Bielizna to najbliższy ciału element naszej garderoby, jednak przez większą część dnia zakryty ubraniem. Otula nas niczym zapach ulubionych perfum, towarzyszący nam każdego dnia. Wybór zapachu nie może być przypadkowy. Podobnie kolor bielizny. Odpowiednio dopasowana do typu urody, a także charakteru każdej z nas, jeszcze lepiej spełni swoją rolę. Świat kolorowej bielizny oferuje dziś całą gamę kolorów i odcieni. Czym więc kierować się, szukając tego odpowiedniego?


Cztery typy urody a kolor bielizny

Styliści wyróżniają cztery typy urody, opierając się przy tym na porach roku. Mamy więc typy chłodne, do których zaliczają się zimowy i letni oraz ciepłe - jesienny i wiosenny. Każdej porze roku przyporządkowane są określone kolory, co stanowi doskonałą wskazówkę, jakie barwy wybierać, by podkreślić swoją urodę, a jakich unikać. Dotyczy to kolorów ubrań, kosmetyków i oczywiście bielizny.


Kolor bielizny dla zimy

Dla typu zimowego charakterystyczne są czarne włosy, ciemnobrązowe lub niebieskie oczy i, w naszej szerokości geograficznej, zwykle jasna cera. Jeśli przypominasz panią Zimę, to postaw na kolory zimne: czerwony, biały, szmaragdowy, fiolet oraz od zawsze modną czerń.


Co założy lato?

Jasną cerę mają też przedstawicielki letniego typu urody. Ich włosy przybierają odcień popielatego blondu, a oczy są zielone, niebieskie lub szare. Styliści zalecają, by pani Lato pokochała nie tylko zresztą bieliznę w kolorze niebieskim i różnych jego odcieniach. Dobrze będzie wyglądać także w jasnym różu, połączonym z domieszką szarego.


Jesień – w tym jej będzie dobrze

Panie o jesiennym typie urody mają zwykle zielone lub brązowe oczy, a włosy w kolorze blond, brązowym lub rozmaitych odcieniach rudego. Wyróżnia je też oliwkowa cera. Do takiego typu karnacji pasują kolory brązowy, zielony i pomarańczowy. Z urodą pani Jesień będzie współgrał również czerwony kolor bielizny.


Wiosna – te kolory polecamy

Włosy koloru blond, a do tego zielone lub brązowe oczy i niezwykle jasna cera to cechy wyróżniające typ wiosenny. Jeśli zauważasz je u siebie, to poszukaj ubrań, a zatem i bielizny, w kolorach moreli, wanilii, delikatnych odcieni zieleni lub fioletu.


nie każdemu pasuje ten sam kolor bielizny


Znaczenia kolorów bielizny

Na co dzień rzadko zastanawiamy się, co tak naprawdę oznacza wybrany przez nas kolor bielizny. Decyzji o tym, by zakupić biustonosz lub figi konkretnej barwy zwykle nie podejmujemy przypadkowo. Jak się okazuje, duży wpływ wywiera na to nasz charakter, a także temperament. Jeśli z natury jesteś romantyczna, w pewnych sytuacjach nieśmiała, ale przy tym niezwykle zmysłowa, uznanie w twoich oczach znajdzie nie tylko bielizna w klasycznym kolorze - białym, ale także różowym. W szafie kobiet eleganckich, ambitnych, ale sprawiających wrażenie niedostępnych, dominuje zaś czerń. Należysz do kobiet odważnych, które również poza sypialnią nie stronią od wyzwań? W takim razie idealny będzie dla ciebie najseksowniejszy kolor bielizny, czerwony. A jaka jesteś, gdy preferujesz barwy szlachetne, takie jak fioletowy lub zielony? Pełna namiętności i mająca własny gust, który bardzo często stanowi inspirację dla osób z twojego otoczenia.


Ulubiony kolor bielizny

Kolor bielizny, odpowiadający naszemu typowi urody, podkreśli to, co w nas najpiękniejsze. Jednak na nic zda się idealnie dopasowany do karnacji odcień biustonosza czy fig, jeśli barwa nie będzie nam się do końca podobać. Czasem zdarza się, że warto posłuchać własnej intuicji i wybrać kolor, który może nie do końca pasuje do naszego typu urody, ale trafia w nasz gust. Przede wszystkim ważne jest, by mając na sobie bieliznę, czuć się zarówno pięknie, jak i komfortowo.


Niejedna z nas przekonała się, że komplet eleganckiej bielizny, mimo że niewidoczny dla otoczenia, może zdziałać cuda. Doda pewności siebie w kryzysowej sytuacji i sprawi, że będziemy czuły się kobieco i atrakcyjnie. Nie tylko więc w szczególnych dniach, takich jak pierwsza randka, pierwszy raz czy noc poślubna, warto zwrócić uwagę na wybór bielizny.

Jak dopasować kolor bielizny do typu urody? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1