Jak optycznie powiększyć usta, nie wykorzystując do tego inwazyjnej metody chirurgicznej? Podpowiadamy pięć niezawodnych sposobów, dających satysfakcjonujące efekty. Marzysz o wydatnych i soczyście gładkich wargach, które będą swoją objętością zwracały uwagę? A więc do dzieła. 


Naturalne piękno pierwszym krokiem do sukcesu

Jak powiększyć usta naturalnie? Przede wszystkim należy zadbać o ich właściwą pielęgnację. Tylko dobrze nawilżone i gładkie powierzchnie warg, będą w stanie być właściwym nośnikiem wszelkich pomadek, szminek i błyszczyków. Jeżeli mamy do czynienia z popękaną, zeschniętą i pomarszczoną strukturą, to nawet najbardziej rewolucyjne kosmetyki nie pozwolą na uzyskanie pożądanego efektu. Dlatego też masuj ich powierzchnię (najlepiej szczoteczką do zębów podczas każdego mycia) nawilżaj preparatami z dużą ilością witamin oraz składników zmiękczających a ponadto nie zapominaj o regularnym używaniu pomadki ochronnej (zwłaszcza, jeżeli na dworze panuje chłód, mróz, wiatr bądź słoneczny upał). Usta można nawilżać naturalnie smarując je miodem, śmietaną bądź oliwką dla dzieci.


Jak powiększyć usta makijażem?

Makijaż to magiczny wręcz sposób na ukrycie wszelkich mankamentów naszej urody oraz podkreślenie największych atutów. Jeżeli nie możesz poszczycić się naturalnie wydatnymi ustami, postaw na dobrze zrobiony makijaż, który będzie zwracał na nie uwagę. Czego potrzebujesz, by wykonać go maksymalnie efektywnie? Na początku należy w okolicach ust rozprowadzić jasny podkład o właściwościach odbijających światło. Kolejno konturówką maksymalnie zbliżoną kolorystycznie do naturalnej barwy ust, należy obrysować dolną oraz górną wargę. Jeżeli rozetrzesz ją delikatnie w kierunku środka, to efekt będzie jeszcze lepszy. Trzeci krok to zastosowanie szminki, która powinna być przynajmniej o dwa tony jaśniejsza od bazowej konturówki. Szczególny efekt uzyskamy, nakładając na środku odrobinę jasnego błyszczyka.


Jak optycznie powiększyć usta?

Stosunkowo prostym, dostępnym praktycznie dla każdego i skutecznym sposobem, by optycznie powiększyć usta, jest użycie błyszczyka. Jego odbijająca światło struktura powoduje, iż usta sprawiają wrażenie pełniejszych, wydatniejszych oraz znacznie większych. Niektóre z nich posiadają dodatkowo składniki rozgrzewające, takie jak chilli czy pieprz, które mają właściwości pobudzające układ krążenia, przez co pozwalają delikatnie uwydatnić powierzchnię ust. Ważne jest jednak to, by pamiętać o ich jednolitej, właściwie nawilżonej strukturze oraz zapewnieniu matowej skóry wokół. Doskonale sprawdzi się tutaj jasny podkład (oczywiście dopasowany do karnacji skóry), pokryty mineralnym pudrem transparentnym, gwarantującym mat na wysokim poziomie. Kontrast ten pozwoli w dodatkowo wyrazisty sposób wyeksponować usta.


usta możesz powiększyć naturalnie


Bezinwazyjne powiększanie ust

Inną sztuczką, szczególnie chętnie wykorzystywaną przez wizażystów, jest stworzenie makijażu, którego centralnym elementem będzie właśnie podkreślenie ust. Delikatne malowanie oczu oraz konturowanie twarzy, powinno stanowić jedynie tło dla wyraźnie zaznaczonych ust. W takim wypadku, będą one przyciągały wzrok. Jeżeli pomalujemy je w sposób uwydatniający ich formę, to możemy liczyć na wyjątkowo zadowalający efekt.


Czy da się powiększyć usta gimnastyką twarzy?

Tego typu rozwiązanie daje trwałe i zaskakująco dobre efekty, jednakże wymaga sporego zaangażowania i dużej ilości uwagi. Odpowiednie ćwiczenia mięśni twarzy mogą bowiem powodować powiększenie się ust. Warto więc wymawiać samogłoski A, E, O, U (dbając o przesadną nawet mimikę twarzy) czy uśmiechać się maksymalnie szeroko, trzymając usta cały czas zamknięte. Klasyczny już dzióbek, tak powszechnie stosowany w selfie, również jest znakomitym ćwiczeniem, wspomagającym powiększenie ust.


Jak widać, nie trzeba od razu decydować się na kwas hialuronowy bądź inne, inwazyjne metody. Wystarczy jedynie postarać się optycznie powiększyć usta, by ich wygląd stał się zadowalającym.

Jak powiększyć usta bez skalpela? Bardzo prosto! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1