Jedną z najważniejszych reguł podczas dbania o włosy przedłużane jest delikatność. Jest to kluczowy czynnik zarówno podczas mycia, jak i rozczesywania. Jeżeli będziesz przestrzegała tej zasady, unikniesz zbędnego splątania oraz zapobiegniesz ewentualnemu rozszczepieniu kosmków.


Włosy przedłużane – pielęgnacja a kosmetyki

Głowę myj tak często, jak robiłaś to przed przedłużeniem włosów. Przed myciem lub po nim warto zastosować odżywkę. Nieważne, jaką markę preferujesz – istotne, aby preparat zmiękczył włosy. To zapobiegnie plątaniu i ułatwi rozczesywanie, a także odżywi włosy.


Należy mieć na uwadze, że naturalne włosy chronią substancje wydzielane przez skórę głowy, natomiast przedłużane włosy clip in lub tissage nie. Aby zachować zdrowy wygląd, należy regularnie stosować szampony o właściwościach wzmacniających. Jeśli nie borykasz się z łupieżem lub podobnymi schorzeniami skóry głowy, nie stosuj preparatów przeciwłupieżowych. Takie specyfiki wysuszają naskórek i włosy.


Włosy przedłużane – pielęgnacja podczas i po kąpieli

Nie zapomnij o wyregulowaniu temperatury wody. Nie może być zbyt gorąca. Najlepiej, gdy mycie odbywa się w letniej wodzie, zaś płukanie w nieco chłodniejszej. Zbyt wysoka temperatura może uszkodzić twoje włosy. Oczywiście sam proces mycia powinien odbywać się od nasady włosów aż po ich końce. Zaczynaj od okrężnych, ale delikatnych ruchów. Dzięki temu unikniesz podrażnień skóry i nie zniszczysz przymocowanych pasm.


włosy przedłużane


Wiele pań pociera i skręca włosy po kąpieli w celu "szybszego wysuszenia". To jest niedopuszczalne. Takie zachowanie prowadzi do rozdwajania, łamania, a nawet wypadania włosów. Płukanie przedłużanych włosów powinno być dokładne – jednak pamiętaj, nigdy nie skręcaj włosów w celu wyciśnięcia z nadmiaru wody. Najlepiej okręć je ręcznikiem i poczekaj, aż sam wciągnie zbędną wodę. Zamiast gnieść włosy między materiałem, lepiej je oklep.


Przedłużane włosy należy myć w pozycji pionowej. Zdarza się, że panie wykonują tę czynność w pozycji z głową w dół. W ten sposób nieświadomie obciążają mokre włosy.


Jeżeli używasz suszarki, pamiętaj, że przedłużane włosy nie lubią ciepła. Korzystaj z chłodnych nadmuchów, tylko tak unikniesz strat. Równie groźne w tym przypadku zdają się urządzenia takie jak prostownica czy lokówka. Jeśli musisz skorzystać z tego typu mechanizmów, bądź bardzo ostrożna. Nie nagrzewaj miejsc w których stylista doczepił włosy.


Zdaniem specjalistów przedłużane włosy po każdym umyciu powinny być wypielęgnowane jedwabiem. Preparaty oparte na tym włóknie wygładzają powierzchnie włosa oraz zapobiegają puszeniu.


Włosy przedłużane a sen

W trakcie snu powinnaś splątać włosy w luźny warkocz. W ten sposób również zapobiegniesz ich plątaniu oraz wyrwaniu podczas wypoczynku. Zwróć uwagę na rodzaj materiału z którego wykonano pościel. Niektóre tkaniny mogą elektryzować i wycierać, a nawet prowadzić do przetłuszczania włosów. Według specjalistów najlepszy w tym wypadku jest jedwab.


Czy włosy przedłużane niszczą naturalne?

Według ekspertów przedłużone włosy nie niszczą naturalnych, jeżeli są odpowiednio zadbane. Zatem jeśli jesteś lub będziesz posiadaczką przedłużanych włosów, zastosuj się do powyższych wskazówek. Tylko tak utrzymasz ich sprężystość, gładkość i blask na najwyższym poziomie.

Jak prawidłowo pielęgnować przedłużane włosy Ocena: 4.5/5 Ilość głosów: 2