Która z nas nie chce być atrakcyjna? Podobać się innym i kusić płeć przeciwną? Jednak jako kobiety, większość z nas jest wciąż niezadowolona ze swojego wyglądu. Pomimo że jako płeć piękna posiadamy wiele atutów. Może zamiast narzekać na niedoskonałości, czas skupić się na podkreśleniu pozytywów? Jak podnieść swoją atrakcyjność na wyższy poziom?


Ubiór

Każda z nas marzy o doskonałej wadze… no ale takiej raczej niższej niż wyższej. Oczywiście możemy w tym celu stosować odpowiednią dietę i dużo się ruszać, ale na efekty musimy jednak trochę poczekać. Efekty zresztą pojawią się tylko w przypadku naszej systematyczności i wytrwałości. Ale możemy również zadbać o odpowiedni dobór ubioru. Jeżeli jesteśmy troszkę grubsze, świetnie spiszą się szersze tuniki, które zatuszują fałdy na brzuchu. Obecnie jest moda na bluzki i swetry oversize – specjalnie chodzi się w takich o dwa rozmiary większych. Z kolei jeżeli mamy szczupłe, długie nogi, dlaczego by nie założyć obcisłych legginsów, które jeszcze je uwydatnią? Szpilki świetne dla niskich kobiet, z kolei balerinki z jaśniejszym kolorem na palcach optycznie skrócą stopę. To tylko zarys ubraniowych trików, które mogą znacząco poprawić wygląd naszej sylwetki.


Makijaż

Większość mężczyzn opowiada się na naturalnością w wyglądzie. Wiadomo, że na większe imprezy możemy postawić na bardziej wyraźne podkreślenie oczu, konturów twarzy i ust. Ale na co dzień lepiej zastosujmy trik z naturalnością. Nikt nie karze nam wychodzić z domu całkowicie bez makijażu, ale dobrze spisze się: dosyć dyskretny i jasny podkład, puder matujący (jeżeli nasza cera się błyszczy), jasny róż, którym lekko muśniemy policzki. Cień do powiek, również w jasnym kolorze lub tylko podkreślenie tuszem samych rzęs. Błyszczyk na usta lub pomadka w odcieniu ust. Taki makijaż nie sprawi, że zostaniemy uznane za „puste lalki” już po samym wyglądzie, natomiast da nam pewne poczucie komfortu, że wyglądamy naprawdę atrakcyjnie.


atrakcyjność


Fryzura

Nic tak nie poprawia poczucia atrakcyjności jak jej zmiana. Jeżeli masz długie włosy, masz naprawdę pole do popisu. Jeżeli krótkie, nie możesz eksperymentować aż tak, ale samo zarzucenie grzywki na jedną czy drugą stronę, zmiana przedziałka, użycie wsuwek, spinek czy innych ozdób do włosów już wiele daje. Zawsze możesz skorzystać z pomocy fryzjera czy koleżanki, która się na tym zna. Ewentualnie, jeżeli nie chcesz dużych zmian, możesz postawić na szamponetkę, która zmieni lub podkreśli kolor włosów, ale łatwo się spłukuje.


Uśmiech

I tutaj finalne zadanie spełnia coś, co ma każda z nas. Ale nie każda jest gotowa, by to okazać. Nic tak nie dodaje atrakcyjności jak uśmiech. To właśnie on najbardziej potrafi zatuszować wszelkie urodowe mankamenty. Bardziej niż tony tapety i drogie sukienki. Dlatego warto jak najczęściej się uśmiechać. Nie tylko wtedy, kiedy wszystko super się nam udaje. Ale również w szary, ponury, jesienny dzień, szczerym uśmiechem przyciągnąć szczęście… a może i miłość swojego życia?

Jak poprawić własną atrakcyjność? Sprawdź! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1