Wysokie czoło, zbyt szeroki nos, drugi podbródek lub brak wyraźnych kości policzkowych to twój problem? Teraz możesz o tym zapomnieć! Konturowanie twarzy jest coraz popularniejsze, Kim Kardashian i inne wielkie gwiazdy właśnie temu zawdzięczają swój idealny wygląd. Dowiedź się, jak idealnie wykonturować swoją twarz.


Jak działa konturowanie?

Konturowanie twarzy bronzerem działa na zasadzie ukrywania wad oraz podkreślania zalet. Bronzer, który powinien być o kilka tonów ciemniejszy od koloru skóry, daje na twarzy efekt zacienienia, który optycznie zakrywa wszystkie niedoskonałości. Wszystkie zalety twarzy są za to podkreślane przy pomocy rozświetlacza. Kluczem do wykonania idealnego konturowania jest dobieranie odpowiednich kolorów oraz kosmetyków. Najczęściej wykonywane jest ono bronzerem, który w razie potrzeby łatwo rozetrzeć na twarzy. Bardziej doświadczone w sprawach makijażu kobiety mogą jednak korzystać z ciemniejszego podkładu, który nakładany jest na twarz punktowo.


Co jest potrzebne by je wykonać?

Konturowanie twarzy, oprócz bronzera i rozświetlacza, wymaga użycia odpowiednich pędzelków. W sklepach dostępne są specjalne pędzle do konturowania - mają lekko ścięte włosie, dzięki temu można wykonać perfekcyjne konturowanie nawet w trudno dostępnych miejscach.


Ukrywanie szerokiego nosa

Szeroki nos jest kompleksem wielu kobiet, na szczęście konturowanie może sobie z nim poradzić bez problemu. Wystarczy cienkim pędzelkiem nałożyć niewielką ilość bronzera po bokach nosa, a środek lekko podkreślić rozświetlaczem. Bronzer jest doskonałym sposobem na optyczne ukrycie zbyt długiego nosa - wystarczy nałożyć odrobinę kosmetyku na jego czubku.


konturowanie twarzy nie musi być trudne


Konturowanie twarzy krok po kroku

Nie ma uniwersalnego przepisu na konturowanie twarzy, każdy kształt potrzebuje innego traktowania.
Konturowanie twarzy owalnej sprawia najmniej kłopotów, wystarczy nałożyć odrobinę bronzera na skroniach oraz pod kośćmi policzkowymi, aby je podkreślić. Rozświetlacz można nałożyć na czoło i na same kości policzkowe.

Twarz trójkątna zakończona jest szpiczastą brodą, na którą nakłada się bronzer w celu złagodzenia rysów. Nałożenie rozświetlacza na łuku kupidyna odciągnie uwagę od brody. Bardzo podobnie postępuje się w przypadku twarzy w kształcie serca, jednak w takim przypadku bronzer nakłada się także przy linii włosów.

Konturowanie twarzy kwadratowej wymaga użycia większej ilości kosmetyku brązującego, trzeba nałożyć go po bokach szczęki i po bokach czoła - dzięki temu twarz wyglądać będzie na drobniejszą, a ostre rysy zostaną złagodzone.

Twarz okrągła często wygląda na grubą, nawet jeżeli jej właścicielka jest bardzo szczupła, to ten kształt optycznie dodaje kilka kilogramów. W takim przypadku skupić się trzeba na rozświetleniu czoła, brody i nosa oraz na ukryciu boków twarzy.
Posiadaczki twarzy podłużnej muszą postąpić na odwrót - rozświetlane są boki twarzy, a bronzer nakładany jest na czole i brodzie.


Pierwsze próby wykonania idealnego konturowania mogą wydawać się bardzo trudne, na szczęście w sieci znaleźć można wiele kompleksowych poradników na ten temat. Konturowanie twarzy podbiło youtube, a polskie i zagraniczne vlogerki z chęcią pokazują wszystkie swoje sekrety.

Hit makijażowy - konturowanie twarzy Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1