Każda okularnica doskonale wie, jak trudno jest dobrać odpowiedni makijaż! Niestety, ale noszone szkła sprawiają, że makijaż jest słabo widoczny i dużo szybciej się rozmazuje. Kluczem jest odpowiednie dobranie intensywności oraz zakup odpowiednich kosmetyków kolorowych.


Wada ma znacznie!

Podczas wybierania odpowiedniego makijażu trzeba wiedzieć, że posiadana wada naprawdę ma znaczenie. Szkła minusowe, noszone przez krótkowidzów, pomniejszają oko, więc trzeba skupić się na jego podkreśleniu i optycznym powiększeniu. Z kolei kobiety będące dalekowidzami mają problem ze zbytnim powiększeniem oczu, więc oczy trzeba optycznie pomniejszyć oraz skupić się na dokładnym ukryciu wszystkich zmarszczek pod oczami.


Makijaż dla krótkowidza

Każda kobieta, która jest krótkowidzem, powinna opanować sztukę wykonywania powiększającego oczy makijażu. W tym celu powinna zaopatrzyć się w jasne cienie - wszelkie odcienie beżu, jasne brązy i ciepłe, jasne odcienie fioletu czy różu doskonale się sprawdzą! W końcu wszystko, co jasne, optycznie powiększa. Zamiast czarnej kredki lepiej zainwestować w białą lub cielistą kredkę, która będzie nakładana na linię wodną. Konieczne jest dobre wytuszowanie i podkręcenie rzęs – w tym celu doskonale sprawdzi się tusz pogrubiający i zalotka. Najlepszym sposobem na ożywienie spojrzenia i powiększenie oczu jest tak zwany punkt świetlny, czyli nałożenie połyskującego lub brokatowego cienia do oczu, który nakłada się centralnie na powiekę.


Makijaż dla dalekowidza

Szkła plusy noszone przez dalekowidzów, działają jak soczewki powiększające w obydwie strony - każda zmarszczka pod okiem niestety będzie doskonale widoczna. W celu ukrycia pierwszych oznak starzenia należy inwestować nie tylko w porządne kremy pod oczy, ale także w dobry korektor. Odpowiedni pod oczy będzie kosmetyk o lekko różowym lub brzoskwiniowym odcieniu, który ukryje również opuchliznę i zasinienia. Makijaż pod okulary dla dalekowidza powinien działać pomniejszająco, a nic nie daje tak dobrego efektu, jak czarna kredka, którą obrysowano oko. Cały makijaż powinien być jednak utrzymany w jasnych odcieniach, dzięki temu nie będzie zbyt ciężki i nie podkreśli dodatkowo zmarszczek.


makijaż pod okulary powinien być odpowiednio intensywny


Delikatne i wodoodporne kosmetyki

Każda kobieta nosząca okulary powinna zainwestować w delikatne, ale wodoodporne kosmetyki, dzięki temu makijaż wytrzyma przez cały dzień, a przy tym nie będzie podrażniał oczu. Niestety, niektóre tusze do rzęs i cienie do powiek często się obsypują, przez co pod oczami tworzą się ciemne cienie.


Okulary do makijażu – idealne dla słabowidzących

Niektóre wady wzroku są naprawdę poważne, a osoba mająca taki problem bez okularów zazwyczaj nie może wykonać makijażu. Soczewki kontaktowe to wygodne rozwiązanie, ale nie każda pani chce i może je nosić, a przecież kupowanie ich tylko po to, aby wykonać w nich makijaż, mija się z celem – nie wspominając o tym, że podczas ich zdejmowania makijaż może się rozmazać. Idealnym wyborem są specjalne okulary do makijażu. Posiadają one zazwyczaj tylko jedno szkiełko, które można przekładać. Dzięki temu jedno oko doskonale będzie widzieć, a sam proces nałożenia makijażu stanie się bajecznie prosty!


Te proste zasady pomogą każdej kobiecie w uzyskaniu idealnego, nienagannego makijażu, który podkreśli ich zalety!

Idealny makijaż pod okulary. Jak go zrobić? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1