Usta to niezwykle ważna dla kobiety część twarzy. Przyciąga uwagę i świadczy o seksapilu. Usta można powiększyć na kilka sposobów. Oczywiście najbardziej znany, a przy tym najbardziej inwazyjny, to iniekcja i chirurgiczne powiększanie ust. Jednak nie zawsze jest to konieczne. Jeśli chcemy mieć pełne usta, wystarczy, że zadbamy o dobry makijaż, zrobimy makijaż permanentny lub zastosujemy kilka trików z zakresu kosmetyki domowej. 


Czy da się naturalnie powiększyć usta?

Usta to atut każdej kobiety. Im są pełniejsze i bardziej kształtne, tym bardziej przyciągają uwagę. Pełne usta to świadectwo seksapilu. Kobiety chcą mieć pełne i wydatne usta. Nawet jeśli nie urodzimy się z ustami jak Scarlett Johansson, istnieją sposoby, by nadać im pełniejszy wygląd i sprawić, by bez skalpela były powiększone.

 

Jak optycznie powiększyć usta?

By optycznie powiększyć usta, trzeba przede wszystkim zadbać o ich zdrowy wygląd. By osiągnąć założony efekt, musimy co najmniej raz w tygodniu robić drażniący peeling ust. Peeling z cukru brązowego, mielonego cynamonu i imbiru sprawi, że zetrzemy stary naskórek, pobudzimy krążenie krwi w wargach, a cynamon i imbir wywołując szczypanie, podrażnią usta i sprawią, że te lekko napuchną. Powtarzanie zabiegu optycznie powiększy usta. Trzeba go jednak stosować regularnie, gdyż nie jest trwały.

 

Powiększanie ust makijażem

By powiększyć usta makijażem, musimy pamiętać o kilku zasadach, które należy stosować, by osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Pierwsza zasada nie wywoła radości, ale jest podstawą optycznego powiększania ust makijażem: nie możemy malować ust na ciemno - takie kolory optycznie pomniejszą usta. Jeśli jednak zależy nam na ciemnych ustach, musimy powiększyć je, obmalowując konturówką w sporej odległości od naturalnej granicy warg (nawet 2 mm poza linią ust). Jest to zabieg wymagający doświadczenia i wprawnej ręki. Jeśli brak nam któregokolwiek z tych czynników - zrezygnujmy.


usta można powiększyć makijażem


Jeśli powiększamy usta makijażem, pamiętajmy, żeby były ciemniejsze poniżej linii dolnej wargi - najlepiej użyć przyciemniającego pudru lub różu we wgłębieniu między brodą, a dolną wargą (kreska musi być delikatna, by nie rzucała się w oczy) i stworzyć cień. Nad górną wargą musimy zaś zastosować białą kredkę, lub inny sposób na rozjaśnianie i stworzyć delikatną smugę na linii Kupidyna. Już te działania sprawią, że nasze usta będą wydawać się większe. Konturówką w naturalnym kolorze ust (bądź inną jasną), 1 mm poza ich linią, obrysowujemy kształt warg i całość uzupełniamy pomadką. Najlepiej, by była ona jasna. Makijaż powiększający usta kończymy, stosując błyszczyk na środku dolnej wargi. Makijaż zrobiony w ten sposób zdecydowanie przyciągnie uwagę. Pamiętajmy tylko, by nie używać błyszczyku na całych ustach, gdyż może się nieestetycznie rozlać.

Jak powiększyć usta bez zabiegów chirurgicznych? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1