Masz już dość swojego koloru włosów, lecz nie wiesz, co dalej? Zamieszczamy trzy sposoby na rozjaśnianie rudych włosów. Opisane metody są mniej lub bardziej ekstremalne, tańsze i droższe, ale być może jedna z nich na tyle przypadnie ci do gustu, że z jej pomocą zmienisz swój image. Gotowa na zabawę kolorem?


Kolor włosów ma wielką moc – odmładza, podkreśla to, co w nas najpiękniejsze lub odwrotnie – dodaje lat i sprawia, że wszystkie mankamenty urody wysuwają się na pierwszy plan. Lubimy zmiany, dlatego eksperymentujemy z rozmaitymi farbami, w tym także z rudościami. Mówi się, że jest to tonacja zarezerwowana dla odważnych i konsekwentnych kobiet. Konsekwentnych, ponieważ przejście z czerwieni bądź miedzianych odcieni to nie lada wyzwanie.


Rozjaśnianie rudych włosów

Rude włosy zawierają spore ilości czerwonych pigmentów, dlatego zaleca się wykonywanie zabiegów rozjaśniających w salonach fryzjerskich. Przeprowadzanie zabiegu w domu jest dość ryzykowne. Ale... możliwe. Trzeba jednak brać poprawkę na to, że finalnie włosy mogą różnić się od naszych wyobrażeń. Chociaż efekty domowych eksperymentów bywają rozmaite, na blogach i forach tematycznych nie brak optymistycznych wpisów. Wnioski? Farbowanie rudych włosów to loteria, która w najgorszym przypadku kończy się skróceniem fryzury.


Kąpiel rozjaśniająca rude włosy

Chcąc pozbyć się rudego koloru bez ryzyka nierównomiernego rozjaśnienia koloru i popalenia kosmyków, można zamienić chemiczny produkt na nieco łagodniejszą kąpiel rozjaśniającą. Metoda ta działa delikatniej niż preparaty z drogerii.


Do przygotowania specyfiku potrzebne są następujące produkty: proszek rozjaśniający, woda utleniona, łyżka szamponu – najlepiej dedykowanego maluchom, dwie łyżki odżywki do włosów, pół szklanki ciepłej wody.


Wymienione składniki należy dokładnie wymieszać, nakładać na wilgotne włosy, zaczynając od całości, na odrostach kończąc. Mieszanka powinna pozostać na włosach przez kwadrans.

Ważne: przejście z rudości w blond następuje cyklicznie – aby uzyskać ładny, słoneczny kolor trzeba wykonać trzy do czterech kąpieli w odstępie czterech tygodni.


rozjaśnianie rudych włosów


Domowe sposoby na rozjaśnianie rudych włosów

Nie masz ochoty na kąpiele rozjaśniające ani produkty z drogerii? Mamy dla ciebie coś ekstra, czyli poskramianie rudości z pomocą wody utlenionej. Wystarczy polać suche włosy wspomnianym produktem, nałożyć ręcznik, odczekać pół godziny, a następnie umyć włosy szamponem. Wykonując taki zabieg, należy pamiętać, że rudy pigment jest bardzo uparty, dlatego proces eliminacji wymaga trochę czasu. Niemniej dla pięknego blondu i nowego wyglądu warto potrenować cierpliwość. Nie chcesz niespodzianek? Zdaj się na profesjonalistów. Znajdź dobry salon fryzjerski, a rude włosy szybko staną się przeszłością.


Alternatywą rozjaśniaczy i wody utlenionej są produkty naturalne. Jednym z domowych sposobów na zmianę koloru włosów jest zabieg z użyciem cytryny, powszechnie znanej z właściwości rozjaśniających. Czego potrzebujesz? Wody, cytryny... i słońca! To nie żart. Sok z egzotycznego owocu należy wymieszać z pięcioma łyżkami wody, spryskać czuprynkę, a następnie spędzić godzinę lub dwie na świeżym powietrzu. Kuracja nie działa błyskawicznie i wymaga sukcesywnych powtórek.


Inną metodą jest rozjaśnianie włosów korzeniem rabarbaru. Do mikstury potrzeba: sproszkowanego korzenia rabarbaru, dwóch łyżek oleju roślinnego, soku z cytryny. Po wymieszaniu składników maskę, rozprowadź maskę na włosach, owiń folią bądź czepkiem, nałóż ręcznik, odczekaj dwadzieścia minut, po czym dokładnie spłucz wodą.


W celu rozjaśnienia rudych włosów bez użycia produktów z dodatkiem chemii można również nakładać miód, stosować płukanki na bazie soku z cytryny albo zdać się na metody naszych babć, sięgając po rumianek.


Ważne: każde włosy są inne i mogą inaczej reagować na opisane zabiegi.

Jak rozjaśnić rude włosy bez wizyty u fryzjera Ocena: 4.2/5 Ilość głosów: 13