Delikatna skóra wokół oczu jest szczególnie wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Tu też zwykle powstają pierwsze zmarszczki mimiczne, tzw. kurze łapki. Dlatego właśnie okolice oczu wymagają specjalnego traktowania, w tym stosowania odżywczego i przeciwzmarszczkowego kremu. Tylko czy zawsze potrafimy odpowiednio aplikować krem pod oczy?


Charakteryztyka skóry pod oczami

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Trzeba dodać, że także zwierciadłem naszego wieku. Okolice oczu są bowiem miejscem na twarzy, po którym najszybciej widać wiek i niehigieniczny tryb życia - zmarszczki mimiczne tzw. kurze łapki, sińce pod oczami, opuchnięte oczy (tzw. worki pod oczami). Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i cienka, ponieważ niemal nie zawiera ochronnej warstwy tłuszczowej. Z uwagi na brak gruczołów łojowych, bardzo szybko pojawiają się tu pierwsze zmarszczki.


Kiedy zacząć stosować krem pod oczy?

Pojawienie się pierwszych zmarszczek to nie moment, gdy powinno się zacząć stosowanie kremów pod oczy. Należy to zrobić dużo wcześniej. Warto wklepywać kremy pod oczy już po 20-stce, a ok. 25-26 roku życia należy zacząć to robić bezwzględnie. To wtedy zaczynają zanikać włókna kolagenowe i skóra traci na elastyczności. Na początek możesz wybrać kremy nawilżające i odżywiające - zabezpieczysz skórę przed działaniem czynników atmosferycznych, takich jak słońce, wiatr, mróz oraz przed zanieczyszczeniami. Skutecznie też nawilżysz skórę, która z uwagi na brak gruczołów łojowych, jest niezwykle wrażliwa na wysuszenia. Po 30-stce sięgaj już po kremy przeciwzmarszczkowe i ujędrniające, które będą wygładzać pierwsze zmarszczki. Kremy pod oczy dobieraj nie tylko z uwagi na swój wiek, ale także potrzeby skóry.


krem pod oczy zapobiegnie zmarszczkom


Jak aplikować krem pod oczy?

Przed nałożeniem kremu wykonaj dokładny demakijaż oczu. Pamiętaj przy tym o delikatnym przykładaniu wacika i kierunku od zewnętrznego kącika oka w kierunku nosa. Krem nakładaj palcem serdecznym dłoni. Zrób 3 kropki pod dolną powieką i jedną kropkę na powiece ruchomej. Zadbaj o to, aby nie umieszczać kremu zbyt blisko linii oka - wklepuj krem do miejsca, w którym wyczuwasz pod skórą nos (ok. 1 cm od linii oka). W przeciwnym wypadku krem może podrażnić spojówkę, a nałożony nieco dalej równie dobrze wniknie w warstwę podskórną. Nakładając krem, wklepuj go delikatnie opuszkami palców. Nie rozciągaj przy tym skóry, aby nie spowodować pogłębiania się istniejących już i powstania nowych zmarszczek. Aplikację kremu rozpocznij od wewnętrznego kąciku oka i poprowadź do zewnętrznego.


Jakich kosmetyków pod oczy używać?

Najlepiej, abyś posiadała dwa kremy pod oczy. Na dzień lżejszy, delikatniejszy, a na noc krem o silniejszym działaniu, np. krem-maskę. Aby odpowiednio zadbać o oczy, zacznij od porannego nałożenia na twarz żelowej maski. Jeśli masz w zwyczaju trzymanie jej na stałe w lodówce to będzie od razu gotowa do użycia. Świetnie sprawdzi się w przypadku porannej opuchlizny oczu powstałej po źle przespanej nocy. Po porannym oczyszczeniu twarzy, nałóż lżejszy krem pod oczy. Dobrym rozwiązaniem będzie tu zastosowanie preparatu w formie żelowej zakończonego metalową kulką. Podczas aplikacji, serwujemy sobie równocześnie chłodzący masaż, dzięki czemu niwelujemy opuchliznę pod oczami. Lżejszy krem pod oczy lepiej sprawdza się pod makijaż i nie musisz rano tracić cennych minut, czekając aż się wchłonie.


Wieczorem, po dokładnym, ale równocześnie delikatnym demakijażu twarzy, nakładamy krem-maskę, która podczas snu będzie działać dobroczynnie na nasze powieki.


Skóra wokół oczu jest na tyle wyjątkowa i delikatna, że wymaga stosownej pielęgnacji. Regularnie aplikowany krem pod oczy wygładza zmarszczki powierzchniowe, ujędrnia naskórek, minimalizuje opuchnięcia i siniaki pod oczami.


Bez względu na wiek, pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji okolic oczu. Zaopatrz się w potrzebne kosmetyki i używaj ich regularnie. Dzięki temu twoje oczy dłużej pozostaną piękne, a kurze łapki długo jeszcze nie zagoszczą na twojej twarzy.

Jak aplikować krem pod oczy? Oto nasze porady! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1