowę komórek i sprawia, czego efektem jest zdrowa i gładka cera.


Osoby z cerą naczynkową mogą także stosować glinkę białą, najdelikatniejszą ze wszystkich. Glinka biała wspomaga krążenie skórne, delikatnie złuszcza obumarły naskórek i łagodzi podrażnienia, należy jednak podkreślić, że w przypadku cery naczynkowej nie jest ona tak skuteczna jak glinka czerwona.
Mieszaniną glinki czerwonej i białej jest glinka różowa, która także znajduje zastosowanie w przypadku cery naczynkowej. Jest to glinka bardzo delikatna, dlatego też można ją stosować nawet w przypadku cery wrażliwej. Skutecznie ściąga pory, absorbuje nadmiar sebum, działa kojąco, odprężająco i dezynfekująco.


Najmniej skuteczna w przypadku cery naczynkowej okazuje się glinka zielona, która posiada najsilniejsze działanie ze wszystkich glinek – silnie oczyszcza i odtłuszcza skórę, dlatego też w przypadku cery naczynkowej może okazać się rozwiązaniem zbyt silnym.
Maseczki z glinki to doskonała alternatywa w przypadku osób z cerą naczynkową, niemniej jednak należy zwrócić uwagę na wybór konkretnej. Zabiegi tego typu najlepiej wykonywać w gabinetach kosmetycznych.

Glinki w pielęgnacji cery naczynkowej Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(1)
  • ~Karo
   3 sierpień 2016

   Super zabiegiem do cery naczynkowej jest exuviance stop naczynkom - dostępny w MTTEstetica skóra odzyskuje zdrowy koloryt,zabieg intensywnie odświeża i wygładza
   znika rumień i zaczerwienienie, To w zasadzie jedyny zabieg, jaki przynosi mojej skorze taki komfort.