Wśród najczęstszych przyczyn kobiecych kompleksów znajdują się zbyt krótkie nogi. Wiele kobiet stara się zamaskować tę niedoskonałość, całkowicie zakrywając nogi. Warto jednak zwrócić uwagę na inne dostępne rozwiązania. Poniżej znajduje się kilka cennych wskazówek dotyczących tego, w jaki sposób optycznie wydłużyć nogi.


Spodnie

Najlepszym wyborem są długie spodnie. Panie narzekające na zbyt krótkie nogi mogą nosić rurki, jednak lepsze będą spodnie z rozszerzanym dołem, na przykład dzwony. Warto połączyć je z butami oraz skarpetami albo rajstopami w takim samym kolorze. W przypadku dłuższej, zakrywającej buty nogawki dobrym rozwiązaniem będą szpilki. Spodnie, które kończą się między kolanem a kostką nie są dobrą propozycją dla kobiet, które mają krótkie nogi, ponieważ wizualnie je skracają. Należy zatem usunąć ze swojej szafy wszystkie rybaczki i spodnie o długości trzy czwarte. Kolejny rodzaj spodni, z których trzeba zrezygnować, to te z podwyższonym stanem. Wydłużają one nie nogi, tylko plecy, tak więc długość nóg staje się nieproporcjonalna do reszty sylwetki. Podobny efekt pojawia się w przypadku biodrówek. Nie oznacza to jednak, że można pozwolić sobie wyłącznie na długie spodnie. Krótkie, lecz zgrabne nogi, będą bardzo dobrze się prezentować w szortach. Warto zatem zakładać je latem.


Spódnice i sukienki

Kobiety, które lubią nosić sukienki, powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na te odcinane pod biustem. W ten sposób można odwrócić proporcje i sprawić, że nogi będą wydawały się dłuższe. Polecane są także płaszcze i bluzki w podobnym kroju. Na sukienki albo spódnice do kostek można pozwolić sobie tylko wtedy, gdy pod spodem ukryte będą buty na wysokim obcasie. Podobnie jak w przypadku spodni, należy zrezygnować z sukienek i spódnic, które sięgają za kolano i kończą się przed kostką. Złym wyborem są także sukienki i spódnice z obniżoną talią. Długość mini wizualnie wydłuża nogi, jednak mogą sobie na nią pozwolić tylko kobiety o szczupłych nogach.


sposoby na krótkie nogi


Górne części garderoby

Warto postawić na tuniki, które ukrywają miejsce, gdzie znajduje się talia, a tym samym zmieniają proporcje sylwetki. Jeżeli dodatkiem do nich jest pasek, to powinien on znajdować się powyżej talii, a nie na biodrach. Należy unikać bluzek i swetrów odsłaniających brzuch, ponieważ wiąże się to ze skróceniem sylwetki. Niewskazane są także krótkie żakiety, które eksponują biodra.


Buty dające efekt wydłużenia

Nie ulega wątpliwości, że najlepiej wydłużają nogi buty na wysokim obcasie. Dobrym rozwiązaniem jest także wspomniane już łączenie ubrań i butów w tym samym kolorze. W połączeniu ze strojami letnimi dobrze sprawdzą się buty w odcieniu cielistym.


Unikaj wzorów!

Na koniec warto wspomnieć o wzorach. Kobiety, które chcą wydłużyć swoje nogi, powinny unikać spodni, sukienek i spódnic z poprzecznymi paskami. Bardzo dobrym rozwiązaniem są natomiast podłużne paski, prążki i rowki.


Podsumowując powyższe informacje, najłatwiej zatuszować krótkie nogi wtedy, gdy są one zgrabne. Warto zatem skupić się na pracy nad swoją sylwetką, ponieważ możliwe jest obniżenie wagi dzięki diecie i ćwiczeniom, ale nie da się wydłużyć w ten sposób nóg.

Jak optycznie wydłużyć nogi? Sposób na krótkie nogi Ocena: 4/5 Ilość głosów: 2