Młoda, zdrowa skóra to marzenie każdej kobiety. Wiadomo jednak, że skóra, podobnie jak cały organizm, ulega starzeniu. Istnieją jednak sposoby, by zniwelować oznaki starzenia się skóry, zredukować zmarszczki, dodać cerze blasku, witalności i dłużej zachować młody wygląd. Oczywisty jest fakt, iż procesu starzenia się skóry nijak nie można zatrzymać, nie mniej jednak istnieją sposoby, by skutecznie opóźnić ten proces. 


Pierwsze zmarszczki

Pojawiają się w okolicach oczu oraz czoła i najczęściej mają charakter mimiczny. Pierwsze zmarszczki, bo o nich właśnie mowa, to najbardziej zauważalny symptom starzenia się skóry. Starzenie się skóry to proces, którego nie można zatrzymać, nawet używając najlepszych kosmetyków tudzież korzystając z innowacyjnych zabiegów kosmetycznych, istnieje jednak możliwość, by skutecznie opóźnić ten proces, tym bardziej, jeśli mamy na myśli zmarszczki mimiczne.


W przypadku wielu kobiet pierwsze zmarszczki pojawiają się jeszcze przed ukończeniem trzydziestego roku życia. Problem ten w szczególny sposób dotyczy osób, które posiadają suchą, skłonną do łuszczenia skórę, ponadto często przebywają na słońcu lub korzystają z solarium.


Priorytetowym czynnikiem, który wpływa na tworzenie się zmarszczek jest obciążenie genetyczne, czyli skłonności przekazane przez przodków, głównie rodziców, nie mniej jednak ważnym elementem są w tej kwestii także ruchy twarzy, zwłaszcza mrużenie oczu, uśmiech lub zdziwienie. Niestety, są to zmiany, których nie da się uniknąć. Z czasem utrwalają się na twarzy, a gdy skóra traci swoją jędrność, zmarszczki mimiczne stają się widoczne gołym okiem.


zmarszczki


Skuteczny sposób na opóźnienie pojawiania się zmarszczek

Istnieją różne sposoby, pozwalające spowolnić czy wręcz opóźnić proces starzenia się skóry i powstawania zmarszczek, począwszy od domowych sposobów, nierzadko stosowanych przez nasze babki, a na inwazyjnych i nieinwazyjnych zabiegach kosmetycznych skończywszy. Wspomniane zabiegi można wykonać w gabinecie kosmetycznym lub lekarskim.


Analizując tę kwestię, warto zwrócić uwagę na fakt, że istnieją proste i całkowicie bezpieczne sposoby, by opóźnić powstawanie zmarszczek mimicznych.


Podstawowym czynnikiem jest zniwelowanie promieniowania UV, czyli unikanie ekspozycji twarzy na słońce czy korzystania z solariów. Ważne jest także odpowiednie nawilżenie skóry z zewnątrz i od wewnątrz, czyli spożywanie odpowiednich ilości niegazowanej wody mineralnej oraz spryskiwanie twarzy mgiełką. Bardzo ważne są także odpowiednio dobrane kosmetyki.


Ponadto należy unikać palenia papierosów oraz spożywania alkoholu – używki te są głównym źródłem wolnych rodników. Bardzo ważna jest również odpowiednia ilość snu.


Odpowiednie kosmetyki na zmarszczki

Warto także pomyśleć o kosmetykach przeciwzmarszczkowych, które zawierają m.in. kwas hialuronowy, odpowiadający za właściwe nawilżenie skóry, a także witaminy A i E, stanowiące naturalne przeciwutleniacze oraz różne wyciągi roślinne. Kosmetyki przeciwzmarszczkowe skutecznie niwelują pierwsze zmarszczki, nadając skórze jędrność, gładkość i elastyczność.


Warto także regularnie odwiedzać gabinet kosmetyczny. Doświadczona kosmetyczka, poza odpowiednimi zabiegami, doradzi także, jakie kosmetyki stosować, by uzyskać optymalne efekty. Doskonałą alternatywą jest profesjonalnie wykonany masaż twarzy, który dodatkowo posiada właściwości relaksujące.


W przypadku gdy zmarszczki są głębsze, warto zdecydować się na mezoterapię bezigłową, mikroigłową lub igłową. Alternatywnym rozwiązaniem są inne zabiegi medyczne, m.in. ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, botoksem.


Ponadto należy pamiętać, że młody wygląd można zachować do pewnego czasu, procesów biologicznych nijak nie można zatrzymać. Kondycja naszej skóry w dużej mierze zależy od tego, jaki styl życia prowadzimy i jak o nią dbamy każdego dnia.

Jak pielęgnować skórę, by zachować młodość? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1