Krótkie włosy są znacznie mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu ze swoimi długimi odpowiednikami. Wynika to z ich okresu eksploatacji oraz czasu ekspozycji na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Jednakże osoby decydujące się na tego typu cięcie zmagają się z innymi problemami. Jak zatem pielęgnować krótkie włosy, by zawsze wyglądały pięknie i zdrowo?


Krótkie włosy, specjalne wymagania

Krótkie włosy są o wiele bardziej wymagające niż długie. Dlaczego? Konieczność codziennego bądź prawie codziennego mycia powodowana jest tym, iż włosy krótkie ulegają tak dużemu odkształceniu się podczas pocierania głową o poduszkę w trakcie snu, iż zazwyczaj nie da się ich doprowadzić do pierwotnego kształtu bez całkowitego zmoczenia. Krótkie fryzury bywają także często wybierane przez kobiety o cienkich włosach. Zachowanie optycznego wrażenia dużej objętości także wymaga częstego mycia.


Lekki szampon to podstawa

Dlatego też podstawą pielęgnacji krótkich włosów powinien być szampon o lekkiej konsystencji, który będzie dobrze oczyszczał powierzchnię włosa. Omijaj lepiej szampony z odżywką w wariancie 2 w 1. Nie używaj produktów o bogatej formule – lepiej zainwestuj w skuteczną maskę odżywczą, a szampon traktuj wyłącznie jako produkt oczyszczający. Im mniej obciążeń znajdzie się na włosie, tym niższe prawdopodobieństwo efektu oklapniętej fryzury.


Krótkie włosy i ich stylizacja, czyli kosmetyki do zadań specjalnych

Najczęściej osoby o krótkich włosach zmagają się z ich niewystarczającą objętością. Jest jednakże jeszcze możliwość klęski urodzaju. Pielęgnacja krótkich włosów, które są gęste i przycięte odstają od głowy, także nie jest prosta. W pierwszym przypadku dobrze sprawdzą się pianki nadające objętość – nakładane u nasady. Jeżeli zaś próbujesz poskromić zbyt odstające kosmyki, to zdecyduj się na produkty mocno utrwalające, np. w postaci pasty, które nadadzą lokom oraz twardym w strukturze włosom pożądaną formę.


krótkie włosy


Błyszczące włosy to podstawa każdej fryzury

Pielęgnacja włosów krótkich powinna prowadzić do nadania im połysku. Lśniące i zdrowo wyglądające włosy to podstawa, bez której nie ma mowy o zachwycającym wyglądzie. Jeżeli mocno obciążasz strukturę włosa farbowaniem i stylizacją na ciepło, to postaw na odżywcze olejki i maski, które należy aplikować raz w tygodniu. Takie przynajmniej półgodzinne kompresy dają doskonałe efekty, a jednocześnie nie obciążają – w przeciwieństwie do codziennie stosowanych odżywek.


Prawidłowo dobierz kolor i kształt fryzury

Jeżeli kształt i kolor fryzury nie będzie współgrał z typem urody oraz charakterem nosicielki, to nawet najbardziej zadbane włosy nie zrobią odpowiedniego wrażenia. Być może warto zdecydować się na bardziej odważne cięcie bądź zmianę koloru. Eksperymentowanie z krótkimi włosami ma to do siebie, że pozwala na szybki powrót do poprzedniej wersji – nie będziesz oczekiwać latami na odrośnięcie włosów. Pielęgnacja krótkich kosmyków będzie także o wiele prostsza, jeżeli posiadana fryzura będzie dobrze obcięta. Oddaj się w ręce fachowca, który wyczaruje fryzurę dającą się odtworzyć samodzielnie na co dzień, bez konieczności poświęcania na to zbyt dużej ilości czasu.


Zdrowy styl życia to podstawa

Kondycja włosów zależy w bardzo dużej mierze od tego, jaki tryb życia prowadzimy. Jeżeli odżywiamy się prawidłowo i w zróżnicowany sposób, a do tego nie przeciążamy włosów nadmierną stylizacją, to efekt będzie zaskakująco dobry. Dbaj o skórę głowy – nie doprowadzaj do pojawienia się łupieżu czy stanu zapalnego. Uważaj na jakość stosowanych kosmetyków i farb. Unikaj używek oraz mycia głowy gorącą wodą. Dbaj o siebie kompleksowo a twój wygląd poprawi się szybciej, niż się tego spodziewasz.

Jak prawidłowo pielęgnować krótkie włosy? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1