Duży biust dla kobiety potrafi być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Od wieków był on uznawany za symbol atrakcyjności. Mężczyźni również podświadomie kierują swój wzrok na kobiety hojnie obdarzone przez naturę, jednak nie wszystko złoto, co się świeci. Duży biust potrafi całkiem nieźle utrudnić codzienne życie, dlatego warto dowiedzieć się, jaki biustonosz wybrać, by czuć się jak najbardziej komfortowo ze swoim ciałem.


Wady dużego biustu

Żadna z nas nie chciałaby, aby nasze własne ciało powstrzymywało nas przed wykonywaniem ulubionych czynności takich jak na przykład uprawianie sportu. Niestety, niektóre posiadaczki dużego biustu skarżą się, że w ich przypadku nawet szybszy marsz jest niemożliwy, ze względu na podskakujące i obolałe piersi. Kiedy natomiast w grę wchodzi jogging albo jazda konna, często ma miejsce prawdziwa tragedia. Dodatkowo jeżeli nasz biust jest większy niż przeciętnych rozmiarów, jesteśmy narażone na bóle kręgosłupa, ponieważ jego odcinek piersiowy będzie nadmiernie obciążony. Dodajmy jeszcze do tego odparzenia, które mogą pojawić się na skórze pod biustem, który nie został odpowiednio podniesiony, a będziemy mieć pełen obraz sytuacji.


Unikajmy źle dobranych biustonoszy

Przyczyną wielu nieprzyjemnych dolegliwości mogą być źle dobrane biustonosze. Staniki na duże piersi nie powinny nas nigdzie uwierać ani uciskać. Oczywiście powinny zapewnić naszym piersiom odpowiednie uniesienie oraz podtrzymanie, ale nie powinno być mowy o jakiejkolwiek wymuszonej pozycji biustu, przy której będziemy czuć się niekomfortowo. Po czym poznać, że stanik jest źle dobrany? To proste – obejrzyjmy dokładnie naszą klatkę piersiową po jego zdjęciu. Jeżeli zauważymy jakiekolwiek otarcia, niewielkie ranki czy ślady po odciśnięciu ramiączek lub fiszbinów – stanik powinien powędrować do kosza, ponieważ nie jest odpowiedni dla naszej sylwetki.


Określenie rozmiaru stanika

Przed doborem odpowiedniego biustonosza powinnyśmy zapoznać się z tym, jak określa się rozmiar miseczki oraz liczbę, która zazwyczaj przy niej widnieje. Bardzo często okazuje się wówczas, że biustonosze, które nosiłyśmy do tej pory, były zupełnie nieadekwatne do naszych potrzeb. Kiedy już będziemy posiadać wiedzę odnośnie rozmiaru biustonosza, możemy wybrać się na poszukiwania stanika idealnego.


Biustonosz idealny

Przede wszystkim powinien on posiadać szerokie ramiączka, zapewniające odpowiednie podtrzymanie biustu. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ramiączka nie powinny nigdzie wrzynać się w skórę, a jedynie ściśle do niej przylegać. Unikniemy w ten sposób nieestetycznych i bolesnych otarć i zranień. Stanik na duży biust powinien zawierać zabudowaną, odpowiednio ukształtowaną miseczkę, która w żadnym stopniu nie dopuści do deformacji piersi – nie każda z nas o tym wie, jednak nasz biust jest bardzo podatny na takie uciśnięcia i nosząc zły stanik, możemy narazić się na stałą deformację piersi, spędzającą sen z oczu wielu kobietom. Kolejnym aspektem idealnego stanika są fiszbiny. Nie powinny być zbyt wąskie ani zbyt szerokie - a już na pewno nie powinny kłuć naszej skóry! Dodatkowo należy zwrócić uwagę, by przylegały one szczelnie do skóry pod biustem, dzięki czemu unikniemy powstawaniu odparzeń wywołanych dotykiem piersi do ciała pod nimi.


duży biust potrzebuje odpowiedniego stanika


Staniki sportowe

Jeżeli jesteśmy osobami aktywnymi fizycznie i zależy nam na kupnie stanika typowo sportowego, należy również zwrócić uwagę na odpowiednią szerokość ramiączek oraz podtrzymanie biustu, a także, co najważniejsze, jego ustabilizowanie. W ten sposób będziemy mogły swobodnie uprawiać każdy rodzaj sportu, począwszy od nordic walkingu, poprzez poranne bieganie aż do jazdy konnej, a nasze piersi pozostaną w bezruchu i nie będą utrudniać nam czerpania radości z treningu.


Odwiedźmy brafitterkę

Dobór odpowiedniego stanika dla dużego biustu nie jest prosty, nie jest jednak również niemożliwy. Polecamy w tym celu odwiedzenie brafitterki, która z pewnością będzie w stanie dopasować idealny stanik do naszej sylwetki oraz udzielić nam wskazówek dotyczących przyszłych zakupów biustonoszy.

Jak dobrać stanik do dużego biustu? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1