Cienkie włosy to przypadłość wielu kobiet, nie czuj się więc poszkodowana przez los, jeśli nie masz gęstej czupryny. Nie martw się też, że jedynym ratunkiem jest krótka fryzura. Mając cienkie włosy, również możesz je zapuszczać, jednak wymagają wtedy szczególnego cięcia i pielęgnacji.


Cienkie włosy – najczęstsze problemy

Posiadaczki cienki włosów narzekają, że ciężko im dobrać właściwą fryzurę, włosy się nie układają i często są przyklapnięte. Problematyczna w przypadku cienkich włosów jest pielęgnacja – nie każdy kosmetyk będzie dla ciebie, musisz dobrać delikatne i nieobciążające produkty. Cienkie włosy nie lubią też nadmiernej stylizacji lokówkami, prostownicami czy suszarkami. Oczywiście możesz ich od czasu do czasu użyć, ale trzeba tutaj pamiętać o umiarze. Aby cienkie włosy dobrze się układały, musisz znaleźć naprawdę dobrego fryzjera. To wymaga wysiłku i często może skończyć się nie taką fryzurą, jakiej się spodziewałaś. Za to gdy uda ci się znaleźć odpowiedniego, będziesz ze spokojem oddawać się w jego ręce.


Pielęgnacja cienkich włosów – kosmetyki

Do pielęgnacji włosów cienkich wybieraj kosmetyki, które ich nie obciążą. Unikaj odżywek i szamponów, które mają w składzie intensywnie działające składniki. Wybieraj kosmetyki lżejsze, dobrym wyborem będą produkty ekologiczne o łagodnym składzie. Decydując się na odżywkę, wybierz tę, którą powinno się spłukać. Pamiętaj, aby nie nakładać odżywki od nasady włosów, ale od połowy ich długości. W składzie kosmetyków pielęgnujących unikaj siarczanów, silikonów i olejów mineralnych. Nie są korzystne dla żadnego typu włosów, a dla twoich szczególnie, gdyż zupełnie pozbawią je objętości.


cienkie włosy nie muszą być problemem


Witaminy w pielęgnacji włosów

Grubość włosa można wspomóc także odpowiednia pielęgnacja od środka, czyli zażywanie wskazanej ilości witamin i zdrowe odżywianie się. Cienkie włosy potrzebują przede wszystkim żelaza, miedzi, witamin z grupy B i PP, biotyny, witaminy A, C i E. Znajdziesz je w żółtkach jaj, kalafiorze, cebuli, brukselce, szpinaku, brokułach, wątróbce, zielonych warzywach, rybach i orzechach.


Cienkie włosy: jakie fryzury i cięcia będą najlepsze?

Wbrew pozorom krótkie fryzury wcale nie są najlepszym rozwiązaniem, bo sprawiają optycznie wrażenie, że włosów jest mniej. Przede wszystkim warto wybrać sprawdzonego i naprawdę dobrego fryzjera, który nie zrobi twoim wymagającym włosom krzywdy. Najlepiej noś jasny kolor włosów, przy ciemnych bardziej widoczne są prześwity i skóra głowy. Warto też zdecydować się na niejednolity kolor włosów – kilka jaśniejszych refleksów, ombre lub sombre optycznie nadadzą włosom gęstości.


Jak ognia unikaj cieniowania, czyli degażowania włosów. Polega ono tak naprawdę na przerzedzaniu włosów, a to zupełnie nie jest ci potrzebne. Ważne też, aby podczas strzyżenia nie strzępić końcówek włosów. Powinny zostać ścięte na prosto.


Świetnie sprawdzą się fryzury do linii brody – klasyczne boby, z grzywką lub bez. Pamiętaj jednak, że grzywka zabiera włosom objętość.
Inna propozycja to dłuższe boby sięgające ramion, przy czym końcówki ścięte na prosto bez cieniowania. Przedziałek może być na środku lub boku głowy.


Jak stylizować cienkie włosy?

Do suszenia włosów powinnaś używać suszarki z regulacją temperatury. Cienkie włosy powinny być traktowane letnim podmuchem powietrza. Warto użyć suszarki z dyfuzorem, który nieco uniesie włosy u nasady. Od czasu do czasu możesz też suszyć włosy, trzymając głowę w dół. Nada im to objętości i uniesie włosy przy skórze głowy.


Możesz z powodzeniem kręcić włosy, co nada im objętości. Wybierz raczej bezpieczne metody, np. wałki lub papiloty. Do minimum ogranicz lokówki czy podkręcanie włosów prostownicą.


Mając cienkie włosy, też możesz być piękna. Spójrz tylko na Anję Rubik. Trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach i znaleźć dobrego fryzjera, który potrafi wyczarować z cienkich włosów świetną fryzurę.

Jak pielęgnować i strzyc cienkie włosy? Ocena: 4/5 Ilość głosów: 2
Komentarze(1)
    • ~Ewa
      24 kwiecień 2017

      Ja polecam produkty true keratin,maska jest rewelacyjna właśnie z tego sklepu.