Farbowanie włosów, zwłaszcza za pomocą farb o długotrwałym działaniu, to zabieg, który pozwala uzyskać wymarzony kolor, a tym samym zwiększyć naszą atrakcyjność. Mankamentem tego zabiegu jest to, że włosy po nim stają się suche, zniszczone, często się kruszą lub łamią. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą zniwelować wspomniane problemy. Farbowane włosy wymagają odpowiedniego odżywienia i nawilżenia. Wynika to przede wszystkim z tego, że po zabiegu włosy są osłabione, a często także zniszczone, zwłaszcza gdy stosowany kosmetyk zawiera amoniak. Kondycję suchych, zniszczonych i wrażliwych włosów można poprawić, stosując odpowiednie rozwiązania kosmetyczne i unikając działań, które mogą je dodatkowo osłabić. 


W jaki sposób przygotować włosy do farbowania?

Farbowanie lub rozjaśnianie włosów najlepiej wykonać w gabinecie fryzjerskim, działanie to pozwoli uniknąć ewentualnych błędów oraz problemów w postaci suchych, zniszczonych włosów.
Jeśli zamierzasz farbować włosy w domu, samodzielnie lub z pomocą niedoświadczonej w tej dziedzinie przyjaciółki, musisz pamiętać o odpowiednim przygotowaniu włosów.


W sytuacji, gdy coś pójdzie nie tak i włosy staną się suche, porowate, matowe i skłonne do kruszenia, konieczne będzie podjęcie działań pielęgnacyjnych, które przywrócą im dawny blask.
Wbrew pozorom nie jest to trudne, a efekty mogą cię pozytywnie zaskoczyć.


Jak optymalnie zregenerować suche włosy?

Regeneracja włosów to w rzeczywistości proces złożony, warto jednak pamiętać, że istnieją kosmetyki, które już po pierwszym zastosowaniu dają widoczne efekty.


Optymalnym rozwiązaniem jest regeneracja włosów u fryzjera. Fachowiec wie, jakie kosmetyki zastosować, by uzyskać optymalne rozwiązanie i z całą pewnością znajdzie właściwy sposób regeneracji.


Główną przyczyną matowienia i przesuszenia włosów są unoszące się łuski. Porowate włosy wyglądają nieestetycznie, a tym samym negatywnie wpływają na samopoczucie kobiety. Podobne efekty daje wykonanie trwałej ondulacji.


farbowane włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji


Niepodważalny jest fakt, iż przesuszone włosy wymagają optymalnego nawilżenia oraz odżywienia. Skutecznym i prostym rozwiązaniem są w tej kwestii odżywki dla włosów farbowanych, które zawierają optymalną ilość aktywnych i wartościowych składników.


W tym momencie warto podkreślić, że intensywna regeneracja włosów wymaga użycia pełnowartościowych produktów. Ponadto raz w tygodniu należy zafundować włosom intensywną kurację odżywczą w postaci maseczki na włosy lub regenerującej ampułki.


Proste sposoby na pielęgnację włosów

Stosując sprawdzone metody pielęgnacji włosów, w prosty i bezpieczny sposób można zregenerować zniszczone farbowaniem kosmyki.


Ważną funkcję odgrywa jakość używanych kosmetyków – najlepsze są te, które posiadają właściwości termoochronne.


Należy unikać korzystania z suszarki do włosów, zdecydowanie bezpieczniejsze jest w tej sytuacji umożliwienie włosom samoistnego wyschnięcia. Jeśli musisz skorzystać z suszarki, używaj wyłącznie chłodnego powietrza. 


Staraj się nie rozczesywać mokrych włosów, poczekaj, aż przeschną. Przed czesaniem nałóż odżywkę z filtrem UV – ta prosta czynność pozwoli uniknąć plątania włosów i znacznie usprawni rozczesywanie. Zwróć uwagę na to, aby używać grzebieni o szeroko rozstawionych zębach.

Jak regenerować włosy po farbowaniu? Ocena: 4/5 Ilość głosów: 2